rektoskopia

LostVanilla

Posielam clanok o rektoskopii, kde je podrobne vsetko opisane, aby pacienti nemali stres medium.com a je to naozaj tak, ako sa pisalo vyssie - treba sa skusit co najviac uvolnit, a potom to bude v poriadku)

Jayrro

Dobrý deň. Ako zdravotník som pri takýchto vyšetreniach bol xy krát. Pred cca mesiacom som ho dokonca sám absolvoval. No klamať nebudem. Ak pacient spolupracuje nie je to bolestivé vyšetrenie, ale je to pre niektorých dosť nepríjemné. K tomu ostychu...u nás v fnsp NZ používajú jednorazové šortky/kraťase s dierou v oblasti zadku. Nezakryje to všetko, ale človek má lepší pocit o niečo. Skúste sa informovať u vášho lekára, pripadne v lekárni, či také niečo nemajú. Inač sa naozaj nemusíte vôbec hanbiť. Im sa tam denne vystriedajú desiatky pacientov. Pokiaľ nedôjdete v extra zanedbanom stave, určite už podobne partie videli "miliónkrát"

miamala

tak rektoskopiu mam za sebou.zistili zapal konečnika.mal to tu už niekto?napisal mi tabletky a o 10 dni mam isť na kontrolu,budu vysledky z biopsie,a ta rektoskopia-je to dosť neprijemne,ale da sa to vydržať.

ninka255

absolvovala som tom zhruba pred 2 mesiacmi, vôbec nič to nie je.ako píše karioll si na štyroch...,ale vôbec to nebolí akurát zažen nejaký ten ostyh veď si u lekára a on takých vidí za deň xxxx

karioll

nie,treba to brat tak,ze je to nechutne vysetrenie,ale oni to tak neberu,tak hlavu hore a keby si tam nesla,mohlo by to byt este horsie v buducnosti

miamala

deň pred tym mam vypiť prehanadlo.a nemohla by som si vziať staršie nohavičky a urobiť do nich dieru?je to ovela horšie ako isť ku gynekologovi,aaach

karioll

rektoskopia je vysetrenie,pri ktorom si na styroch,na kolenach a laktoch,daju ti do konecnika tenku kovovu trubku,pozru sa nafukaju vzduch a pozru sa este raz.dobre by bolo si dat pred vysetrenim cipok,alebo sa dohodnut na klystire aby to crevo bolo ciste
takto sa to robi vo fnsp v ba
ten iny postup,to je nejaka mala kolonoskopia