Nechcem zit

Príspevok v téme: Nechcem zit
Unavena

Ked som mala 15, kamoska ma blbo ostrihala. Mala som trosku odstavajuce usi(co sa dalo spravit), ale ja som namiesto toho zacala vynechavat skolu, stale som chybala, v noci som nespavala, nevedela som sa uvolnit. privolala som si zdravotne problemy. nenavidim sa zato, ze som to tak brala. znicilo mi to mladost. cela som sa nenavidela, aj od jazvy po operacii. dnes som neskutocne lutujem a nemam chut zit. vsetkych som sa stranila a bola som z toho chora na nervy. potom neskor mi diagnostikovali ocd, vtierave myslienky typu, nemozem zit bez vlasov, kazdy na teba pozera,ake mas usi atd, asi tak som to vnimala. diagnostikovali mi to az tri roky potom, ked som prekonala vlastnu smrt, pomaly celkove vycerpanie. doktorka povedala, ze keby ma liecia hned som do pol roka ok a nemam ziadne nasledky. neviem s tymto zit som na nervy z toho. chcem zomriet. prestala som jest a pit. nedokazem zit s minulostou, ake nasledky mam po nej. a nenavidim sa , ze vsetko bolo na zaciatku o vlasoch, chore. dnes to viem, ale je neskoro.nechcem uz od zivota nic, prisaham. len utrpenie to bolo.

00000000001

UNAVENA
unavených je nás tu zjavne viacej...chápem že život je ťažký, život je boj ale nejako to zvládneme, nejak bolo nejak bude...snaž sa čo najviac myslieť pozitívne, na smrť je vždy času dosť :) píšeš tu čo všetko sa ti prihodilo zlé či si za to môžeš sama alebo za to môžu druhý ale určite sa ti niečo stalo aj pekné...tak čo napríklad ťa dokáže potešiť? a stále neviem koľko máš rokov

mortisha

bon - ja som to nemyslela doslovne :)
vsetci bojujeme ... vsetci mame problemy,sebe mensie aj sebevacsie...
unavena ja som trosku laik - nemam presnu predstavu co konkretne OCD je ... skusis priblizit?alebo ina babula? mrzi maze sa tak citis... kvoli lekarom - chybne rozhodnutie? a kolko mas rokou prosim ta? ake veci ti vadia ked sa to neda potlacit liekmi?

uNAVENA

JA SOM UZ NA LIECENI BOLA. O HOVNE.
NEVIEM AKO MAM IST MEDZI LUDI, KED MAM DOTRHANE VLASY, CI VOBEC NARASTU, TERAZ KED SOM TO POSRALA ESTE VIAC, ESTE VIAC SA UZATVARAM. TAK SOM SA DORIADILA, ZE NEMAM SANCI IST MEDZI LUDI.

UNAVENA

LIANA NETREP, UZIVAM ANTIDEPRESIVA, ALE MNE SU NA NIC, LEBO MNE VADIA VECI, KTORE SA NEDAJU POTLACIT ANI LIEKMI.
PREDSTAV SI, ZE SI VIEM, CO TO ZAROBIT AJ Z DOMU. A BUDEM DOSTAVAT INVALIDNY DOCHODOK. NEPRAJEM TI NIDKY ZAZIT OCD, LEBO BY TA DRBLO NA MIESTE.
TAKTIEZ NEVIEM AKO BY VAM BOLO, KEBY STE KVOLI LEKAROM PRISLI O ZNACNU POHYBLIVOST JEDNEJ RUKY. TAZKO BY SA VAM PISALO, AJ TU TUKAM JEDNOU RUKOU AKO DATEL.

00000000001

v tomto musím výnimočne súhlasiť s bon. Áno je to sebecké!!! A tiež si myslím, že liečenie by ti nezaškodilo, ja som bola tiež už na liečeniach a celkom mi to prospelo...Nie je to až také zlé ako to vždy vykreslia v rôznych filmoch a ako sa o tom hovorí... Ja som tam spoznala veľa fajn ľudí a nakoniec som tam bola ako mi sestričky hovorili ako také slniečko :) Takže mala by si skúsiť liečenie, prvé dni sú vždy ťažké a le určite by si to zvládla...Držím silno silno prsty, aj na nohách :)

Liana...323

a to čo budeš robiť, keď príde ozajstný život? Boj o finančnú existenciu, lebo raz budeš musieť platiť účty, budeš si musieť na to zarobiť, riešiť dennodenné problémy v práci a pod. Teraz ťa zrejme žiavia rodičia, aj to nechápem ako môžu dovoliť decku takto fungovať, ale raz príde normálny život, kde treba denne fungovať, aby si mala strechu nad hlavou a čo do úst. Moja, vtedy tu budeš písať: Som bola rok doma, vytrhala si vlasy, sa porezala a do čerta som to pokašlala, lebo som vtedy sa mohla radšej učiť, aby som si dnes mohla na seba zarobiť.
Ako... vybrala si si tu najľahšiu cestu, rezignácia, sebaľútosť a ešte si to aj obhajuješ.
Sa spamätaj, však vyhľadaj psychologickú pomoc, život ide ďalej.
Vieš koľkými útrapami života ľudia prechádzajú a to keby mal každý riešiť tak ako ty, tak neviem kde sme. Si myslíš, že si jediná s problémami? Tie má každý a netrhá si preto vlasy.
Lebo tvoje problémy nie sú o vlasoch, tam sa len prejavujú, tie sú niekde hlbšie a tam ti pomôže psychiater.
A tvoj ďalší problém je, že odmietaš riešenie a liečenie, takže moja, môžeš zle dopadnúť

bon

ano riesenie to je, ale pokial si sebec a neskuttocny...., pretoze co ti rodiacia, surodenci, stari rodicia.........,
unavena, mysli aj na inych trocha, mozno by ti nezaskodilo liecenie a potom sa stretnut s ludmi, ktori su na tom tak ako su od narodenia bojuju s fyzickymi tazkostami, mentalnymi ktore su sice slabe ale su, a aj psychickymi a ziju........ja som tiez stala na moste, ale otocila som sa......ked to skusis, mozno sa tiez otocis, prajem ti vela sil