rakovina prsnika__plsss

Príspevok v téme: rakovina prsnika__plsss
katarina2777

Zdravim....ja by som sa chcela opytat viacero veci.tak po prve : hovori sa ze rakovina moze vzniknut zo silnych uderov,chcem sa spytat ci to je len taky mýtus alebo pravda??...a ci vznikaju z toho hlavne nezhubne alebo zhubne nadory?....dalej: citala som vela priznakov ohladom rakoviny prsnika a jednym z nich je aj vyrazka na bradavke alebo v tesnej blizkosti...ja taku teraz mam a bola to normalna ako ked sa urobi na tvari,potom je biela a vytlaci sa....moze to byt vazne??....a takisto mam aj rozne utvary v prsniku ale citala som ze to mozu byt cysty a zlazy y neviem co vsetko mozne....chcem sa spytat ci vy ked si robite samovysetrenie tak nic necitite?...vsetko ej take mäkké alebo ako??...ved tam musia byt nejake zlazy...pytam sa preto lebo ja mam take rozne utvary nieco ak hrcky alebo uzliky a su pohyblive...ak su pohyblive su neskodne ci ako??

katarina2777

wau tak to ste ma teda ukludnili..no prsia mam take pomensie .a tie zlazy su take pohyblive trosku??....no a s tymi udermi tak hovori sa ze moze sa stat ze ak sa silno udries niekde tak moze z toho vzniknut rakovina ale preto sa prave pytam ci to je len blby mýtus alebo naozaj a ci vznikaju z toho aj zhubne nadory ci skor nezhubne..neviem no

sisinka9090

ako uz vravela farmaceutka jasne zlazy je citit a cim mas mensie prsia tym viac.vyrazky by nemali byt nic nezvycajne aj mne sa to obcas stane.ale o tej rakovine z uderu som este nepocula.to si ma teraz vystrasila lebo mna pred par rokmi kamarat nechtiac tost sino udrel do prsnika a odvtedy ma tam zvykne dost casto boliet.

farmaceutka1

katarina2777, vsetky zeny maju v prsniku zlazy, ktore tam je citit pri pohmate.
Na ostatne otazky ti zodpovie gynekolog, ktoreho navstivis kvoli preventivnej prehliadke a on ti prsia prehmata a potom ta posle na SONO prsnikov, kde ti zistia, ci je vsetko tak, ako ma byt.