Fóbia z hmyzu..

Príspevok v téme: Fóbia z hmyzu..
Angiiiiie228

Ahojte!!...mam 14 a mam problem ktory mi dost vadi...Zrejme mam fobiu ale len na urcite druhy hmyzu...Nemozem povedat ze hmyz nenavidim bojim sa ho strasne...Bojim sa lucnych konikov kobyliek vciel os pavukov velkych druhov hmyzu a motylov...Radila som sa s mojim lekarom ten mi povedal ze si mam najst psychologa ale rodicia o tom nechcu ani pocut mama si mysli ze to nie je take vazne a otec hovori ze to vyriesi tak ako to riesili jeho rodicia..raz do mna hodil konika a skoro som odpadla..mnoho ludi a kamaratov sa mi za to smeje ze vzdy ked vidim maleho zeleneho konika mam hysaky ale mne to vazne vadi ved hmyz je vsade a myslim ze sa toho tak lahko nezbavim...prosim hladam odbornu pomoc alebo aspon niekoho kto zazil podobny proces alebo liecbu u psychologa..Dakujem strasne moc..prosim piste..je leto a uz len myslienka alebo zvuk konikovho cvrlikania ma privadza do mdlob...prosim potrebujem vas...Dakujem!!

Nunu533

Ahojte cele leto zas presedim doma som zufala hrozne sa bojim hmyzu, srsnov, chrobakov, modliviek, vciel, nocnych motylov... Byvam este k tomu pri lese kde je tu toho habadej ako bojovat s tym strachom....? Ked vidim osu alebo nieco co ma moze zihadlom pichnut odpadavam kricim na cely dvor jak blazon....uz rozmyslam aj ze si kupim nejaku kombinezu aku maju kozmonauti aby sa ku mne nic nedostalo ked pojdem von...ma tu niekto podobny problem???

Čobino

Dnes v praci mi okolo hlavy preletel asi 10 cm vrlky chrobak tak sialene som asi nekrical strasne som sa ho bal zistil som si na googli ze sa vo mne prejavila fobia ....celkovo sa bojim lietajuceho hmyzu ...motyla prezijem i komara e tie chrobaki mi nahanaju hrôzu strasnu

Čobino

Dnes v praci mi okolo hlavy preletel asi 10 cm vrlky chrobak tak sialene som asi nekrical strasne som sa ho bal zistil som si na googli ze sa vo mne prejavila fobia ....celkovo sa bojim lietajuceho hmyzu ...motyla prezijem i komara e tie chrobaki mi nahanaju hrôzu strasnu

mimii

poznam to ja mam panicky strach z mravcov a stonoziek a snazim sa im mooc vyhybat ale nejde mi to ... pokus sa si to nevsimat a hlavne na to nemysliet nech sa deje cokolvek a ked ti to az tak vadi tak skus sa poradit bud psychologa alebo aspon nejakej svojej kamosky ver mi aj to casto pomoze viac nez si myslis :D

Janko.K.

Ja sa podelim s mojou skusenostou, nasa mala dcerka tiez stale kricala a utekala pred takym hmyzom ale to uz bolo az strasne ako sa toho bala, nevedeli sme moc ako jej vysvetlit ze mucha jej neublizi ani komár ani nic take malicke zas potom sme jej kupili taku vacsiu plysovu muchu a komara a ukazali jej ze sa toho nemusi bat. Zo zaciatku sa bala aj tych plysakov ale casom ich preskumala a pomohlo to celkom uz to nie je take strasne ako kedysi ked sa zatvarala a bala sa.

Strasidlo

Ja mám tiež fóbiu z hmyzu, okrem pavúkov, ale to nie je hmyz, to je samostatná kategória, sú to pavúkovce a teda nie hmyz. Možno motýle prežijem, ale inak po 1. hmyz neznášam, po 2. niektorého sa bojím viac a niektorého menej, tiež mi inak vadia kobylky, minule som zobudila mojich rodičov tým, že "mamííí, na wecku je kobylka, zabi ju prosíím", po 3. ehm áno som dospelá, ale táto fóbia sa u mňa stupňovala od detstva, lebo sme museli na prírodopise na základnej škole pitvať hmyz/chrobáky, mama mi pochytala nejaké bystrušky a tvrdila, že ich zabila, ale ona to len pridusila sprejom, odvtedy to je hlavný zdroj môjho strachu, po 4. nemienim sa tejto fóbie vzdať, tak to proste vyrieši za mňa niekto iný, na to sa vždy spolieham, každý má z niečoho strach, ja zase pomôžem druhým pri inom strachu.

floura

že "fobii sa treba vystavovať postupne..." tak ja ked mam fobiu z vracania... :D :D :D šak sa stane zo mňa bulimička :D