stale plny nos

qqq

Tiež mám chronickú nádchu - vreckovka vždy pri sebe, no pred pol rokom som prechodila angínu a od vtedy sa mi nos tiež stále zapcháva - bola som u ORL - antibiotiká a nostný sprej(sanorin) veľmi pomáha, ale tiež si ho nemôžem dávať celý život - je to otrava stále rozprávať s akoby plným nosom - lekár povedal že to bude alergia, keď už na to nič nepomáha....tak neviem, ale to som asi alergická na vzduch...:(

enuska

nie, ten sprej si dam len , ked sa mi zapcha nos.. a to sa mi deje hlavne tento tyzden..stavalo sa mi to aj pred tym, ze som sa nepohla bez spreja. je to hrozne! a teraz pravidelne nejako..

narkozka

enuska: uzivas ten sprej dlhodobo? nie je mozne ze vznikol navyk na dany sprej? vtedy ti spuchne sliznica a je ako narkoman kym nedostane svoju davku kvapiek je o to viac napuchnuta.vtedy pomoze len ho vysadit a pockat a ono to prejde same casom a odpuchne sliznica alebo si dat predpisat kortikoidy. nie je mozne ze mas v nose mechanicku prekazku co ti brani v dychani? kolko mas uz tieto problemy?

narkozka

majkaaa: nosna priehradka sa nehybe:) ak ju mas krivu do jednej strany tak je iba do jednej strany znemoznene dychanie

majkaaa

Aj ja by som sa chcela niečo spýtať, nechcem kvôli tomu zakladať novu temu :-)

Či môže byť kriva prepažka v nose, ak ležim na pravej strane za chvilu sa mi upcha nosna dierka na pravej a ak sa otočim na ľavú stranu tak prava povoli a o chvílu sa upcha ta ľava. akokeby sa mi tam ta prepažka hýbala alebo čo. Mavam to tak asi od zakladnej školy. je to normalne?