stale plny nos

kiki na

Plný nos môže byť aj z toho, že máte v nosných dutinách zachytené alergény alebo čiastočky niečoho , čo vám ten nos proste dráždi, a on reaguje tak, že ho máte stále plný, a môže to spôsobiť aj rôzne problémy so slizicami, ale nehovorím to s určitostou, niesom lekár. Ale mám prelúskaných pár kníh o tradičných medicinách národov, a mám jednu radu od thajských mníchov:) Preplachujte si nos vodou so soľou (čo najviac soli)... tak, že do jednej nosnej dierky nalejete tekutinu a druhou aby vyšla von... chce to ale trochu cviku, ale vôbec to nie je nepríjemné tak ako sa môže zdať:) Mne to perfektne pomohlo:)

+ ešte zapálte si na noc aromatickú lampičku s eukalyptovým olejčekom, to je skutočný zázrak na upchytý nos :)

radca

Nemalo bz to byt asi nic vazne, ked to mas uz dlhu dobu. Skus sa nejaku dobu vyhybat spracovanzm potravinam (pizza, zmrzlina, zakusky, alkohol, udeniny a mastne jedla). Malo by to prejst.

radca

enuska,

tento problem obycajne vznika, ked je 'pretazena' pecen. Nezvlada odvadzat vsetky splodiny metabolizmu a tie sa potom vylucuju cez sliznicu nosa. AK je to este horsie, tak cez pecen nepreteka krv a ta sa potom hormadi v tepnach, co moze obcas vzvolat krvacanie z nosa, alebo ust.

enuska

radca- sem-tam ked sniakam,tak tam mam krv. v minulosti mi krv tiekla skoro pravidelne,no teraz uz nie. ja viem,ze sprej nie je riesenie,ale ked to je najlepsia prva pomoc. pecenove testy??

radca

A netecie ti niekedy krv z nosa? Skus si dat urobit u lekara pecenove testy. Spreje a kvapky do nosa nie su riesenim.

enuska

nie nie, ved ja som kvapky pred tym nepouzivala vobec, teda skor sprej. az teraz, ked som uz zacala mat plny nos..

babeta11

Asi to bude tým, čo tu už bolo spomínané. Proste nos si zvykol na kvapky do nosa a máš z toho zhrubnutú sliznicu:)Aspoň toto je môj problém. Tiež už strašne dlho neviem fungovať bez kvapiek, hlavne na noc, bez nich nezaspím. Bola som u lekára a ten povedal, že to je zhrubnutá sliznica s neustáleho kvapkania a dá sa to odstrániť len mechanicky - operáciou osekaním tej zhrubnutej sliznice. Alebo tá laserová mukotómia ako tu niekto spomínal. Ale vraj to je teda doooosť veľká bolesť. A tak fungujem na kvapkách ďalej...:(

bio

Nosne umývanie s SinuCleanse ® systém:
Najbezpecnejši, najefektívnejší spôsob, ako zmiernit príznaky bolest dutín. Pomocou SinuCleanse ® Systém denné podporuje dobré zdravie, nosovej, zlepšuje kvalitu života pre osoby trpiace dutín, znižuje potrebu liekov a zmiernuje mierne až tažké sinus-príznaky súvisiace. Štúdie preukázali, že nosovej umývanie môže byt rovnako úcinný ako drog terapiou a tiež prispieva k zlepšeniu úcinnosti protidrogovej liecby, ak je použitý spolu.

O SINUCLEANSE ® SYSTÉM:

Zabranuje prechladnutiu a podporuje dobrý zdravotný stav, ktoré sa na cistenie dutín dutiny

Redukuje dopravné zápchy a dutín tlak / bolest

Zmiernuje príznaky alergie

Zmiernuje suchost nosovej, dýchavicnost a rýmu

Znižuje kašlom a dalšími príznakmi post-nosovej kvapkanie

Podporuje zdravý nosovej priechody

Zaobchádza s chronickými symptómy sinusitída

Podporuje obnovu ciliární funkcie

Zlepšuje drenáž

Zlepšuje spev FUNCION profesionálnych spevákov a hercov

Zlepšuje dýchanie

Zlepšuje cuchu a zmysel chuti

Zbavuje nádchy tehotenstva