Ekzem

lenka22

baby ked tu tak citam ako postupuje diskusia, tak asi na ten ekzem fakt zaberie len to more... treba skusit ved za peknu letnu dovolenku a + vyliecenie ekzemu to predsa stoji... ja za seba mozem povedat ze mi to pomohlo a uz cca 10 rokov neviem co je ekzem :)))
aurora: aj ja som to mala na rukach a hlavne na prstoch a vyzeralo to hnusne, ved niekedy som si az maso mohla na prstoch obzerat, ale nastastie to more pomohlo

auroraaurora

Neviem koho sa pytas asd, ale mne ekzem pri pobyte pri mori zmizol, na laktoch sa uz neobjavil, len sa zjavil zase na opacnej strane dlani. Pouzivam lipobase, homeopaticke kremy a anitihistaminika. Kortikoidy som vylucila...

auroraaurora

Ide o to, ze ekzem nie je povrchoveho, ale vnutorneho charakteru a trva velmi dlho, az clovek pride na to, co mu vlastne skodi... Je to strasne dlha cesta, ale aj ja by som sa toho uz najradsej zbavila, len ako?????

vlasta

Pri liecbe okrem ineho - kortikoidne a ine masti odporucala kozna lekarka mojmu synovi aj liecbu bioptronom. Po tyzdnovej liecbe bioptronom sa priznaky atopickeho ekzemu vo velkej miere zmiernili. kontakt t.c. 0907669444

auroraaurora

ahojte, aj ja mam ekzem atopicky na rukach (opacna strana dlani). Nikde inde. Je to velmi nepekny pohlad. Neviem, co by som mala vyskusat... Nejem sladke, ziadne salamy, nic udene a neviem sa toho zbavit. Bolo mi zistene, ze to mam z dychacieho ustrojenstva, bud priedusky alebo tak, neviem ako to liecit....

lenka22

ja som ako dieta mala ekzem ale neviem ci ten atopicky. Neviem aky to je. Ale doktorka mi poradila aby som isla v lete k jadranskemu moru a odvtedy to uz nemam :)))) mala som to totiz na prstoch na rukach, takze to bolo viditelne, hlavne v zime ked mi koza praskala na tom az do krvi...

janka

ludia mnepouzivajte kortikoidy a ak tak len velmi zriedka a v najnutnejsich pripadoch. naozaj to nici kozu a ekzem sice zo taciatku priam zazracnou rychlostou mizne, ale neskor sa vrati casto este horsi

miri

od narodenia mám ekzém,(ťažká cesta- kúpele, kortikoidy a pod.) v 26 mi zistili alergiu na lepok, kravské mlieko a vajce, držím diétu,vynechala som spomínané veci, dnes ekzém nemám vôbec, dajte sa vyšetriť (stačí si dať zobrať krv, nenechať sa odbiť), aj držať takúto diétu je ťažké (aspoň pre mňa, viem, že keď zjem niečo, čo som nemala, poškrabkám sa, ale nie sú to už tie silné zápaly..)