Vyhadzovanie jedla

Príspevok v téme: Vyhadzovanie jedla
0vecka

dost ma zaujmaju vase nazory. ja na tom nevidim nic zle a casto sa stane ze si navarim nieco a nevydarilo sa to jest sa do tak to vyhodim alebo si kupim kazdy den 6 rozkov vecsinou zjem tak 4-5 niekedy ani jeden a na druhy den rano ich vyhodim. alebo aj nakupim ovocie a ked nemam chut tak si nedam a vyhodim ked to zacne hnit.

Lulu53

malokedy niečo vyhodim, kupujem len tolko kolko potrebujeme a kym sa nezje čo je, tak nevarim alebo nekupim dalšie, bolo by mi luto vyhadzovat jedlo

fialocka

Nikdy by som jedlo nevyhodila, moja spoluziacka to robievala na intraku a mne bolo vzdy luto. Je to obycajne plytvanie a lahostajnost. Ked si pomyslim, co by za ten tvoj rozok dali hladni ludia. Ked raz viem, kolko toho zjem, naco kupovat viac... Ovecka nechcem ta urazit, ale mam z teba pocit ze si nevazis, co mas. Kolko mas rokov? Este ta sponzoruju rodicia?
Aj mne je jasne, ze "setrenim" s jedlom nikoho nezachranim, ale kupovat viac ako je treba a potom vyhadzovat mi pripada ignorantske a neekonomicke.

voli

Nie nemalo by sa jedlo vyhadzovat varit tak aby sa vsetko ten den zjedlo a babka deko oni vzdy a vsetko spotrebovali zuzitkovali napr chlieb rozky struhanku ostane syr dvrdy do mrazaka chlieb syr salamu parky ved zmrazuj potom vytiahni aha syr daj do pekaca aha rajcina paprika parok dietna salama atd vytiahni a sprav zo zemiakmi a mas francuzske zemiaky das olej majoranku atd nic nevyhadzuje mraz neboj nic sa tomu nestane aj buchty parene atd knedlu mraz mraz v mraziaku vytiahnes juj ako cerssve a chutne to je

0vecka

2 alzbee no nesuhlasim s tym mesom ak si meso nekupim tak sa dostane do obehu menej penazi takze je velmi pravdepodobne ze sa nakupy menej zvierat... a len tak btw :) vecsina ludi nema problem so zabijanim zvierat ale skor s tym ako ich zabiju a ako tie zvierata ziju. Neviem ako to mate s vodou v zachode ale vecsinou je to klasicka pitna voda neviem o tom ze by sa tahali dve potrubia

modra

Ovecka, ja som za to, aby si si kupoval len tolko, kolko zjes.
Ale kedze sa to neda presne odhadnut, tak sa obcas stane, ze clovek cosi vyhodi:) Zhnite ovocie, ci inak pokazene jedlo predsa nebudes jest, nie? Alebo jest, aj ked nie si hladny, len aby sa nevyhodilo...to je poriadna blbost.
Radsej mat trocha jedla v kosi ako trocha zbytocnej slaniny na bruchu!

alzbee

Viem, ze tym, ze ja jedlo nebudem vyhadzovat, tak Africanov nezachranim:( Taktiez som si vedoma toho, ze sa umyvame pitnou vodou a ze splachujeme vodou (i ked ta je tusim uzitkova), ktora by im stacila...a prave o to ide...ze som si toho vedoma a som povdacna, ze som sa narodila v krajine, kde jedlo a pitna voda nie su nudzou..dokonca som z Podunajskej niziny, blizko Zitny ostrov, cize naozaj mozem povedat, ze nedostatkom jedla a kvalitnej vody netrpime:)) Ale tym, ze mame toho dostatok neznamena, ze to budem vyhadzovat, ze si to nebudem vazit...nikoho tym nespasim, ale ide o moj vnutorny pocit:) Taktiez aj taki vegetariani-mnohi nejedia maso s argumentom, ze sa nechcu podielat na zabijani zvierat...a pritom dobre vedia, ze tie zvierata sa budu aj nadalej zabijat, ze oni su len kvapka v mori, ktora s tym nepohne, ale ide o ich vnutorny pocit:) mozno si aj zato tak jedlo velmi vazim, lebo penazi sme nikdy nemali dost, aj ta desiata do skoly bola vzdy skromnejsia, ale mamina sa mi aj z toho minima snazila davat maximum:)

jajka001_

mna velmi mrzi ked nieco musim vyhodit, ked sa to pokazi a tak...casto tie potraviny ked kupis uz su kazove, niekedy sa mi ovocie skazi uz na druhy den hoci na pohlad vyzera ok. tiez chlieb, na treti den je uz nanic, tak bud hrianky alebo chlieb vo vajci alebo potom nechat na struhanku...radsej ako vyhodit, nas ucili vazit si jedlo
alebo ked sa navari privela a nezje sa...snazim sa to dojest.
ja som ale zase taka ze varene jedlo na treti den uz nejem radsej takze ak ostane, tak to radsej vyhodim. snazim sa nakupovat a varit tak aby som nemusela vyhadzovat. ale urcite za mam v tom este rezervy, su gazdinky co dokazu zuzitkovat vsetko, este keby som tak mala domace zvieratko - taku malu svinku napr :))

0vecka

neviem lebo mne ten argument s tym ze niekto nema co jest pride slaby lebo napr v somalsku neni ani co pit a my sa kludne sprchujeme pitnou vodou a takou davkou co by im stacila na tyzden navyse v somalsku ak aj je voda tak vecsinou nieje vhodna na pitie a aj tak ju piju