RNG, Tlak na hrudniku

Príspevok v téme: RNG, Tlak na hrudniku
usiko

RNG /aj ostatni, ak mozu pomoct.../, poprosim vas o radu. Priatel zacal pred mesiacmi pocitovat strasny tlak na hrudu, bolo to len sporadicke, raz mesacne a samovolne to preslo.....
minuly tyzden sa to zhorsilo, museli sme do nemocnice.....
priznaky-
- obrovsky tlak na hrudi, niekde v oblasti hrudnej kosti,
-problemy s dychanim, nevedel sa poriadne nadychnut;
-naval potu, ked mu je takto zle
-samovolne to prichadza aj odchadza, alebo je to silnejsie alebo slabsie....

Boli sme v nemicnici, na internom a neurologickom, kde mu vysetrili:
-rontgen hrudnika spredu a zboka -v poriadku
-rontgemn chrbtice-v poriadku,
-brali mu krv, v poriadku;
-ekg-v poriadku
-tlak krvi - 100/60
-premeriavali mu reflexi kladivkami a neviem cim,- v poradku.....

zaver bol taky ze je zdravy clovek, a ze to moze by zacviknuty nerv v hrudnom kosi, ale to je tazko odhalit, lebo je to tam akesi neviditelne ci co....ak by sa to zhorsilo, ma ist ihned na kontrolu.....

no, lenze tento vikend sme si dali oddychove dni, nerobili sme nic, len sme boli na nakupoch, hladali sme stolicky, on soferoval, stravili sme v aute a v obchodoch dve hodiny, takze sa mu to vratilo, lebo ho to vycerpalo....do vecera len lezal v klude a vecer si upratal jednu skrinu, zasa to bolo spat, ten tlak na hrudi.....neviem, vravi, ze ked sa rozrusi, tak je to tu spat...ale ono sa to vracia aj ked je kludny.....

vsimli sme si, ze je to horsie, az neznesitelne, ked sedi v aute a soferuje.....dnes ma odviezol na stanicu, kedze sme isli sutom, tak ho ten hrudnik bolel, potom sa isiel najest a dal si liter kofoly a uplne to ustupilo...teraz je domca a zase sa to trochu ozyva......mame pocit, ze ci to nie je z nizkeho tlaku, lebo sa mu zda, ze ked sa mu tlak zvysi, tak to ustupuje.....ale potom preco v aute je to stale horsie?

neviem, este par slov o nom a jeho zivotnom style>
-ma poruchu metabolizmu - vysoke hodnoty triglyceridov v krvi /od 7 do 15/, vysoky chgolesterol , liecime to lipanthylom, lebo zmena stravy nepomohla, ba este stav zhorsila.....
-nechuti mu moc maso, neje vyprazane, neje slaninu, ani klobasu a take veci...ak sunku tak cistu sunku, z masa len kuracie prsia.....
-pracu ma dostatocne fyzicky narocnu....
-nema nadvahu, ma nizky tlak momentalne 100/65

co to moze byt? co mame dat este vysetrit? uz naozaj nevieme...

mysleli sme, ze nema dostatok mineralov, pretoze ma od narodenia len jednu oblicku, takze pije len stolove vody, ziadne mineralne...tak skusime kupovat nejake s vyssim obsahom sodika a vapnika, alebo aj magnezia...a budeme viac solit morskou solou...ale neviem, ci to neuskodi jeho jednej oblicke....

RNG, alebo pstatni, ak viete, pomozte prosim...bojim sa onho....dakujem

usiko

je mi z toho smutno, lebo viem, ze jeho otec umtel ked mal 45 rokov a ja o neho nechcem prist....on to berie ako fakt, ale ja sa s tym nechcem zmierit...a verim, ze nejaky sposob najdem...pojdeme este na vysetrenia nejake a tak...budem hladat info a uvidim....len drzte palce....pls

usiko

ano, policosanol si nam uz pred rokom radil, skusili sme, cukry sme na minimum, ale potom mu bolo zle, lebo mal nizku hladinu cukrov....nepouzivame biely cukor, iba hnedy trstinovy a spotrebujeme asi pol kila na rok, takze nic moc....on si nic necukri, ovocie nejedava, takze ani tam cukry neprijima, cestoviny jeme len celozrnne, ryza tiez,...
.....pretucnenu peceen? od coho? tatarku uz roky jedava tak dvakrat do roka, slanina klobasa vobec, vyprazane nejedava, olej pouzivame len olivovy panensky, chlieb s maslom jedava tak dvakrat mesacne......maso velmi nemusi, ked je maso, tak len chude kuracie prsia na prirodno, zivocisne tuky fakt nejedava vela...jogurty s 3-3 g tuku, smotana ziadna.....keksy vobec.....

