návrat bolestí po vysadení HAK

Príspevok v téme: návrat bolestí po vysadení HAK
lyzicka

Ahojte, viem, ze tem ohladom HAK tu uz bolo neurekom, ale priznam sa, ze sa mi nechce stravit cely den citanim si nejakych zabudnutych tem, ktore obsahuju obrovske mnozstvo prispevkov a hladanim odpovede na konkretny moj problem, ktory ma momentalne trapi:
Ak vysadim HAK, vratia sa mi bolesti pri menstruacii, alebo mi ostane pravidelny cyklus nadobudnuty uzivanim hak a slabe krvacanie? Dakujem vsetkym vopred za podelenie sa o vase skusenosti. :-)

odpovedje

aj u mňa je to tak. HAK mám vysadené už 4 roky, ale problémy s menzes sa opäť vrátili (nepravidelnosť, najskôr silné, potom slabé, skoro nič.. a bolesti). môže byť za tým skryté nejaké gynekologické ochorenie alebo problémy so štítnou žľazou. aspoň u mňa sa to potvrdilo.

severanka

je to indi-vindi...

mne sa cyklus upravil na tú chvíľu čo som mala vysadené, ale bolesti sa vrátili v plnej miere

Aduliena

No vieš, každý organizmus je iný. Ja si myslím, že telo po vysadení HAK bude potrebovať nejaký čas, aby si zvyklo, že je opäť bez tých hormónov. Možno budeš po vysadení HAK krvácať dlhšie, možno budú aj bolesti, to zistíš, len keď HAK vysadíš.