pre zeny ktoré už rodili

kraaska

ak dobre citam,trma sa pytala ci sa dava volaco.a ak sme dali,tak co a kolko.ja si myslim ze je to kazdeho osobna vec a netreba to odsudzovat...kazdy sme iny,kazdy inak myslime...

modra

Usiko, prosim ta, nic nedavaj.Ja mam 2 deti. Prve mi "zaplatili" rodicia, lebo maju taky isty predpotopny nazor ako tupritomne zeny. Druhe som isla odrodit nablind, a starostlivost rovnaka :))
Ked ta ma nejaky hajzlik zanedbat, urobi to aj napriek uplatku. Uz si prestanme pestovat tento otrasny fenomen!
Uz ked, tak si zaplat porod v Banskej Stiavnici, tam si reziserom porodu ty, vyberies si polohu, mnozstvo chemie, klystir ci bez...proste vsetko. Ako doma, akurat s odbornikmi :)

usiko

no dobre, ja som este nerodila, ale planujeme otehotniet a po precitani tohto celeho tu sa zacinam bat.....to fakt sa uz o vas nepostaraju, ked nedate peniaze? som z kosic a predstavovala som si to inak....zeby som naozaj bola taka naivna? to si clovek uz naozaj nemoze byt isty, ze z tej nemocnice sa dostane zdravy aj s babatkom?

bublik

typicky slovensky pristup... tu mame fakt korupciu tak hlboko zakorenenu, ze clovek sa ma este citit blbo ked nepodplaca nie? preboha...

kraaska

rodila som pred dvoma mesiacmi planovanou sekciou,a tesne pred zakrokom som sla za mojim lekarom a dala som mu 100eur v obalke ...

bibi...

krtko to je blbosť,v roku 1960 sa určite nechodilo do nemocnice s veľkou taškou a obálkou.Ja som sa narodila 1963,no ani vtedy.Ked moje deti sa narodili v r.1998 aj 2000,tak veru za niektorým lekárom sa chodilo tak.Až doteraz poznám takých lekárov.Našťastie ja som nemala taku doktorku,nemusela som prichystať dopredu obálku pri pôrode.Ani potom.Bola som s nou nadmierne spokojná tak môj manžeľ jej dal krásnu kyticu po pôrode aj maličkosť.Do dneska k nej chodím,nežiada si nejaku odmenu.Máte pravdu,su aj takí lekári,že bud dopredu si pýtaju,vlastne vieš,že ked chceš ich mať,tak dopredu máš veci vybaviť.Napr.ked sa jedná o nejaku operáciu.Máte pravdu,nemali by prijať,no ked potrebujete niečo,nepôjdete to predtým vybaviť,tak sa stane napr.operovať bude ten kto má akurát službu.Ked chcete uznaného odborníka,väčšinou to treba vybaviť.Ako ináč,jedine prachy dať.Ci sa páči,či nie,žijeme v takom prostredí.Dobré by bolo,keby každý lekár odviedol super prácu a bez odmeny.Ano,máte pravdu,maju svoju výplatu,asi im to nestačí.

premisla

Boze, to je hrozne...Ja nasmu rodinnemu lekarovi a mojej gyndacke na Vianoce posielam pohladnice, lebo sa o nas vyborne staraju, manzel aj ja sme dostali pohladnice so zelanim rychleho uzdravenia od nemocnice po operacii a podpisali to vsetky sestricky, co sa o nas starali - od tej z prijmu, cez operacne sestry po tu, co nas vyprevadzala domov. Manzel odniesol rehabilitacnej sestre dakovnu pohladnicu a bonbonieru za starostlivost pri poslednej rehabilitacii...Ale peniazky rozdavat? Na rozdiel od Slovenska su tu lekari vyborne plateni a neocakavaju absolutne nic, starostlivost je na vysokej urovni, pacient je na prvom mieste. Ak pojdem rodit, zase sa podakujem len peknou pohladnicou s milymi slovami adresovanymi personalu nemocnice.

Veronika1603

ja som rodila pred 2,5 rokom a ked mas nejakeho znameho a vybavis si doktora na cierno tak ako ja tak ja som dala flasu a tusim 2000 sk.inak legalne sa plati za porod 7000 sk ked si chces vybrat doktora

mellinda

Svedomity lekar by v ziadnom pripade nemal brat taketo akoze odvdacenie sa vo forme financneho daru. Je to predsa jeho praca, nerobi nieco nadstandardne, deti sa rodia vkuse. Nejaka mila pozornost za dobre odvedenu pracu, prosim, ale peniaze??? To mi pride trapne ako pre rodicku, tak aj pre toho doktora.