Ako dostane človek zápal slepého čreva?

co?

alex - akutny sa tvori tak isto, ale prebieha ovela rychlejsie...vacsinou do par hodin musi byt osoba zoperovana...ide o to ze priznaky su ovela silnejsie a akutnejsie ako pri chronickom... tu mas o tom fajn clanok zena.atlas.sk

co?

moj manzel je chirurg taktiez, plus z odbornej literatury : apendix môže perforovať (prederaví sa jeho stena) a hnis a ČREVNÝ OBSAH sa môže vyliať do dutiny brušnej
ale hadat sa nechcem, ak ma clovek iny nazor, nik mu ho nezoberie

co?

prosim vas nepiste tu bludy!! slepe crevo , teda ten cervovity vybezok sa moze zapalit PRAVE PRETO ze sa do neho dostane travenina(teda cast potravy) a ked sa nou naplni, zacne hnisat a zapali sa...mozu sa este aj vyskytnut vselijake abnormality ako napriklad defekt v naplni, alebo vydutie - je to individualne...takisto je individualne aky typ potravy u koho sposobi tuto poruchu, ale tato tvorba je vacsinou dlhodoba! to znamena ze sa vam to tam zbiera a ked je to velmi plne, chce to prasknut...ja som napriklad mala chronicky slepak, nie akutny, a konecne po 4 rokoch trapenia mi ho vybrali, a mily lekar mi po zakroku povedal ze som mala stastie, ze uz by to tam vydrzalo max tri dni...takze nepodcenujte ziadne priznaky, drzim palce

jajka001_

nikto nevie naco to je ale v pohode ti ho vyrezu ked je problem :) zvlastne je ze vsetko v tele ma svoju funkciu ale na co je slepak to este nezistili. alebo ano?
magazin.atlas.sk
Americkí vedci sa domnievajú, že objavili skutočnú funkciu zdanlivo bezvýznamného slepého čreva - produkuje a chráni užitočné baktérie v črevnej mikroflóre. Výskumníci z univerzity Duke University Medical School v štáte North Carolina to zverejnili vo vedeckom magazíne.

mary-anne

no tak s tymi jadierkami nesuhlasim:) ja ich jem stale len so supkou a zatial sa mi nic nestalo, ziadny zapal. ale mozno preto, ze je to ozaj len vymysel:)
ale tiez som pocula o tej skrupinke z vajicka a alobale.
zaujimalo by ma,ako sa to teda stane..