plati sa nieco za liecenie???

pre nikulku

nikulka, jasne, pytaj sa ma na vsetko, co ta napadne. som strasne rada, ze si sa dala na taky boj, naozaj sa nemusis nicoho bat, si na tej spravnej ceste a uvidis, ze ked sama budes chciet, tak to pojde strasne rychlo a ani sa nenazdas a pustia ta naspat domov. ja som bola taktiez na detskom oddeleni pod dohladom lekarky tichej. stravila som tam necely mesiac, povies si, ze je to dost dlhe obdobie, ale mne to strasne rychlo ubehlo a ak to mam zhodnotit, tak ten pobyt stal naozaj za to a vela mi dal do zivota. aspon na chvilku som bola za vsetko zopovedna sama, vsetky rozhodnutia stali na mne a len odo mna zaviselo, ako dlho tam pobudnem. ja som v tom case mala 15 rokov, vysku okolo 170cm a vahu 40kg:-( mala som strasne stastie na baby, ktore tam boli so mnou a trpeli tou istou diagnozou. strasne sme si sadli a velmi vela sme toho spolu prezili. denny rezim bol takyto: o 7 bol budicek, potom sme mali ranajky, vacsinou chlebik alebo rohlik s nejakou pomazankou, potom nasledovala vizita, neskor skola, kedze som chodila uz na strednu skolu, tak ja som v nemocnici nemusela chodit do skoly, ale som sa sama ucievala. o desiatej sa rozdavala desiata, ktora pozostavala bud z ovocia alebo nejakeho pudingu ci jogurtu. o dvanastej nam servirovali obed. najprv bola polievka, potom hlavne jedlo, skoro vzdy bolo masite, na bezmasite si ani nepamatam. a potom sme mali cele poobedie len pre seba, po obede sme vsetci isli na izbu a tam sme si sami kratili cas, okolo pol druhej zacinala druzina, v ktorej sme si nieco vyrabali, malovali, nieco sami zostrojovali alebo hrali sa. o pol druhej bol dezert, pamatam si, ze raz bola taka zeleninova misa alebo puding. o tretej bol olovrant, to bolo vacsinou suche pecivo a nakoniec o piatej bola tepla vecera, iba v nedelu a v stredu sa podavala studena vecera. my sme mali este specialne druhu veceru okolo siedmej, ako napr. puding s piskotami alebo pecivo so syrom. a pamatam si, ze sme velakrat aj do kina isli. ako v ramci nemocnice myslim, tam bola taka miestnost s kinom. mam mnoho zazitkov odtial, na nieco rada spominam, no boli aj dni, kedy to na mna cele dolahlo a tazko som sa premahala pokracovat. ale vzdy som sa nejako alebo s nejakou pomocou pozviechala a sla dalej. ja som napriklad nutridrinky nemusela pit, ale jedna baba na izbe bola v dost kritickom stave a ta mala naordinovane aj pitie nutridrinkov. este si spominam, ze zo zacitaku sme mali vyslovene zakazane navstey, neskor som mala povolene len navstevy rodicov, ktorym som sa nesmierne tesila. mnohym babam vzali mobil, hned ako ich prijali, mna to, nastastie, obislo. a zjest si nemusela zasa vsetko, ja som jedla uplne vzorne, vzdy som odniesla cisty tanier, preto mali zo mna radost a netrapili ma zbytocne. ale malokomu sa to darilo, mnohi mali este taky scvrknuty zaludok, ze az po case vladali zjest celu porciu. pre mna boli asi najhorsie sedenia so psychologickou, lebo ta bola naozaj velmi neprijemna, doslova az hnusna. cize na nic sa nemozem stazovat, jedine na tuto osobu. a s platenim neviem ako to je. ja si len pamatam, ze ked som z nemocnice odchadzala, tak rodicia platili nieco za moju hospitalizaciu, ale neviem ti presne povedat, ze kolko. uvidis, urcite to zvladnes aj ty. naozaj, na tom detskom oddeleni ti bude ovela lepsie nez kdekolvek inde:-) a ty teda nie si z Bratislavy? a ty si sa na to vsetko dala dobrovolne?

