roaccutne

Príspevok v téme: roaccutne
potkanica

Ahojte...viem ze je tu o roaccutne popisane uz vela...hladala som, ale na svoje otazky som nenasla spravcne odpovede...ja len moze sa predpisat roaccutne aj bez odberu krvi a ukazu sa prve výsledky uz po jednom tyzdni alebo kedy? a posledna, co sa ma pouzivat na tvár, pocas uzivania roaccutane? dakujem

kully

Ja som tiez pred nejakym casom bral roaccutane, a bol som spokojny, vlastne stale som...kozny mi ho predpisal bez odberu krvi a aj pocas toho ako som ho bral (co bolo vyse roka) tak som nepodstupil ziadne odbery krvi ci pecenove testy...ani po dobrati...stav je neporovnatelny, teda neporovnatelne lepsi...tazko vseobecne hovorit o tom kedy vidiet prve vysledky, ale u mna konkretne to bolo po nejakych 6-8 tyzdnoch...co sa vedlajsich ucinkov tyka tak je to hlavne sucha pokozka, u mna konkretne to schytali najviac pery, prsty na pravej ruke a sliznica nosa...ale nebolo to nic strasne...na roaccutane su rozne nazory a ja netvrdim, ze to nie je pre organizmus svinstvo...mozno je, no ja aj tak nedam na ten liek dopustit a viem ako som na tom bol psychicky, viem, ze som uz dalej tak nevladal zit, takze keby som sa mal znova rozhodnut tak by som do toho isiel a dokonca sa nebojim napisat, ze by som bol ochotny podstupit aj vacsie rizika

majoranka

Tak ostali mi take dve vyraznejsie na lavom lici, ale neprekaza mi to velmi. Hlavne ze uz som zdrava a existuju kvalitne make-upy :) Aj kozmeticka mi pomohla, vyhladilo mi to pekne tvar.. je to teraz naozaj fajn. No mrzi ma ze ti padali tie mihalnice, o takom vedlajsom ucinku som este nepocula.. a cim sa teda liecis teraz? Mas aj nejaku HAK?

Lenuskaaa

uzivala som, ale mne z toho zacali padat mihlanice obocie:(....takze som to musela vysadit...jazvy ti nezostali?

majoranka

chvalabohu uz je to zahojene, strasili ma s jazvami, ale nie je to take hrozne. Pomahaju navstevy kozmeticky a zdrava zivotosprava.. pitny rezim a pod. Obcas nejaka vyrazka sa ukaze, ale to sa neda porovnavat s tym stavom z minula. 3 roky infekcie..to je slusne, a aky druh acne mas? tazky? a ty uzivas ten roaccutane?

Lenuskaaa

a v akokm stave si teraz? teda ako je natom plet:) ja mam jednu cast tvare v haji, nemozem ani poriadne jest, infekciu cca 3 roky.

majoranka

No pravdupovediac doteraz lekari nevedia z coho mi to vzniklo, mala som to len na tvari, ostatne telo cistucke, aj vysledky ciste, u endokrinologa, gynekologa vsetko ok. Takze fakt neviem ako sa mi to prihodilo, proste som mala do dvoch tyzdnoch hrce na tvari..take bolestive akne.. nepametam si uz kolko som mala mg, lekarka to pocitala, vzdy je to podla vahy.. ale myslim ze som mala dva tie velke rano a jeden ten maly vecer..alebo tak nejak. Bolo ich dost veruze. Ale najhorsie bolo aj tak to lokalne osetrovanie.. vypustanie tych velkych uzlov na tvari inekciou.. no hrozne. Ale snad nie si na tom az tak daleko. Drzim prsty.. mne pomohla mozno aj HAK - Diane35, ta je na plet najucinnejsia.

Lenuskaaa

majoranka, mozes mi to blizsie vysvetlit? to ako sa sa dostala to takeho stavu?
kolko mg si potom mala na den...
lebo ja prezivam nieco podobne

majoranka

No, mala som tazsie akne, a rozhodla som sa ze ho budem liecit prirodnou cestou, bylinkami a podobne.. Bohuzial sa liecitelia asi precenili, vobec sa to nezlepsovalo, tak som sa rozhodla ist k lekarovi a ten ma okamzite hospitalizoval a dal mi infuzie.. otrava krvi z akne moze nastat ak ho zanedbas v takom vysokom stadiu. Bolo to hrozne obdobie mojho zivota, nastastie je po tom.