Dezodorant a rakovina prsníka

Príspevok v téme: Dezodorant a rakovina prsníka
jojojo

Ahojte, moja teta mala rakovinu prsníka a doktor jej povedal, ze to mohla mat z dezodorantov, ze tam sa upchavaju pory a potom moze vzniknut nador, teraz je uz po chemoterapiach a drzi sa, ale dezodoranty a podobne veci ma zakazane do konca zivota. Tak sa teraz bojim pouzivat dezodorant aj ja, co si o tom myslite? Neexistuje za to nejaka dobra nahrada?
--------------
"Karcinóm prsníka (zhubný nádor prsníka)" www.zdravie.sk

mnamka257

nechcem ta nejako urazit, ale v dnesnej dobe podla vedcov a lekarov sposobuje rakovinu takmer vsetko-aj ked na tom o tych dezodorantoch moze byt nieco pravdy-ale nepouzivala tvoja teta nejaky nekvalitny alebo podobne? minule niekto skonstatoval ze z leskov na pery vznika rakovina prsnika...pomaly budeme zit v nejakych sterilnych bunkach, ale nakoniec zistia, ze aj tie su nejako skodlive...tvojej tety mi je luto...ale proste si myslim, ze ked to ma prist, tak to pride-darmo budes zit neviem ako zdravo-budes si len oslabovat imunitu a ked prides medzi ludi na nejaku party tak hned ochories...samozrejme tymto nechcem povedat aby si sa nestravovala zdravo, ale len to , aby si sa neobmedzovala a nemyslela na to-preto ze mala tvoja rakovinu, nemusis ju mat aj ty, aj ked to byva niekedy geneticke...zivot ide do predu-tak si ho uzivaj :))a tvojej tete vela zdravia

jojojo

Aha Ďakujem, no neviem co vymyslim, teraz v lete sa mi ani neda predstavit, ze by som nepouzivala a to swistica- mas pravdu, poplietla som nazvy, má zakazaný pouzivat ten co zabranuje vylucovaniu potu.

kiki na

hliník je v menšej miere v deodorantoch, vo väčšej v antiperspirantoch a najviac ho je v driclore.... je to karcinnogénna látka, dostáva sa do potných žliaz aby ich upchal a menej sme sa potilli, ale preniká aj do tela, takže môže spôsobit rakovinu

swistica

no deodorant urcite nic nerobi, lebo deodorant sluzi na to aby pot nepachol. Ked uz tak tak antiperspirant (ten zabranuje vylucovaniu potu). Chcelo by to vygooglit nejaku serioznu vedecku studiu