prosim vas, kto bol uz tento rok v CHORVATSKU?

Príspevok v téme: prosim vas, kto bol uz tento rok v CHORVATSKU?
noonaa

Ahojte, chystame sa do chorvatska o tyzden, cca 17steho,mala by som na vas par otazok,ak by ste boli tak laskavi mi poradit....

- da sa tam platiti aj eurami,alebo stale len kuny?

- sme dvaja, je problem zohnat izby len pre dvoch a s kuchynkou? vsade citam,ze maju apartmany, nechcem teda platit zbytocne za apartman pre 4roch...

- ake pblasti mi odporucate? min rok som bola v biograde, tak neviem,ci tama,lebo skusit nove nieco, nie vsak prilis daleko

- aku cestu odporucate: madarsko-chorvatsko alebo rakusko-slovinsko? (ako je to s cenami dialnicnych nalepiek?)

- ake su cisla na slovensku policiu v chorvatsku?

dakujem za kazdy dobry tip...pekne leto,papa

bbb333

podla mna cez rakusko nechodte..my sme sli minuleho roku...sice sme vtedy vyrazili z ciech...ale tie obrovske kopce v rakusku..na to treba poriadne auto..a k tomu este plny tazky kufor vzadu bol..cez madarsko si dies po rovinke, su to ovela lepsie cesty

tiez sme sli monuleho roku na Krk..teda sme boli pri rijeke...ale chodili na krk do bašky (nie absky vody, ta je na makarskej)..bolo tam dobre..lebo v mori bol uz piesok, cize ziadni jezkovia nehrozili :) ..ked prechadzate na krk tak zaplatite nejakych 6-10 kun..neviem teraz presnea ceta nam trvala asi od 2 rana a okolo obeda sme tam boli

a eura vam tam budu na nic..my sme mali eura, lebo si enchceli dat povedat, ze treba kuny...tam nikto eura v zaidnom obchode ani stanku nebral...a ked menili na kuny, tak dost preplatili, ako keby ich menoli doma..talze ovela vaic kun berte a eura len v krajnej nudzi

hanulienka12

ahojte ja sa chcem spytat ze ked nam v cestovke vybavili cestovné poistenie na tie dni co sme tam, mam si este vybavit ten európsky zdravotný preukaz, alebo to je vlastne to issté čo sme si zaplatili v ceestovke??
dakujem za odpoveď

mary-anne

ich smer cesty-
Palarikovo-Komarno- za nim 8km na dialnicu smer Tatabanya a Budapest- pred Budapestou odbocit na Siofok a Balaton- smer Zahreb (CH)- pred Zahrebom odbocit na Rijeka-pred Rijekou odbocit na ostrov Krk a boli potom na Baska Voda.
fuha, dost zlozite teda :-D som ani nevedela. tak ale rychlo to celkom zvladli.

mary-anne

priatel bol nedavno aj s partou v Baska Voda, cela dovolenka ho vysla do 200€ aj s ubytkom, jedenim, cestou.
cestovali tych 6hod.takze pohodka.
len vela ludi bolo, ale to je normalne na Chorvatsko.
tiez tam isli na "blink", ubytko v pohode nasli,ale bolo ich viacej..

micaa

Ahojte! Zajtra odchadzame z Ba, viete mi poradit ci bude lepsie ist cez Rakusko alebo Madarsko cez dialnicu? Rozdiel v dialnicnych nie je az taky velky... A ako je to v Chorvatsku? Lebo co som pocitala, pri plateni myta nas cesta po ich dialniciach vyjde minimalne 10Eur + cesta spat.

zlta

Cauko, my sme isli pred 3 tyzdnami cez madarsko,lebo nam znami nakecali, ze usetrime za dialnice a usetrime aj cas. Drbkali sme sa cez madarske dedinky 50 alebo aj 30 km/h, jedna dedina na druhej....! a cesta cez Rakusko je asi o 50 km dlhsia, ale zrataj si, kolko usetris casu :) A 10 dnova rakuska nalepka stoji 7.70 €. Este poznam vykukov, ktori isli cez H v noci a cez tie dedinky si to palili 100vkou...ale to by som neriskovala. My sme naspat isli cez Rakusko a spokojnost.
Za ubytko platis vacsinou v eurach...ostatne sme platili Kunami,lebo som dostala info,ze ti daju nevyhodny kurz (ale neskusala som). Ae Eura si v pohode vymenis hocikde, sama zmenaren...