Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

magda 36

kristinka,
aj ja som sa tu zaoberala podobnym problemom.
Tema je uz kdesi zapadnuta prachom, vola sa Je lakomy alebo setrny? Kde je hranica? Alebo nejak podobne.
Su tam aj prispevky, ktore posobia az profesionalne, napr. si pamatam definiciu lakomosti od Prajastera. Pozri si. Ak nenajdes, skusim to vyhrabat a prehodim to sem. Tiez si precitam celu tuto diskusiu, teraz mam malo casu.
Mne diskusia na tomto fore velmi pomohla. Som vyslovene vdacna ludom, ktori sa so mnou bavili. Ale ten moj je iny pripad :-)

AdamKrt

dbfgngfnfgh:

to je vec nazoru. Mne carte d oir az tak moc nechuti. Nie, zeby vobec, dam si ho. Ale keby predo mna niekto postavil 2 misky zmrzliny a nechcel by kludne ani peniaze, tak si carte d oir nevyberiem. Byva totiz PRISERNE presladeny... To si mozem rovno posypat zmrzlinu kilom cukru.

Co sa tyka nazoru na skrta, asi by si bola prekvapena, ale myslim si, ze som mozno utratil viac na ine, nez Ty si stihla na rozne zaluby. Som skrt, ked platim 80-90 percent spolocnych nakladov a priatelka minimum /a nehadame sa pre to, neotlkam jej to o hlavu/. Som skrt, ked robim pre priatelku maximum a ona naopak robi minimum. A takyto nazor ma kto ? Bez urazky, budem hadat, nejake zlatokopky, co neurobia nic a od muza cakaju nemozne ? :)

Muz by sa mal vediet postarat o svoju rodinu. Ano, da sa rozhadzovat, minat, safarit. Ale potom ked je napr. po svadbe, dobre padne, ze je nasetrene na to, ci ono. Ze ma clovek postarane o buducnost deti, ze je zabezpecny na dochodok, ze nemusi cakat na zobracenu. Ze nema dlhy, ako kopec ludi.

Ale fajn, chlapov, ktori vedia hyrit, urobit zene decko, opustit ju, pripadne neplatit alimenty je dost... :) Idealni partneri do zivota... :)

dbfgngfnfgh

adam teba to este nepreslo? jednoducho si prehnane setrny az lakomy a to je pravda, len ty si to nechces priznat.
zmrzlina z lidlu a carte d oir sa neda porovnat a teraz si ju mozes dovolit aj ty, v bille maju na nu akciu,stoji do 3 eur, cize sa oplati
mozno sa raz zobudis z toho sna a povies si, boze ja som taky blbec, co som nikdy neminul euro na to a na to, aspon som to mohol ochutnat, aku to asi malo chut alebo ake to bolo a pod a aka by bola dovolenka pri mori alebo vikend na horach ...
mam jednu kamaratku a ta ma tak isto lakomeho muza, ale uz si na neho zvykla po tych rokoch, ale ja na jej mieste by som ho davno poslala do riti a urobili by to zrejme aj vsetky normalne zeny, lebo to nie je plnohodnotny zivot, ked sa chlap len vyhovara ze nema peniaze na nieco potrebne, radsej to zaprie ...
fakt lutujem take zeny, zamysli sa nad sebou, aby si nezostal cely zivot sam a aby mala tvoja priatelka, ci co to je s tebou velku trpezlivost

AdamKrt

irmi: ale to zas nie. Vo vela veciach si rozumieme a to co bavi ju, prichadzam casto tomu na chut aj ja. Avsak s nou. Sameho ma to nebavi...

Ale toto neni tema o mne, ale o skuposti a vypocitavosti. Nemyslim si, ze kazda zena je skupa, ako si tu par ludi namysla. Ale mile damy, nareky chlapov na utracanie zien su az prilis caste, az sa stali teracami pre tvorbu vtipov. Takze asi na tom nieco bude, ze kopec zie /nie vsetky/, velmi rady utracaju...

