Kolko penazí potrebuje na mesiac za jedlo?

lola123

Takze ranajky chlieb s niecim/syr,rajcina, alebo dzem.../
obed noseny z domu + jogurt
vecera bud nejake maso- kilo noziek 2.29eur/vystaci na dvakrat/+ ryza/zemiaky..pripadne nieco sladke,cestovina...
raz za dva tyzdne kolac,alebo zmrzlina...a aj tak to vychadza mesacne pre dvoch 250 eur... kde sa da este usetrit???

AdamKrt

Da sa vystravovat aj podstatne, podstatne lacnejsie.

- ak je moznost nieco si vypestovat /zemiaky, tekvice, cukety, fazulu, rajciny, papriky/ atd.

- ak neni moznost, da sa nakupovat vo velkoobchodoch /nieco/

- pri nakupoch pozor vsak. Kupit iba tolko, kolko sa spotrebuje.

Jedna rajcina sa da nakrajat /aj paprika/, na velmi tenke pruzky.

- ak si kupi clovek chlebopiecku, tak chlebik ho stoji podstatne menej a kvalitny. Nic nevyhadzovat z jedla, ale zuzitkovat.

- nechodit po restauraciach a jedlo si varit, nosit si ho. Za stravenky sa da vacsinou jedlo nakupit a uvarit si z toho lacnejsie.

- daju sa lacno kupit zemiaky, ryza aj cestoviny, ak sa vie kde /a chutne, nie len nejaky brak/. Tak isto maso byva lacnejsie napr. v polskych obchodoch.

- ak sa vari vo vacsom /napr. pre rodinu/, tak sa da setrit viac. Uvarit si povedzme jedlo na viac dni, druhy den dalsie jedlo na viac dni a potom jeden den jedno, druhy den druhe. Pozor, aby sa to nepokazilo.

- nekupovat po bufetoch, ale vsetko si nosit.

Takto sa da nielen lacnejsie, ale aj honosnejsie stravovat. Ked clovek ide do restauracia, za par gramov prtaveho jedla zaplati nenormalne peniaze. Ak si vie dobre ukuchtit, tak ma X krat vacsie porcie a casto aj chutnejsie.

Iba pred par rokmi som skusal vyzit a v podstate mi stacilo za 100 korun vyzit cely tyzden uplne v pohode. Nie, zeby som musel, ale jednoducho chcem. Som taka natura, bavi ma to setrit. A pritom sa najem poriadne, ako za 4och - mi povedal kamarat.

lenka30

no tak naozaj klobuk dolu pred tymi, co daju za stravu ako tak čítam že 3-4 členná rodina 200eur. my sme traja, dcera ma 10 a 300eur je len tak tak a to nejeme ani vela masa.

uz len ked zjem 1jogurt-10sk+obed za 60sk a nejaku sladkost za 15sk a mineralku alebo čaj + nejaké pečivo 2ks za 10sk, a syr a zelenina, tak to je strava taka priemerna a je to aspon 4eur na den.no a manzel ten zje viac, to je jasne...a sem tam pivko...niečo sa upečie...

tak zoberme ze 30x 4 eur= 120 eur na mesiac pre jedneho t.j.3600sk.
a 3x 3600= 10800sk

Tak neviem aky je jedalnicek tych, co minu menej. to by aj mna zaujimalo.

skuste napisat

lola123

Ahojte, ja zijem v zahranici a dvaja mesacne v Nemecku na jedlo minieme 200-250eur...
Chcela by som Vas poprosit,aby ste napisali vas tyzdnenny jedalnicek aj so vsetkymi pochutinami ak konzumujete a cenu kolko na mesiac asi miniete...tak aspon ti co minaju menej daju nam ostatnym navod ako usetrit...vdaka

Aduliena

My minieme na jedlo mesačne zhruba 200 eur.Sme 4-členná rodina. Niektorí míňajú podľa mňa na jedlo prehnane veľa. Keď si pozerám v obchodoch tie nákupné vozíky, no hrôza, ako keby mal nastať koniec sveta.... a mnohí si neuvedomujú, koľko potravín vyhodia, lebo sa im pokazia, keďže nakupujú veľké množstvá.

bleona

sme trojclenna rodina a mesacne minieme 5000 sk na zradlo, ked tu citam ludi ktorí minaju viac nestacim sa cudovat. To vkuse len jete?

odpovedam

ja miniem mesacne na jedlo okolo 100 Eur. A zijem na internate, cize je to viac, ako by som minula doma spolocne s celou rodinou.

ahaaha

Tak ja žijem s rodičmi a dávam mame mesačne 70 eur :) Ona dokonca tvrdí, že na stravu je to veľa, keďže som doma iba večer a to niekedy ani nejem. No a potom mám stravenky, za ktoré si sem-tam kúpim obed alebo potraviny len tak na maškrtu... Takže plus lístky rátam, že to bude do 85 eur....