Náhla bolesť pri mjenštruácii

Príspevok v téme: Náhla bolesť pri mjenštruácii
feme1

Ahojte. Mám 21 rokov a v poslednom čase, čo je asi cca pol roka pociťujem bolesti a nepríjemný tlak v podbruší prvé dva dni menštruácie. Najhoršie je to ak som v posteli, pretože mi začnú trnúť ešte aj nohy, takže nemôžem ani poriadne spávať. Skúšala som ibalgin , ako asi každá s podobným problémom, lenže nič.
Musím ešte spomenúť, že do teraz som nikdy ani len necítila, že menštruujem a lieky proti bolesti som si dávala ani nie jednu za rok... takže teraz keď si musím dať za den 2, je to u mňa nezvyčajné. Dá sa to inak utlmiť (lieky, bylinky) ?
Bola som s tým aj u lekára a on mi na to povedal, že každú ženu niečo bolí....

feme1

Zápaly a kandidózu som mávala, hádam od nejakých 12 rokov.... potom v 13 prišla menštruácia a zlepšilo sa to až keď som začala užívať antikoncepciu, čo bolo asi pol roka ( v osemnástich)a od vtedy mávam zápal iba po antibiotikách, ale bolesti sa stunujú...

jaLENja

Mne takéto bolesti začali po prekonaní zápalu a potom sa to stupňovalo, až som sa "dopracovala" k diagnóze endometrióza. A pomáha mi jedine algifen! Teda čo sa liekov týka, inak ma dokáže upokojiť bylinkový čaj z materinej dúšky alebo alchemilky.

kamka123

mnoho lekarov povie,že po pôrode sa bolesti stratia....no nie vždy to tak je,ja som mavala tiež prudke bolesti podbruška a po pôrode sa zmiernili,ale neskončili....gynekolog mi predpisuje Algifen a s tym som zatial spokojna,už nemusím užívať Ibalgin ktory je viac škodlivy

[zruseny8]

mna tiez spociatku nikdy nic nebolelo - nevedela som ze vobec menstruujem, no v poslednej dobe (uz je to asi rok) pocitujem v prve dni bolesti brucha. nie zase take ako ty ale da sa to bez tabletky vydrzat. skus caj napr. z alchemilky ked chces vyskusat nejake bylinky a lieky? mozno novalgin - ale je to z tych silnejsich analgetik