kolko denne spite hodin?alebo kolko by mal denne spat clovek hodin?

mikri

Zabudla som napísat ze nie som zdravotácka alebo robím s lekármi a u nás tiez jedna mala problém a museli ju operovat.

mikri

no spat by sa malo tych 7-9 hodin podla toho ako to komu vyhovuje ale tych 4 hodiny dlhodobo je dost rizikove. Zuzuje ja tepna na krku lebo telo nie je v polohe vodorovne a potom chodia ludia na operácie lebo majú ploblémy začínajú odpadávať a pod. (aspon tí čo poznajú lekárov a vedia si vybavit inak sa na teba vykaslu)...

MaryLu

myslim ze tych 8 hodin by malo byt optimum.. samozrejme myslim pre dospeleho cloveka.. ked si to tak vezmete, tak vlastne taku tretinu zivota prespime :)

MaryLu

ja spavam 6-7 hodin cez tyzden, cez víkend mozno o hodinu viac.. :)
ked som zmenila pracu, som si dlho zvykala na skore vstavanie, po mesiaci to uz bolo ok :)

kinelkaa

kebyze nechodim do roboty tak tych 12 hodin a viac dam lavou zadnou...
ale kedze robim teraz cez prazky, tak spim 4-5-6 hodin a je to hrozneeee... neviem ako si zvyknem pracovat od rana ked dostudujem :D

oukydouky

4, ci 5hodin (?) je vraj minimum, kolko by mal clovek spat a 8 je optimum...no pre mna je optimum tych 10hodin...niekedy potiahnem aj 12 :)) ja proste spanok milujem :))

[zruseny8]

ja spim asi okolo pat-sest hodin, v case skuskoveho aj menej..ale ked chytim knihu do ruky, tak v momente zaspim. cize k tym piatim ci siestim hodinam mozeme pridat dalsie dve az tri hodky :D

ShaulaThalit

Ja mam 16 rokov a vacsinou som dlho az do noci...
Teraz, ked su prazdniny, chodim spat az okolo druhej - tretej nad ranom a vstavam vzdy okolo siedmej - osmej. Ale niekedy si pospim aj napr. do jedenastej. Mozno raz - dvakrat za dva tyzdne.
Cez skolsky rok spim tak cca 4-5-6 hodin, viac nie...

bublik

benjamin franklin spaval 4 hodiny denne :-) to by ma zabilo... ja tak 8 az 12, aj ked potom mam vycitky ze cely den spim...

nespachtoska

To je normalne, ja ked sa "prespim" mavam aj migreny, alebo spomalenu rec, alebo ako ty hovoris, som otapena :-)