zasnubit sa ci nie?

Príspevok v téme: zasnubit sa ci nie?
notka

S priatelom sme spolu 3 roky, chceli by sme spolu uz aj zit, aj ked podmienky zatial na to nie su. Ale uvazovali by sme, ze aj ked sa asi urcite este niekolko rokov nevezmeme, ze by sme sa mozno zasnubili. Aby sme sebe, aj okoliu dali nejak najavo, ze sice by sme sa uz chceli vziat, len to zatial hlavne finacne aj koli inym veciam nejde, no takto by sme to nejak chceli posunut do vyssieho levelu. Myslite, ze by to bolo vhodne? Alebo ma to nejaky zmysel? Aky je vas nazor?

nimri

Aj ja s vami suhlasim. My sme spolu zili 5 rokov predtym, nez ma partner poziadal o ruku a brali sme sa tri tyzdne po poziadani. Myslim, ze sme cakali dost rokov na sobas:) A som rada, ze neziadal len tak do vetra.
Deee teba fakt nepoziadal o ruku?

Deee

poznam par zasnubeny uz snad 5 rokov a svadba? v nedohladne, tiez si myslim, ze zasnuby maju prist tak maximalne 2 roky pred svadbou, zit spolu v jednom byte sa da aj bez zasnub, ja som s manzelom zacala byvat po roku a po troch sme sa vzali, zasnuby sme akosi vynechali...

biopich

neviem ono ked ti sam povedal ze teraz nechce netlac ho lebo ho vystrasis a nakoniec z toho nic nebude ani o ten rok ... ked chcete spolu zit da sa to aj bez zasnub. To je dalsi level zacat spolu zit vtedy len spoznas cloveka a az potom premyslat nad svadbou. Aspon to je moj pohlad na vec. Napriklad moju kamosku chlap poziadal o ruku len aby v nej mal istotu ze uz ineho nebude chciet nakoniec ju podvadzal na kazdom kroku a klamal jej do oci ze ako by to mohol robit ked ju poziadal o ruku ze to mysli s nou vazne a bla bla. Nieje vsetko o prstienku. Zite uzivajte si ono to pride samo ked budete obaja chciet

veverica5

Mozno som staromodna, no myslim si, ze o ruku by mal poziadat muz zenu a nie naopak. A takisto si to nejak vyzadovat od chlapa mi pride zvlastne. Ked sa rozhodne, tak to urobi aj bez toho, aby ste ho do toho tlacili. Osobne takisto nie som zastancom prilis dlhodobych zasnubeni. To potom nema ziadny zmysel. Bud sa zasnubime vtedy, kedy je uz realna vidina svadby, ale robit to len preto, ze je to pekne a romanticke...v takom pripade to nic nezarucuje. A byt v takomto dalsom leveli zase par rokov...

dzanyka

s priatelom sme spolu uz tri roky a ja sa chcem uz zasnubit..on vravi ze aby sme tomu dali volny priebeh hoci mi to slubil,ze mi da prstienok 26.marca 2011 co mu mam povedat?? velmi sa lubime a chceli by sme sa vziat aj mat babo ale teraz vraj este nie

InLoweee

ja si myslim ze aj ano :) zasnubit sa je peknee a nikde nie je napisane, ze sa do roka a do dna musite vziat-ako to bolo zvykom od zasnubenia. To uz bude zalezat od vasich financnych moznosti.. A myslim si tiez, ze je to jedna z moznosti ako ukazat ostatnym, ze to myslite spolu vazne :) ... urcite to obohati vas vztah a posunie dalej :))