Ekzem

fifa

Ahojte tiež sa strápim s ekzémom na kolenách.V lete je to des,skukne nehrozia tak iba kapri gate.Tie príznaky co spomínala lulka som nezbadala.Používam nejakú ichtiolovú masť,ale ta mi to hnusne vysuší potom to svrbí a šťípe sčervená no hnus.Tiež mi porobili testy a nič.Ked si to nebabrem nemastím tak mám nohy v poho.No ja už tiež neviem.Som rada že to mám len na kolenách lebo to môžem zakryť a nosím dlhé volné sukne.Niekto mi povedal že sa to môže ešte rozšíriť.Ja to mám od bábätka,mala som to všade,mne to zmizlo teda okrem kolien.Jediná pozítivná vec je more-ako som sa vrátila mala som to asi pol roka čisté ako keby tam žiadny ekzem ani nebol.Tak sa asi presťahujem na maiamibeach:-)

janulka

Ja som v domnení, že ekzém (vyrážka) je len prejavom nejakej disharmónie v ľudskom tele. Skús ísť na alergológiu a daj si robiť testy na peľovú a potravinovú alergiu. Ak ti zistia, že si na niečo alergická tak ten ekzém pochádza z tej-ktorej alergie. Pozor na skrížené reakcie (peľ/potravina). Potom sa stačí vyvarovať alergénu a ekzém zmizne.

doktorko

pozrite si www.salcura.sk ja som to vicitala z jedneho letaku, mam seborhoiku dermatitidi a pomohlo mi to a pisu tam aj o ekzemoch a psoriazach, ja mam konkretne od nich pripravok intensive.mne sa podarilo po troch dnoch dostat to do cisteho stavu a vzdy ked vidim ze sa to vracia tak ho pouzijem alebo obcas preventivne lebo je to prirodne takze v poho- ziadne streroidace a antibace

valika

Ahoj Baška.Pretože viem ako sa asi cítiš,chcela by som Ti poradiť.Mala som tiež problém s atop. ekzemom a liečili ma najprv doktori,potom som hľadala na internete. Vyskúšala som všetko možné aj nemožné, pričom ma to stálo aj nemalé peniaze. Vyskúšala som aj rôznych "liečiteľov"a k ničomu to neviedlo iba sa to zhoršovalo. Ekzém sa rozšíril a s nervami som bola na dne. Pri každodennom listovaní na stránkach internetu som naďabila na Lenku Hriadelovú, ktorú vyliečil z atop.ekzému p.Dedík. Spojila som sa s ním a on ochotne súhlasíl s tým, že ma bude liečiť a dokonca mi povedal, že ma vylieči. No aby som to skrátila. Pán Dedík ma naozaj vyliečil a dnes už na ekzém len spomínam. Pretože chcem pomôcť všetkým, ktorí to potrebujú a už neveria v nič tak ako som ja neverila, dávam sem kontakt na p. Dedíka. Býva v Trenč.Tepliciach na ul. SNP č. 5. Tel. č. 0905513908. Verte alebo neverte ale mne pomohol. Baška, skús sa s ním spojiť. Chodí aj do Bratislavy, každú prvú stredu a štvrtok. Najdeš ho v kulturnom stredisku v Prievoze na Kaštielskej ul. Prajem Ti skoré uzdravenie. Valika

tereza

Baskaa, môjmu synovi pomohlo:
vylúčiť zo stravy sladkosti akéhokoľvek druhu
vylúčiť mlieko a nezakysané mliečne výrobky
pitie kozieho mlieka
vyhýbať sa kontaktu pokožky s kyslými potravinami /okolie úst/
zlé robí príliš chlórovaná voda na umývanie pokožky
detoxikácia pečene a tráviaceho traktu pomocou črevnej sprchy a prípravkov liečebnej výživy Lkvb6 a Superacidophilu
nájdeš na -odkaz odstránený-
dlhodobé užívanie Klíčkového oleja a protistresových multivitamínov z tej istej stránky
veľmi dôležité je odbúrať stres, môj syn vždy pred skúškami mával veľké zhoršenie
ekzému
piť veľa tekutín
dobrá je aj konzumácia ovsenných vločiek a ich odvar na umývanie

baskaa

dakujem vsetkym co tu napislai za ich rady a skusenosti... pojdem na akupunkturu a dufam ze uvidim vysledok uz konecne ach jaj a potom by som skusila zajst k tej tete co spominala Anonym3412 diki moc

voda43

Ahoj,BASKAA....mojej dcére veľmi pomáha masť z kozmetiky CLIVEN Crema Mani - krém na ruky s vitamínmi A,E,a PP.