stavy úzkosti

Príspevok v téme: stavy úzkosti
mmmmmmm

Môj problém v podstate ani neviem pomenovať. Posledné týždne mám úzkostné stavy a strach. Strach z toho, že sa stane niečo zlé, som paranoidná. Trpím nespavosťou, som malátna. Niekedy cítim v hrudi akýsi tlak. V podvedomí mám často predstavu ako padám z obrovskej výšky, no pritom viem, že by som to nemohla a ani nechcela nikdy urobiť, no ako keby ma podvedomie nejak tlačilo na to myslieť. Cítim sa slabo. Nerozumiem tomu vôbec no mám veľký strach. Chcem to nejako riešiť. Navonok pred ostatnými sa pritom snažím správať veľmi veselo, často je to len nútené, nech nič z toho nie je na mne vidieť. Uvažujem už nad návštevou odborníka, no neviem vôbec kde a na koho sa obrátiť. Ak ste sa niekto s niečim podobným stretli, prosím poraďte mi. Za každú odpoveď ďakujem.

luluz1

ahoy.. mne sa toto stalo tiež.. podľa info na nete som zistila že by som mohla trpieť akutnou schizofreniou ale nwm to iste.. momentalne sa rozhodujem či navštívim psychologa za chrbtom mojich rodičov abo im o tom poviem.. mno ale aby som sa dostala k tejto teme... ja som začala chodiť na vodičák a ešte predtím sa mi stalo ako som autom vyletela z cesty preletela ponad vrcholky stromov a potom nejakou gravitačnou silou ma to stiahlo do velkej rokliny ktora nikdy nekončí.. páád je strašne pomaly a moje pocity v aute su že to už nevydržím a chcem prosto niečo urobiť len aby som nepocitila ten naraz ked auto spadne.. toto sa mi snivalo tesne pred nastupom do autoškoly. tento sen som už videla nie len raz... nwm čo to je.. nwm či to je uzkostny stav ked mam depresie

STRACH

je to tiez panicka porucha...trpi nou uz vela ludi...je tu vela tem na tento problem pokukaj si ja mam panicku poruchu a ktomu asi 5 ci 6 obsedantno kompulzivnych poruch zajtra zacinam s liecbou dufam ze mi pomoze.... mam vseliake priznaky aj take ako tym a este dalsie....

Bruno333

Ak chceš vyhladať pomoc, skús Ligu za duševné zdravie-to je komplexné nasmerovanie, príp.poradenie človeku čo robiť. Dajú ti kontakty aj na psychiatrov a psychológov v tvojom bydlisku. Je tam bezplatná linka.
B.