Pichnutie pri srdci

Súvisiaci obsah

Severka

ja som mala nízke hodnoty aldosterónu, draslíku, sodíku, horčíku a tekutín a bodalo ma pri srdci stále. Vyzeralo to ako infarkt ale ten nebol chodila som stále na EKG a nič vážne len arytmie srdca. Daj si urobiť krvné testy na hormóny štítnej žľazy, nadobličiek, daj si vyšetriť cukor, cholesterol všetko. Aby si vedel čo to spôsobuje a čo to môže byť.

Ak bude všetko OK tak je to psychické.

LACO64468

ok poradim teda: moja skusenost, pichalo ma v srdci najma po strese ked som sa dostal do kludu. Pomoze kusok grapefruitu a minimalne na den mas pokoj. Alebo čaj jablčnik - netreba ani varit caj staci zjest pas zrniecok. Mozes nosit stale so sebou. Tieto obsahuju horke latky - horčiny ktore mne uplne pomohli :).

a.hoj

Aha do toho pulzu a tlaku sa nevyznam. Mozno kradiologicka ci obvodna by vedela povedat a aj to s tym zvieravym pocitom pri srdci. Ak to neni ta uzkost, ktoru tu uz niekto spomenul, okrem chrbtice.

reina

no ako EKG som bola v auguste, lebo som bola na operacií, a všetko bolo v poriadku, dúfam...
no a ja neviem či to má s tým niečo spoločné ale keď si meriam tlak tak mám vždy zrýchlený pulz, okolo 90 až 100. ale ako tlak ten býva v poriadku...

reina

ahoj, no ďakujem, za odpoveď, a ja mám krivú chrbticu, môže to byť z toho ???
a keď ma začne pichať pri tom srdci, tak ja sa nemôžem ani hýbať, musim zostať v tej polohe v akej som a pockať dokým to neprestane....

a.hoj

Ta pravidelnost by tam asi mala byt, ak sa to tyka toho. Zaroven aj spravne dychanie, cize odflinkat narychlo tie cviky sa nevyplaca. To si ich radsej rozdel na viac dni, ked sa ti ich nechce vsetky tak dlho kazdy den cvicit. Ja sa priznavam, ze najzodpovednejsie-najdokladnejsie ich cvicim prave vtedy, ked mam nejaky bolestivy blok:(, lebo vtedy jasne citim istu ulavu, nez ked mi relativne nic nie je.

ajko

a.hoj:
diki. takze ked zacne poriadne cvicit tie rehabilitacne cviki ( lebo nieco mi ortoped vravel aj rehabilitacna sestre mi davala cviki a ze mam cvicit a chodit k nej, ale prevdupovediac, cvicim len raz za dva mesiace aj to ked som na rehabilitacii aby som sa uliala zo skoly:D ) tak by to pichanie v srdci malo uplne prestat?

a.hoj

Ono existuju specialne cvicenia na chrbticu na uvolnovanie blokov, ktore sa vytvaraju v roznych miestach chrbtice a ich predchadzaniu. Mne sa robili pri ramene, pod topatkami, v krcnej chrbtici, v panovej casti. Tie cvicenia su zamerane na posilnenie celeho tela sposobom napinania a uvolnovania svalov - vtedy chrbtica drzi telo tak ako ma a bolestive bloky sa nevytvaraju. Ortoped ta posle na rehabilitaciu a tam ti urcia liecbu a tie cvicenia, pripadne docasnu elektroliecbu. Mozno by pomohla aj masaz. No a ked ten chrbat tak boli, tak vtedy sa moze uzivat Ibalgin, mne pomaha ibalgin400, ale akonahle to povoli, prestanem to uzivat.