monica gazpio

Milý radca, ľahko sa Ti píšu bláboly, človek si môže za anorexiu sám, má si to platiť z vlastných zdrojov, keď si to neprežil, a predpokladám, že nikto z Tvojich blízkych. Keby to niekto prežil, ináč by si písal. Totižto nie všetky dievčatá dostanú anorexiu, pretože chcú byť, alebo sa podobať na vychudnuté modelky. Ten problém, je ďaleko zložitejší, než si myslíš. Niektoré majú obezitu, začnú chudnúť diétami, lebo inú možnosť nemajú, sú reálne v pasci, pretože síce dosiahnú vysnívanú postavu, ale vedia veľmi dobre, že ak s diétou prestanú, tak je jojo-efekt jak bič, a ak neprestanú, tak je anorexia zaručená. Iste, ideálne je chudnúť pohybom, lenže, keby človek chcel chudnúť LEN pohybom, tak to by musel podávať heroické výkony min. 3 - 4 hodiny každý boží deň a mnoho žien na to jednoducho nemá čas. A tak veru, vôbec nie je pravda, čo píšeš, že anorexia sa dostáva z nudy. Ja som ju dostala práve preto, lebo som nemala čas na pohyb, čiže inú možnosť chudnúť som nemala. Treba si uvedomiť aj toto: ak sa chce dievča vyliečiť, tak musí pribrať, a mnohé po vyliečení, priberajú a priberajú. A to sa neprežierajú. Čiže musia si vybrať. Buď budú tučné, zdravé a budú dlho žiť, alebo budú chudé, choré a budú krátko žiť.

nikullka14

baby a davali vam aj nutridrinky??...kolko ste vtedy mali ked ste tam sli??...jooj dufam ze moc neotravujem.:)))

nikullka14

no tak som bola u tej doktorky a ona mi jednoznacne odporucila ze Bratislavu, lebo o Pezinku vela nepocula a ze v Ba dosiahli fakt ze lepsie vysledky.Ale povedala ze zajtra ss poinformuje este ohladom Pezinka a da nam vediet ze ktore.ale myslim ze pojdem do BA pretoze ona tam pozna nejaku doktorku Tichu a ze cez nu by to vybavila a sla by som na detske kedze este nemam 18 takze tam kde si bola ty:) kolko si mala rokov ked si tam sla.?..a este ked sa mozem na vahu a vysku s ktorou si tam sla.ja mam 172 a vahu okolo 44 kg.keby si mi mohla popisat ( jasne len ak ta to neotravuje) ze aky ste mali rezim co ste robili a hlavne jedalnicek aky bol..a ci musis zjest fakt vsetko co ti daju..a fakt sa zato nic nedoplaca?? dakujeeem pekne:)))

Summer_

A vyliecit som sa chcela hlavne koly mojmu priatelovi, lebo ak som chcela byt s nim, nemohla som byt chora a trvalo to dlho, vela trapenia a prekonavania sa ale nakoniec sa to podarilo a stale sme spolu, uz 2roky :)

Summer_

Ahoj, dakujem :) ano liecila som sa, 2mesiace.. bolo to pred 2rokmi, odvtedy sa mam vyborne:) po prichode odtial som este blbla, potom sa to zase ustalilo na dobre a neskor som mala zase vycitky a tak dookola, ale cim viac casu preslo, tym mi bolo vzdy menej zle a dlhsie dobre a dnes som uz uplne zdrava..

pre summer

Summer, a ty si sa kde liecila? aj v Pezinku, aj v Bratislave? a mozem sa ta opytat, ze ty si uz teda nad tou chorobou uplne zvitazila? uz ziadne vycitky, nic? tak to ti zo srdca gratulujem;-)

Summer_

nikullka14 vazenie je to len pre toho, kto sa nechce liecit.. ak budes spolupracovat, nebude to trvat dlho a mozes mat 2hodinove vychacky cez tyzden niektore dni a cez sobotu nedelu aj celodenne :) hlavne musis stale vediet naco si tam a ze sa chces z toho dostat.. Ja som sa vyliecila, aj ked po prichode z nemocnice som este trosku blbla, ale uz som mala v hlave aj to preco chcem byt zdrava a postupne to bolo len lepsie a lepsie :)

pre nikulku

nikulka, aj ja som mala odporucanie do Bratislavy od obvodnej lekarky a mozem ti povedat, ze to vobec nebolo take strasne ako som si o tom dopredu prestudovala. len neviem na ake oddelenie by si ty isla, mna prijali na detske oddelenie. ak by si tam isla aj ty, tak sa ma kludne popytaj na veci, ktore ta ohladom toho "pobytu" zaujimaju. uvidis, urcite ti to pomoze. drzim ti palce!

nikullka14

neviem..dnes o druhej idem k mojej lekarke sa dohodnut takze uvidim,ale asi BA lebo Pezinok je pre dospelych...a ja mam este len 16...ale ja nechcem do BA zevraj je to tam ako vo vazeni:(((