Pásový opar (herpes zoster) a kojenie

Príspevok v téme: Pásový opar (herpes zoster) a kojenie
6ludka6

Ahojte,
prosim o surnu radu a pomoc, urobil sa mi pasovy opar (herpes zoster), mam ho cez pol brucha a tiahne sa az do polky chrbta, je to velmi velke lozisko, pupence ako mandle. Mam 6 mesacnu dcerku ktoru kojim, prikrmy sme este nezacali. Hrozne ma to boli je to na nevydrzanie, potieram si to kremom imazol a ked to pukne, tak si mam davat na to fialovu vodicku. KOzna mi dala aj tablety ZOVUDEX, povedala ze sa to moze ked kojim, lae v letaciku je napisane, ze tehotnym a dojciacim sa nema podavat, pretoze nie je zistena bezpecnost lieku pri kojeni. Takze ten liek neberiem. Kozna sa na mna este aj vykricala, ze co od nej chcem ked kojim, ze mam prestat, pretoze su lieky ktroe by mi pomohli ale nesmiem kojit, ze jednoznacne mam prestat kojit! Povedala som jej ze neprestanem, a nakoniec mi dala ten ZOVUDEX.
Ak mate niekto s tymto skusenost prosim vas napiste mi, hlavne co proti bolesti, ked kojim.
Ako dlho to trva, kedy ustupia bolesti,kedy mi pluzgiere puknu.
DAKUJEM

RNG

Lyzica tepleho kokosoveho oleja, 1.5 lyzice co najjemnejsieho praskoveho cukru a 6 kvapiek citricidalu. Premiesat do kremovita a naniest rovno na rany, vyrazky, jazvy a podobne Po cvasde to zaschne na "cukrovu chrastu". Zakazdym, ked odpadne alebo si ju zmyjes naniest nove.

hzuzu

dobry den, chcem sa opytat na tu hojivu zmes z citricitalu a kokos oleja, cukru, v akom pomere sa to ma zmiesat a nanasat? dakujem

sisa Š

Aj moja mamka dostala pasovy opar (pri oslabenej imunite po chemo-a radio- terapii) a uz 4.tyzden trpi velkymi bolestami a vobec sa nevyspi, berie L-lysin, B-komplex, rybi olej 1-2lyzice, viac ovocia na C- vit. a pije lapacho.Zatial jej to nepomaha a bojim sa, aby to nepreslo do chronickej bolesti.
Co moze este urobyt na urychlenie liecby a proti bolestiam? Dava si aj ibuprofen , to je vsak len kratkodoba ulava. Vopred dakujem za radu.

RNG

Nuz ja tu znovu pripnem na herpesy a ine virusy, vcitane varicella zoster, povodcu pasoveho virusu:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym,
vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky
mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a
objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa
mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti,
depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej
sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych
chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat
aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj
castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti:
Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym),
l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE,
oreganovy olej,collostrum,citral, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny
chaparal(larrea tridentata).
Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su
prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.
Tinktura, obsahujuca 2 az 5 % betulinu sa da pripravit zmiesanim 3 vahovych dielov alkoholu(96% etylalkohol=lieh) a 1 dielu mletej vrchnej brezovej kory. Pretriasat dobre denne v uzavretej flasi(zavareninova) za 3 tyzdne zliat, nefiltrovat a brat 3x2 lyzicky , najlepsie do mlieka
Klinicky ucinna davka chagy, praskovej je 7 az 10 gramov denne, pouzivane pri viralnych a rakovinach (inonotuus obliquus, rezavec sikmy, cierna huba vyzerajuca ako hruda cierneho blata na brezach). Pravdepodobne sa da najst aj na Slovensku v brezovych lesoch na vychode.

Ziadny zo spomenutych potravinovych doplnkov nie je skodlivy ani matke ani dietatu, ked brane v odporucenych davkach.
Dokonca ani chaparal, ktory je inac velmi silne antiviralny a viaceri moji starsi priatelia, co dostali na stare kolena pasovy herpes(shingles v anglictine)si ho ocenili.
Na kozu proti infekciam (aj samozrejme antiviralny ) je postrek koloidnej striebornej vody, tiez castejsie spominana hojiva zmes kokosoveho oleja, praskoveho cukru a niekolko kvapiek citricidalu.
V USA je dostat aj vytazok zo chaparalu, postrek na pluzgiere, ktory bol donedavna dost drahy ale dnes ho vyraba aj firma NOW, najdes ho z mnozstva US distributorov, napr vitanetonline.com

Peto T

Skús tolerančnú liečbu vitamínom C. Ak sa Ti nedá alebo máš obavy, tak si dávaj aspoň 2000mg 5x denne, s jedlom. Treba veľa PIŤ. Popri tom zinok 50mg denne, B-komplex (najlepšie prírodný, napr. pangamín).

Takéto dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnom deficite G6PD.

Vitamín C je pre dojčené dieťa neškodný, dokonca prospešný.

Vyber si také prípravky, ktoré neobsahujú umelé sladidlá, farbivá a príchute.

Pozri kapitolu Rýchlokurz tolerančnej liečby (na konci knihy), a kapitoly Herpes a Vedľajšie účinky. rizikaockovania.sk