Moja dcéra začala klamať.

Príspevok v téme: Moja dcéra začala klamať.
vika26

Mali sme s dcérou pekný kamarátsky vzťah. Viac si rozumela so mnou, ako z manželom. Toho jeden čas (keď sme mali manželskú krízu pre jeho neveru) úplne odmietala a vôbec nerešpektovala. Keď začala chodiť na strednú školu do mesta začalo sa to meniť. Stále sa sťažovala, že si nemôže kúpiť to a to a jej spolužiačky to majú a tak dookola. Nie sme na tom úplne zle, ale ani vyskakovať dva razy nemôžeme, tak sme sa snažili rozprávať sa s ňou viac aj o chode domácnosti, aby videla kde všade peniaze treba, že to nie je celkom len o jedení a obliekaní. Prvý ročník sme celkom prestáli ale v druhom to začalo byť vážnejšie. Každý mesiac dookola to isté. Dostáva vreckové 7 eur na mesiac, na telefón a na dopravu zvlášť a tak isto aj keď potrebuje do školy na koncert alebo tak. Zázračne z tých 7 eur si kupovala každý deň buchtu na raňajky, (lebo doma jej ešte nechutilo) a vodu a ešte jej ostalo kúpiť si niečo na seba. Nechcela som chodiť za ňou ako policajt, ale skončilo to tak že od novembra do mája si kúpila 9 nových vecí. Mali sme dlhý rozhovor uznala , že má problém. Začala chodiť na brigády tak sama navrhla, že mi tie peniaze bude dávať, lebo keď má vraj pri sebe tak neodolá a minie ich. Situácia sa upokojila a teraz pred mesiacom mi zmizli peniaze, pýtala som sa aj dcéry či mi ich nezobrala hrozne sme sa povadili, vykričala mi, že ju obviňujem a tak. Pred týždňom som ju ale našla v nových nohaviciach. Hneď začala vravieť, že si ich nepamätám lebo ona ich má už od Vianoc a dokonca, že jej ich starká skracovala no proste znova hádka. Tak som si pomyslela, že som už asi ozaj na ňu zlá a hneď ju upodozrievam. Keď som šla spať tak som našla na dlážke blok. Samozrejme na nohavice kúpené v ten deň!!! Keď som jej ho ukázala tak len mykla plecom, že hej kúpila ich a nepovedala mi to preto lebo by som jej to nedovolila, a peniaze si vraj zarobila a nedala mi ich. Som úplne zúfalá neverím jej myslím si, že mi zobrala tie peniaze, ale dokázať to nemám ako. Teraz mi zas prevolala kredit a to ma nechala reklamovať telefón lebo ona to nebola!!! Proste klame a klame až hrúza! Má 17 rokov myslela som si, že pubertu už má za sebou! alebo je to vôbec pubertálne správanie? alebo už niečo vážnejšie? Neviem poraďte mi ako isť na ňu.A ako si poradiť zo svojou stratenou dôverou. Ďakujem

Gulocka 11+

V tomto pripade jedine dohoda zaberie.....
V prvom rade ak chcete aby ta dohoda bola dodrzana tak najskor ju nechajte ,aby povedala svoj nazor,potom vy povedzte z coho by ste ubrali....Treba najst rozumny kompromis....

Ja mam momentalne 16 rokov.....Do mojich asi 12 rokov som mala s rodicmi nadherny vztah.......

Do teraz som nemala velke vydavky a byvala som blizko skoly,takze som nepotrebovala peniaze na MHD.....
Teraz chodim MHD a este aj Sadkou a nemavam obedy.....

MHD ma vyjde okolo 1.40 eur a este vzdy dostanem min. 1 euro denne na jedlo......niekedy omnoho viacej....
Kebyze chcem nasetrim,ale zial som stale hladna ,tak vsetko prejem...

co sa tyka oblecenia tak mozem povedat ze moji rodicia su velmi benevolentni,kedze si nepotrpim na znackove oblecenie tak ked pekne poprosim dostanem nejake pekne tricko alebo kludne aj nohavice....

Takze tu vasu 17 rocnu slecnu musite naucit zodpovednosti.......To znamena,aby ste nad nou mali dohlad,ale zaroven dat trochu volnosti a nechali ju nieco nasetrit,pomaly budem 18 rokov a bude plnopravna...

Miumiu

Hm,takisto som bola v puberte a to nie tak davno, takze viem o com hovoris...My baby zvlast sme obcas viac vzdorovite a takisto co sa obliekania tyka,kazda chce dobre vyzerat a ked sa dostane dievca do partie bab,ktore na to maju a maju vela novych veci,znackovych a modernych,nesu to tazko a chcu sa im vyrovnat

Tiez by som navrhla nejake riesenie...ak si mala doteraz s dcerou dobry vztah,myslim si,ze prave ty by si jej vedela v tomto poradit...nesnaz sa byt jej kamoskou,to nefunguje..dievca potrebuje matku a nie kamosku,tych ma dost...Moja mamina,ked videla ako dospievam a vsetko okolo,snazila sa aspon malickostami ukazat mi, ze jej moje neustale prosikanie o nove veci nejde na nervy.sledovala trendy, listovala casopisy a vzdy sme sa dohodli,ze si dobre necham prejst hlavou co mi je naozaj treba, a trebars raz za mesiac mi kupila nejaku novu vec.