ja viem, ze to, co radite, by inym pomohlo,a velmi si vazim to, ze sa snazite, ale proste stale je to o tom istom, co viem, ze mu nepomaha......proste je to chorobne a zatial sme si s tym neporadili.....

RNG

usiko, hovoris ze nic nefunguje a skusila si znizit cukry, hlavne fruktozu(kukuricne sladidlo) a pouzit Policosanol(40 mg denne).
Lebo to som v prvom rade radil na vysoky cholesterol a triglyceridy.
Stavim sa ,ze tvoj priatel ma pretucnenu pecen(steatosis) alebo aspon vazny nabeh na nu.
Vrodene naklonnosti na rozne veci treba korigovat(opravit) podla moznosti roznymi zmenami v potrave a potravinovymi doplnkami, to je cielova alebo cielena udrzba, individualna, skor nez to vedie k zdravotnym problemom.
A lecitin je tiez jeden z prostriedkov hrajucich dnes velku rolu, ked vyse 50% ludi zomiera na nasledky zapchatia ciev a lecitin ich systematicky cisti.

usiko

a co sa tyka priatelovych hodnot tukov a cholesterolu v krvi...nic nefunguje, ani strava ani doplnky.....proste je specificky pripad a treba k nemu pristupovat individualne, pretoze on nie je ako noemalni ludia, ze ked sa zacnu lepsie stravovat, sportovat, a ostatne veci, tak sa mu hladiny tukov upravia, jemu sa praveze zhorsili, takze nech sa na mna nikto nehneva, uz fakt v tomto pripade neverim ziadnym alternativnym metodam...proste to ma v organizme dedicne pokazene a neda sa s tym nic spraviyt, len brat lieky.....uz zacinam uvazovat o tom, ci aj tie tlaky v hrudi nemau s tym nieco spolocne.,,,,ja uz neviem.,......dala by som hocco, aby som mu pomohlo....

mimochodom, ta bolest v hrudi uplne pominula, tak ako pred mesiacmi...najhorsie je ze nevieme od coho prisla a od coho odisla......takze budeme musiet cakat zase na cas, ked sa vrati a skumat dalej...ratam tak o mesiac-dva....

usiko

rng,
lecitin berieme, aj ked boli sme na arteriografe a cievy ma v norme....optimalne, aby som bola presnejse...ale lecitin pre istotu berieme....

RNG

usiko, tlaky v hrudniku mozu byt sposobene nedostatocnym okyslicovanim alebo prilis hustou krvou a europskym syndromom pririsnej zrazanlivosti krvi. Tema uz bezala, naprava je brat hlavne nattokinazu, ktora zriedi krv, odstarni fibriny pokryvajuce steny ciev, kde zabranuju priestupu kyslika a samozrejme odstrani aj krvne zrazeniny=trombusy.
Pri tej prilezitosti odporucam aj brat 2x do tyzdna minimum lyzicu lecitinu, lebo vacsina z nas uz ma polozapchate cievy tukovymi a tukovobielkovinnymi nanosami a je velmi dolezite si ich precistit, ked clovek nechce riskovat porazku, infarkt alebo zlyhanie nedokrveneho organu alebo tkaniva v tele pre zlu cirkulaciu krvi.

teletabis

to vyzera na dosledky stresu. moze sa jednat o dlhodoby stres, ktory stale pretrvava alebo stresove obdobie, ktore bolo, ale uz nie je, no toto su jeho dosledky.

[zruseny12]

USIKO
nemas za co,hlavne pridte cim skor na to,co mu je...
este k tomu ***PSYLLIUM PLUS***
nemusis si ho objednavat cez internet,staci zajst do lekarne a poprosit,ci by ti ho nemohli objednat...ja to tak robievam,lebo cez internet zb.preplatis..pekny den