Alergia na farbu (na vlasy)

Monix

Ahoj Alexandra,

ja som skusala henu hnedu, ale nechytila mi ....
alergiu som sice nedostala, ale boli to zbytocne vyhodene peniaze..
tiez mam momentalne na hlave nejaky blod melir lebo to je jedine co znesem a rada by som to zmenila na hnedu ..lenze zatial som nenasla riesenie... teda vlastne mam jedno riesenie..bola som u doktorky ta mi sice vyslovne zakazala farbit vlasy ale dala mi tabletky na to ze ked si nahodou tu hlavu predsa len nafarbim, tak aby ta alegia tak neprepukla ale aj tak to nie je bohvie co :)

alexandra676

Ahojte ja som dostala alergiu z tetovania ciernou hennou asi pred 4 rokmi odvtedy mam silnu alergiu na vsetky farby okrem tych ktore farbia na blond, chcem si nafarbit vlasy na tmavsiu hnedu ale urcite nie ziadnou farbou okrem uplne prirodnej, len sa bojim z ked som z tej ciernej henny alergiu dostala ci nebudem mat alergicku reakciu z hnedej henny (farby na vlasy). Mate to niekto overene?...:)

alexandra676

Ahojte ja som dostala alergiu z tetovania ciernou hennou asi pred 4 rokmi odvtedy mam silnu alergiu na vsetky farby okrem tych ktore farbia na blond, chcem si nafarbit vlasy na tmavsiu hnedu ale urcite nie ziadnou farbou okrem uplne prirodnej, len sa bojim z ked som z tej ciernej henny alergiu dostala ci nebudem mat alergicku reakciu z hnedej henny (farby na vlasy). Mate to niekto overene?...:)

marzocerv

Ja som doteraz používala Palette a v pohode som ho znášala, mala som aj lorealku, garnier...mama čítala, že vraj farba londa je šetrná na vlasy, tak som si ju kúpila...no nemohla som spraviť väčšiu blbosť...po nanesení ma začala jemne páliť hlava, pri umývaní ma bolela celá koža na hlave a bolo to niečo hrozné a chytila mi príšerne. Mala byť pôvodne béžová blond, no vyzeralo to žlto-zlato-ryšavé...proste hrôza..tak sme nabehli rýchlo do obchodu a nafarbili zas vlasy (viem, že by sa to nedalo, ale hrozne hrozne škaredé to bolo)...lorealku som si kúpila, chytila mi pekne nahnedo, ale od londy ma stále strašne bolí hlava, celá koža ma páli a bolí...neviete čo by mi na to pomohlo?? skúšala som si dať studené obklady a celkom to pomohlo, ale aj tak ma to stále bolí :( takže londu NIKDY viac...

petka1989

ahojte ja som si dnes kupila syos, a som skoncila na pohotovosti, toto som nezazila pri ziadnej farbe a som ich skusala uz asi z kazdeho druhu,

simka111

A aka je istota že ak sa mi neprejavi alergia pri teste tak ani pri samotnom farbeni???????

A može vzniknut alergia ak si zafarbim šamponom len určite pramienky vlasov a nebudem si davať až ku korienkom???
Viem ze to je individualne ale bojim sa ked je tolko pripadov a nechcem skončit zle len preto ze chcem mat pekne vlasy :(

Nina2255

ahoj ja som farbila vlasy palette a už nikdy viac ! mala som na hlave take dačo ako popaleniny opuchla mi pol tváre na krku sa mi zrobili velké uzliny a hlava pa príšerne svrbela a pálila neviete čo by som mohla skusit aby sa to zase nezopakovalo ? nejaku farbu hennove farby ani radšej nechcem skušat na hennu som alergická tiež

gloss

ak má niekto alergiu tak Sanotint absolutne neodporučam ja som ju sice cca rok používala /nie som alergická na farby/ nakoľko som si myslela, že je šetrná-prírodná ale stánky na fiore dosť zavádzaju a ked som spravila test na maminej pokožke za uchom-ona je alergička tak sa jej spravila dosť nepekná alergická reakcia nechcem ani pomyslieť, čo by sa jej stalo keby ju použila na celé vlasy :( odvtedy ju už nepoužívam :O to možem kludne zájsť do DM a za menej peňazí si kupiť hocijaku chem.farbu ale teraz nedávno som natrafila na farbu Henna plus nie tu trvácu ale na 8-10 umytí-vlastne preliv a tá jej alergicku reakciu nesposobila-pokožka nezčervenala ani nesvrbela, takže to vyzerá dosť nádejne, že táto farba bude OK a že skutočne neobsahuje alergény ale ak je niekto alergický vždy si aj tak pre istotu musí spraviť test... :)