Ako sa da liecit mykoplazma a ureaplazma?

zu17

ja som takisto teraz uzivala cca 23 dni atb. na ureaplazmy, ale spolu s tym liecim aj prostrednictvom prirodnejsich preparatov, ktore mi v minulosti tiez pomohli www.joalis.sk

Janka34

Dianka1:

Ahoj,so mnou sa to taha uz dva roky,vyskusala som rozne kombinacie liekov,ktore mi predpisovala lekarka,uz naozaj neviem co robit..chcem sa ta spytat,kde najdem kontakt na tvoju terapeutku, ktora ti vtedy pomohla. Chcela by som to skusit, nech to stoji co chce.
Dakujem vopred

alexa007

Ahojte,
gynekolog mi robil stery a mam pozitivne vysledky na ureaplazma a mykoplazma. Vyskusala som rozne lieky na vkladanie, 2 tyzdne som uzivala antibiotika, probiotika, ale nic nezabera.
Mam dlhodoby chronicky zapal a bojim sa, ze nebudem moct otehotniet. Poradte mi niekto prosim!!!!

Jane07

A ešte som zabudla, pripísala mi k tomu aj vaginálne tabletky, za tie som zaplatila necelých 5 eur. po antibiotikách sa zrejme dostaví späť aj mykóza, ktorú plánujeme preliečiť po dobratí antibiotík.

Jane07

Raza:
Ahoj, momentálne mi tiež vyšli pozitívne výsledky na ureaplazmu. Predtým som sa zopár - vlastne viac rokov liečila na mykózy a výtoky s tým spojené. Pociťujem občas aj bolesti v podbrušku, čo môžem prirovnať k bolesti, keď som mala zápal močového mechúra, ale nie až takej silnej. Od 16 rokov mám problémy s výtokmi, moja gynekologička ma vkuse liečila vaginálnymi tabletkami Candibene, lebo nič iné mi nezaberalo, ale efekt bol tiež len krátkodobý (teraz mám 23).
Čo sa týka ureplazmy, túto mi zistila až moja nová lekárka, ku ktorej chodím asi necelý rok. Nasadila mi antibiotiká Sumamed, ktorý som brala jednorázovo 2tabletky a môj partner zobral jednorázovo tie isté. Doplácala som za nich 4,44 eur za dve balenia. A ďalších 9 dní mám brať antibiotiká Doxybene (doplatok 0,60 centov). Počas liečby samozrejme, žiadny pohlavný styk, po preliečení aspoň mesiac a pol s ochranou a potom sa môže ísť na ostro.
Čo sa týka prenosu, nie je to len výlučne pohlavným stykom, takže sa nemusíš zbytočne obávať a robiť si starosti s neverou, ak netreba. Viem, že človek sa zľakne, ak sa dozvie niečo také, ale ak si si istá, tak myslím, že nie je dôvod trápiť sa pre to. :) snáď ti môj príspevok nejako pomôže :)

majusik

ja mám to ochorenie...ureaplazma...a mycoplazma...brala som dva týždne antibiotika a vaginálne tabletky...bola som na kontrole zatiaľ nič..čakám ešte na výsledky ale liečba vôbec nebola drahá...mám síce len 19 rokov a neviem čo mi to mohlo spôsobyť..ale dúfam že už len dobré bude...

dianka1

jaj, tak to ti nepomozem, ja som u nej bola pred par rokmi, odvtedy su uz ine ceny a su aj eura, netusim kolko to stoji. ale poradim ti - otvor si este raz ten jej clanok, videla som tam dole na nu kontakt, tusim tel. cislo alebo webovu stranku, ja ju uz spamati neviem, ale je to tam uvedene. a na tej stranke je zrejme aj cennik. nebola to nejaka horibilna suma, dalo sa to cele pokojne zvladnut. tak ti drzim palce, len tu liecbu ber vazne, lebo to naozaj nie je ziadna sranda taketo nakazy. su z toho dlhotrvajuce nasledky.

raza

hm. Tá doktorka mi len chcela nasadiť liečbu, to až keď som sa jej pýtala, čo to tá ureaplazma je, tak povedala, že pohl. choroba. Tie lieky samozrejme brať budem, keď budu zlé výsledky, tak aj ďalej, už mi aj jedna holka na inom fóre písala, že aj ona sa nakazila iným spôsobom, keďže si je vernosťou so svojim mužom istá. a čo sa týka tej liečiteľky, viem, že sa to nepatrí, no nemohla by si nejak bližšie špecifikovať sumu, koľko stojí to vyšetrenie u nej, konzultácia, príp. lieky? A naozaj ďakujem, si moc zlatá, že chceš pomôcť.