Vsak ked je z coho neni problem. Hlavne, ak si dotycna osoba na to zarobi, tak je jej vec co robi. Ci si kupuje sladkosti, chodi do kina, ci splavuje Pobrezie Slonoviny. Kazdemu, co jeho jest. Ale nezda sa vam, ze aj v minulosti tomu tak byvalo, ze kopec zien, co takto zmysla nad utracanim, chudak manzel potom dopadne tak, ze drie ako hovado, odcudzi sa zene, ta si najde milenca a je po vztahu ? Alebo ak je to svinka, tak cuca manzela a necha si milenca...

Neni lepsie zit si skromnejsie, ale stastnejsie, ako plahocit sa za kramami pre nejaky nahly rozmar ? A tym nemyslim zit uplne asketicky, ale v ramci moznosti. Nie nad pomery...

AdamKrt

Cashia:

lenze to co Ty popisujes ako zabavu, pre mna zabava vobec neni... Ak to bavi priatelku, tak ja sa na to dam defakto z donutenia. Mali sme kopec vyletov, ale ze by ma to nejak bavilo povedat nemozem. Cestovanie neoblubujem. Zatial este nie su dostupne take cestovatelske prostriedky, kde by som sa chcel pozriet a ako rychlo... :)

Takze z mojho pohladu robim 95 percent toho, co bavi priatelku a ona toho minimalne, co bavi mna. Nedivim sa jej, su to dost specificke zalezitosti a malokoho to zaujima...

whee_ee

a takisto napr. niekto môže považovať za vyhodené peniaze drobnosti do bytu atď.. ale tak napr. to tiež prispieva ku šťastiu, keď sa vraciam niekde, kde je to útulné, kde sa mi to páči, kde je príjemná atmosféra a nie do izby so štyrmi prázdnymi bielymi stenami, posteľou a chladničkou :D:D

AdamKrt

irmi 22:34.

Ano mal som niekolko druhov tej Car de dor... Vsetky su priserne presladene. Vyrobcovia, hlavne zo zapadu davaju do vsetkeho prilis vela cukru. Ja si chcem vychutnat chut a nie prezuvat cukor. Preto mi to moc nesmakuje...

Mas pravdu. Kto si co zarobi s tym by mal disponovat a druhy by sa mu do toho nemal starat. Pripadne v manzelstve si urobit spolocnu kasu a potom mat aj svoje peniaze. Svoje nech si mina clovek ako chce a do druheho sa nestara. O spolocnom vsak rozhodovat spolocne. A bol by klud...

irmi

ozaj...ad serepetičky. Keď sa už nejakú rozhodneš kúpiť (či ináč investovať), už by to človek nemal ľutovať. Keď na to máš, kúpiš si, ak ti to urobí radosť. To nie je rozhadzovanie. Je to radosť :) Ak kvôli tomu potom budeš jesť suché rožky, stále je to v poriadku, ak ti to stojí za to.
A ak z toho potom budeš nervózny, lebo nebudeš mať ani na nájom, tak sa poučíš, a nabudúce uberieš serepetičiek :) Vybavené.

Cashia

Adam, aby si ma správne pochopil, nemám na mysli aby si mal 500 kamarátov (o ktorých neskôr zistíš, že tu pre teba neboli keď si to potreboval), ale aspoň zopár tých naj, s ktorými si vytvoríš pekný priateľský vzťah.

a čo sa týka toho, že keď ťa zrazí auto: ja som to myslela ako fiktívny príklad,dúfam že si sa nenahneval alebo čo..:))a nemyslela som tým, že keď pomíňaš peniaze na materialne veci tak si môžeš potom povedať žil som šťastne a spokojne..myslela som tým, čo môžeš zažiť za tie peniaze: spoločné výlety,dovolenky (nie hned luxusné drahé)kde zažijete spolu niečo pekné a tak..