skusal niekto test na zaludocnu kyselinu?

roman08

lekorka ako dlho ich mas uzivat to zistis po case ak budes o.k. tak si proste urob ten test este raz a uvidis.sssisssa enzymy s jedlom su dobre na travenie ja to beriem ako je v nazve tejto temy na kyselinu a betain takisto na zvysenie kyseliny pri jej nedostatku.a enzymy si pozri v teme otazky na RNG on to tam pisal uz viac krat ktore su lepsie.ja mam napr.od damiana a od firmy NOW super enzymes.lekorka damian ma teraz dovolenku takze si musis pockat.

lekorka

ja si chcem tiez spravit ten test,len som obehala vsetky dostupne lekarne a nikde som ako sa v teste uvadza Betain HCL + pepsin nezohnala,uz som kontaktovala aj damiana,ale zatial mi neprisla odpoved...
chcem sa este spytat,ak podla toho testu zistite,ze treba tie tablety uzivat ako dlho sa uzivaju?
dakujem

sssisssa

aky je rozdiel medzi enzymami su rozne tak ako vybrat tie spravne alebo vsetky su na ten jeden ucel??? prosim odpiste mi potrebujem surne poradit

sssisssa

mozem vediet ake ste mali problemy ked ste zacali brat ten betain? ake ste mali priznaky a ty co beriete aj enzymi ake ich beriete a na co su dobre?

BETTAINN

ROMAN 08 ved prave ,aj ja som prekvapeny z toho testu na ten BETAIN HCL, nakolko bezne po jedle uzivam 1-2 tbl a citim, ako mi to staci na travenie a je mi po nich fajn. A ked som zacal robit ten test, tak aj ked som uzil 3 tbl. nic som necitil. Podla neho by som mal bezne brat po jedle 3 tbl., ale viem, ze max. dve mi stacia. Tak neviem.....

BETTAINN

Ja enzymi pred jedlom neberiem. Sice mam doma BROMELAIN, sem-tam si ho dam na precistenie rano nalacno, ale zevraj to na precistenie nepomaha, na to su treba silne enzym. zmesy. S jedlom uzivam iba BETAIN HCL a ten mi na travenie staci. Nepotrebujem k nemu enzymy, nakolko moje problemy boli v zaludku, nie v crevach. Pan RNG mi napisal, ze na moje problemy mi staci uzivat BETAIN, ze to mam problem v zaludku s nedost. kyselin a nie v crevach, takze enzymi brat s jedlom nemusim. A mal pravdu. Na travenie mi v pohode staci ten BETAIN HCL.

Anne

BETTAINN: Ano, ja som zblbla... v teste sa uvadza 650 mg tabletka.

mirka 23: ja napriklad jem enzymy aj pred jedlom asi hodinku - na cistenie a ak pocas jedla - na travenie.

roman08: nexium je hnusoba, uz ho zacali aj na Slovensko dovazat... ja som sa ho tiez nabrala - dlhodobo najvyssie 40 mg davky 2-3 x denne. Mala som zapaleny pazerak, zaludok, k tomu helikobaktera, takze ani neviem, ako vlastne ma ta zvysena kyselina palit. Palenie jak palenie, ale ci zo zapalu, alebo z kyseliny, alebo z kvasenej peny pri nedostatku kyseliny...

roman08

Anne ja som tiez dlho braval lieky proti kyseline jeden gastroenterolog v blave ked som mu povedal ze mi nezabera ani nexium mi povedal ze to nieje mozne ze ci si tu kyselinu nenamyslam.asi rok ziadne lieky neberiem povedal som si ze naco ked neucinkuju.asi styri mesiace beriem enzymy a o nieco menej betain a s kyselinou mam pokoj no a teraz som skusal ten test a nic ani pri troch tab.ja beriem betain kde je 600mg a 34mg pepsinu tak som sem napisal kvoli tomu ze ci ten test funguje ked som ani pri troch tab. nemal naznaky.inac ked som maval kyselinu tak take problemy ako naduvanie alebo tazoba som nikdy nemal len som mal silnu kyselinu.