Anglictina pre pokrocilych

Príspevok v téme: Anglictina pre pokrocilych
sweet_carmen

Ahojte.
Anglictinu som sa na zakladke ucila asi 7 rokov(z toho prve 2 roky boli take, ze sme sa ucili len farbicky a zvieratka...:)Minule som si cez icq dopisovala s cudzincami a zistila som, ze mam obrovske nedostatky co sa tyka slovnej zasoby ale aj gramatiky.
Chcela by som sa opytat ci by ste mi nevedeli poradit knihu anglictiny, ktora by bola pre mierne pokrocilych(najlepsie aby to tam bolo opisane co najlahsim sposobom a aby som sa z toho mohla ucit sama)
Za vsetky rady vopred dakujem:)

bublik

jazykovky su na prd, aspon tie bezne, neviem odkial si, no poznam jednu dobru jazykovku v BB, ktora je v tomto fakt dobra. a inak... chod von a ked zacujes anglictinu daj sa chytro do reci!

usiko

ozerat filmy v anglictine, najlepsie este aj s anglickymi titulkami, pocuvat texty, nie pesnicky, ale dialogy.....citak knihy, take napr. od Penguin , tam je to rozdelene do levelov, pisat si s niekm z inej krajiny v anglictine....ale urobit si jasno v gramatike, aby si vedela sama skladat vety a nie len opakovat frazy.....

bibba

skola a kurzy to je naozaj malo. skvele riesenie je pozeravat nedabovane filmy, citat anglicke knihy, casopisy, ist do anglicky hovoriacej krajiny, dopisovat si s ludmi po anglicky. len takto ked si stale v kontakte s anglictinou sa budes mat moznost zlepsovat a rozvijat. inak to nevidim. pocuvat piesne na music-boxe a mtv taktiez nestaci, daj na moju radu. ale ked nemas jasno v samotnych zakladoch by mozno nebolo zle si v nich najskor to jasno spravit samozrejme.

katka...

No najlepsia by bola asi jazykovka. Lebo tam treba aj rozpravat, co je asi najdolezitejsie pri uceni sa cudzieho jazyka. Doma ak nemas s kym sa porozpravat, tal mozes sa len drvit gramatiku a slovicka. A este ci sa dokazes prinutit k uceniu. Ale ak nechces jazykovku, tak potom odporucam nejaku knihu pre samoukov, je to dobre na zopakovanie a je tam vsetko pokope a taka kniha sa vzdy moze zist. Alebo potom knihy, z ktorych sa uci v jazykovkach napr. Face to face, je k tomu aj CD. A v knihkupectvach je velky vyber, tak staci len skocit do nejakeho a popozerat. Tak neviem ci som pomohla.

petter

no niekto by mohol poradit...tiez by som sa rad zdokonalil...v anglictine samozrejme :-) a som asi na rovnakej urovni ako sweet carmen...nechce sa mi ist velmi cestou drahych rychlokurzov