K tomu vreckovemu 7 eur je fakt malo. Ja som dostavala este ked boli koruny tisicku ale s tym ze tam bol zahrnuty aj telefon a ked som mala 900 korunovy ucet tak mi ostalo sto korun ked viac, tak nic...Ak dcera chodi do mesta,alebo s kamoskami niekam, uz len obycajna kava alebo preso stoji 1,5O eur,tak myslim,ze fakt z toho vyzit nemoze...

takisto nasi nezarabaju miliony ale naucili ma tymto sposobom hospodarit...porad jej nech si zalozi ucet alebo sporenie, ja som vtedy zacala mysliet do buducnosti a peniaze som len tak nerozhadzovala...ako som sa dostala na vysku,uz mi vobec nezalezi az tak na najnovsich trendoch a neviem com,myslim skor na to co bude potom,a myslim ze tvoja dcera dojde takisto do tohoto stadia..drzim palce dufam,ze si budete dalej rozumiet

koralka nata

tento americky styl vychovy je uz chory ....mila pani sta matkou tak sa aj tak spravajte na kamaratstvo ma vasa dcera inych ludi v jej veku...vy jej budete kamaratkou vtedy az ona bude mat dieta...tak sa zacnite spravat ako matka...vlaste ak ma vasa dcera 17 uz je neskoro...ona je uz vychovana a to co ste si vychovali to aj mate...dieta ma mat od malicka zdravy respekt pred rodicom a dieta by sa uz od utleho dectva malo viest k zodpovednosti ...vysvetlit mu ze vsetko stoji peniaze ...atd...teraz v 17 uz s nou nepohnete ako by beatles povedali let it be....teraz je na rozculovanie prineskoro...

ohybaj ma mamko pokial som ja janko
az raz budem jano neohnes ma mamo

ninka255

Puberta je veľmi ťažké obdobie, skúste si spomenúť aké to bolo keď ste boli v puberte Vy. jasné vtedy bola iná doba, ale tiež sme sa radi pekne obliekali a pod. 7 eur je naozaj šialene málo, dnes mladé kočky sa chcú pekne obliekať,šminky, parfémy a podobné veci.chce sa vyrovnať svojim spolužiačkam, ktoré určite (nie všetky)majú toho oveľa viac.zvolte nejaký kompromis, dajte jej trochu vačšie vreckové a to čo si zarobí musí zostať len pre ňu, nech si zato kúpi niečo na seba,aby vám nekradla peniaze.viem je to ťažké,ale snažte sa jej maximálne vyhovieť samozrejme v rámci Vašich fin.možností a otvoorene sa s ňou porozprávať.

888saqka1111

Pisete, ze ste mali kamaratsky vztah, ale skuste sa Vy vzit do jej koze....hovorite, ze ste jej ukazovali chod domacnosti, kam idu peniaze a ona Vam kludne povedala ake to je so 7 eurami?
Kazdy ma ine moznosti kolko moze dat svojmu dietatu, ale uznajte sama, keby ste mali 7 eur na mesiac Vy ako 17 rocna baba asi tazko by ste si nieco kupili....
nechapem, preco ked si nasla brigau, davala Vam peniaze, mali ste jej napr. otvorit ucet a povedat, ze nech skusi sama s nimi hospodarit, nech sa sama nauci na vlastnych chybach, ze keby si kupila napr. jeden mesiac nieco drahsie a nic bt jej neostalo, tak dalsi by uz uvazovala inak....
Ona sa snazi aspon trosku priblizit ku vrstovnickam, a tiez sa urcite trapi, ze vam zobrala peniaze, ale na druhej strane, sa tiez sa hneva, ze to urobila, lebo vy ju neviete pochopit....

vika26

dakujem za rady poradňu som aj ja zvažovala, ale nechcem ju tam ťahať na silu. Zatiaľ sme sa porozprávali uvidím ako to pôjde ďalej.

karioll

neviem odkial si ,ale v ba su velmi dobre
psychologicke poradne,specializovane na pubertakov,riesi sa to pohovorom s rodicom,potom s dietatom a potom spolocne.je to zadarmo na poistovnu

trala

No ja si pamatam, ked mi rodicia davali 50sk na mesiac..potom sa to zvysilo na 100sk :D viac sme si dovolit nemohli...co sa tyka oblecenia, tak to mi nerobilo a ani nerobi problem nakupovat v sekacoch. To su moje oblubene obchody-najdem tam veci, ktore nema nikto iny a aspon nie som tuctovo oblecena:))...cize s tym som v skole nikdy nemala problem. Skor mi vadilo, ze som nemala pocitac...lebo ten mali vsetci a aj na strednej nam davali robit ulohy, pri ktorych pocitac bol potrebny. Tak to som neraz mala slabu chvilku a vycitala to rodicom:(( A co sa tyka klamstiev..tak ja neviem, ci to je vychovou alebo (skor) vplyvom prostredia, ze deti klamu...ja osobne som mame nikdy neklamala...ja som taka, povedala by som, ze az sprosta-lebo v dnesnom svete sa to uz ani nevyplaca-pravdovravna. Nedokazem klamat..mna by tazilo svedomie. preto verim, ze az raz budem mat deti (i ked popravde, asi ich ani nechcem mat..), tak mi nebudu klamat. Velmi by ma to ranilo...

kiki na

ja nedostávam žiadne vreckové a mám 16 :) proste najprv posúdim keď niečo chcem či to budem aj nosiť, príp. či mi to bude užitočné a potom o tom poviem mame a ak usúdi, že to nie je blbosť tak mi peniaze dá.... alebo niake mám aj našetrené, tak si veščinou kupujem z tých.... veď rodičia majú aj bezo mňa dosť výdajov.... hlavne nemínam ich peniaze na cigarety a alkohol....