CHCELA BY SOM MALINKE, ALE...!

Príspevok v téme: CHCELA BY SOM MALINKE, ALE...!
Danielka123

ahoj, nechcela som to pisat do fora - deti,babetko,porodnice, nyslim ze sa to viac hodi sem.

mam 17 v sep. 18, chodim na strednu, a myslim ze keby som otehotnela, babetko by som si nechala, na 100%!

pred rokom som potratila. (samovolne) moj vtedajsi priatel ma velmi podporil, ale rozisli sme sa. velmi mi to citovo ulbizilo, doktor povedal ze budem moct mat este deti.

ale problem je v mojich rodicoch, oni mi stale hovoria ze tym by som si prepacte ten vyraz, posrala cely zivot, ze na take veci mam velmi vela casu, ked osm potratila, povedala som im to - oni tomu nechapali pretoze si mysleli ze som panna, ked som im povedala ze panna niesom od 15 tak skoro skolabovali!!! stale mi hovoria ze ked otehotniem tak ze ani domou nemam chodit, a aj ked tak sa zbalit a vypadnut. oni na mna len za to kricia ze si mam najprv urobit skolu, ist na vyosku, najst si pracu, manzela, usadit sa - a az potom mysliet na dieta.

ak by som s mojim terajsim priatelom otehotnela, malinke by som si nechala, tak prosim poradte co s tymi mojimi rodicmy ?

qqq

Ak maš problem s rodičmi, odsťahuj sa a maj aj 10 deti. Ale hadam si neromyslala, že ty chces babo ale pritom budes stale pekne pri mamke a ockovi a oni sa budu starat nielen o teba ale aj o tvoje dieťa? a ešte aby sa im to nepačilo!:)))))

ellie

hmm danielka.. a rozmyslala si uz aj co bude ked to dieta porodis? od statu dostanes tusim 25.000 prispevok ako prvorodicka a mesacne budes dostavat smiesnych necelych 5.000 sk, co teda ozaj nie je bohvieco, nehovoriac o tom, ze mas 17 rokov, ziadne poriadne zazemie, predpokladam, ze miliony na ucte tiez nie a pokial ten tvoj frajer tiez nie, ozaj to nebude bohvieaky zivot.vies, to dieta aj nieco stoji a vlastne to nie je nieco ale dost, dietatu nevysvetlis, ze mu nedas jest, lebo nemas peniaze, ze ho nemozes prebalit, lebo nemas na plienky.A to nehovorim len o tom dietati, aj ty a priatel musite z niecoho zit, niekde byvat, cakal by ta zivot plny odriekania, nikdy by si si nemohla nic dopriat, nic nove kupit, stale by si musela obracat niekolkokrat tie iste mince v rukach. A myslis vobec ty aj na to dieta? Aky zivot by si mu dokazala ponuknut? Vedela by si mu zaplatit po com by tuzilo? Nevravim aby bolo rozmaznane, ale predsa. Uz len take veci ako raz za cas mu kupit hracku, vziat ho do zoo, na zmrzlinu a tak.. myslis, ze by si si to mohla dovolit? A hlavne kvalitne vzdelanie, lekarsku starostlivost, keby bolo treba.. Vobec by ti nevadilo, ze by tym dieta trpelo? A aky priklad do zivota by si mu dala? Napriklad svagrina ma 25, jej manzel 32 a maju rocneho synceka, obaja maju po skole, manzel ma dobre platenu robotu, aj ona mala kym nesla na matersku, maju velky dom, stale aj nasetrene peniaze, podporu okolia, ich buducnost a aj buducnost maleho je zabezpecena, uvazuju o dalsom dietati, lebo si to mozu dovolit, vedia mu vytvorit skvele zazemie a su stastni.. nechcela by si nieco podobne zazit aj ty?

bon

danielka, a mas kde byvat? vies varit? vies vychovat dieta? nie sa o neho iba postarat ale aj ho vychovat? mas dost prostriedkov na vsetky vydavky pre seba aj pre dietatko? si dostatocne psychicky pripravena a mas aj podporu priatela? ak ano tak ti nemaju v com branit, ak nie, tak si to este parkrat premysli a uvedom si ze je to zodpovednost na cely zivot a nie hracka, s ktorou sa pohras a odhodis ju, kedy sa ti zachcte, si mladucka, este si si zivot ani poriadne neuzila, lebo nebolo kedy......, ja som tiez vzdy tuzila po babatku, ale teraz ked vidim moje kamaratky, co maju 20rokov a babo, tak som rada ze ho zatial nemam, a tak skoro ho ani neplanujem......