Psychicky a fyzicky na dne

Príspevok v téme: Psychicky a fyzicky na dne
Znicena

Ani neviem, co napisat.
Rozpadol sa mi vztah. Bol krasny, lubili sme sa, verili sme, ze sa zoberieme o par mesiacov. Ale od zaciatku nam osud neprial.
Jeho otec je na neho moc naviazany a nedovoli mu dychat. Nepusti si ho a od zaciatku je proti mne. Ale to by bol proti kazdej, co mu chce "ukradnut" synacika.
Zrazu ma on uz nechce, ma ma len rad. Rad ako sestru, ci ako to nazval. neviem, co robit, som na neho strasne naviazana. On nam uz nechce dat ani sancu. Mam chut umriet bez neho. Je to ten pravy, je uzasny. Sam je nestastny z toho ako mi ublizuje, ale aj jeho to tyra.
Moje kamaratky su uz vydate a maju deti, no ja stale nic. Do tohto vztahu som dala vsetko. Mala som tazky zivot aj detstvo aj potom. Dufala som, ze on je pre mna odmena za vsetko to utrpenie, co som prezila. No naopak. Znicil ma tak, ze jedine co tuzim je zomriet :( Všetko na svete by som dala za to, aby sa to dalo doporiadku. Neviem, co robit. Prosim poradte mi, ja viem, ze to pisem ako nejaka pubertacka, ale naozaj som na dne. Uz nikomu asi nedam nikdy sancu aby mi takto ublizil. Ale skor tuzim po tom, ze ked nemozem mat jeho moj zivot nema cenu a velmi tuzim zomriet a citim to, ze aj umieram bez jeho lasky. To, co ja citim, tak to ho nici a to velmi. Ale ja to nerobim naschval, ja ho nechcem citovo vydierat, ja len chcem aby ma znovu zacal lubit :(
Da sa mi nejako pomoct? Prezil niekto nieco podobne? Odbornika nechcem, viem, ze ziadne tabletky nedokazu utisit moju bolest :(

Súvisiaci obsah

johanka 2011

tesim sa, ze to ma dobry koniec, lebo pravdu poviem, ze som sa zlakla, ked si pisla, ze chces zomriet, velmi , lae velmi sa tesim, ze si to neurobila...

prajem Ti,aby si bola velmi stastna... :)

PS: ak pri tom stasti raz budes prezivat, ze sice som statsna,ale nieco mi chyba....tak je to Jezis Kristus...nezabudni, prosim na to...ani neviem preco to tu takto pisem,ale mozno Ti to raz pomoze...

Zničená

Ahojte všetci :)
Chcem sa Vám ozvať po čase...
Keď teraz, na to tak spätne pozerám a spomínam si, bolo to naozaj veľmi ťažké.
Nemala som ani chuť ani silu ďalej žiť...
Možno mi neuveríte, ale ďakujem Denz!!!
Naozaj ďakujem.
Ten film som si pozrela aspon desať krát, neverila som tomu. Postupne som si dala cieľ, trvalo to veľmi dlho.
A nakoniec?
Skončilo to šťastne :)
Najskôr som zmenila sama seba, prestala som sa ľutovať a prestala som plakať. Dala som si životné ciele a rozišla som sa s ním (s tým o ktorom som tu písala). V dobrom. Konečne som mu dala voľnosť, nenaliehala som na neho. Proste som mu úprimne zaželala aby bol šťastný.
Mala som naplánovaný odchod do zahraničia - sama. Chcela som sa postaviť na nohy...
A povedala som mu, nech je so svojimi rodičmi, že mu želám nech sa o nich stará a nech je teda šťastný a že mu za všetko ďakujem.
A všetko sa zmenilo.
Zrazu začal za mnou chodiť s darčekmi, drobnosťami. Nechápala som to. Čo sa stalo? Nechcel aby som odišla do zahraničia. Nechcel o mňa prísť. Zrazu nabral toľko sily. Povedal rodičom, že ma plánuje požiadať o ruku. Tí ho vyhodili z domu. Napriek tomu ma požiadal, naplánovali sme skromnú svadbu, veď sme mali kopu dlhov, ale mali sme jeden druhého.
Dva mesiace po svadbe som odišla do zahraničia poriadne zarobiť a splatiť dlhy. Po mesiaci som tam našla brigádu aj pre neho. Neskor som mu nasla užasnu pracu v inom state a prestahovali sme sa tam :)
Posplácali sme naše dlhy :) A začali sme si sporiť na domček.
Je nám neuveriteľne krásne spolu. Aj keď jeho rodičia sa nezmenili a snažia sa nás rodeliť, nepodarí sa im to. Sme dosť ďaleko a naše šťastie si strážime.
Keby som v tedy, keď som napísala tento príspevok vedela to, čo teraz... O rok na to ako som to pisala sme sa vzali a skoro o dva roky na to mame krasny a šťastný život :)
Ako bolo povedané v tom filme. My sme ako auto v tme ktoré ma diaľkové svetlá a vidíme len potiaľ, pokiaľ nám osvetluje cestu. Ale keby vzlietneme hore a vidíme, že síce je teraz tá cesta zlá, kľukatá, ale na konci nás čaká niečo krásne...
Presne to sa stalo aj mne.
Píšem to tu preto, lebo chcem dať nádej ľuďom, ktorí sú psychicky a fyzicky na dne. Možno pomýšlajú aj na samovraždu. Zastavte sa!!!
Aj keď tomu teraz neveríte, ani ja som neverila. Váš život, aj keď sa zdá beznádejný, sa ešte môže zmeniť na krásnu rozprávku. Naozaj! Ja sama som toho dôkazom...
Ďakujem Vám všetkým, ktorí ste ma povzbudzovali. Potrebovala som to a veľmi si to vážim. Chcela som sa len podeliť o to, ako sa to všetko skončilo...
Nezabudnite: "Nádej zomiera posledná!"

Znicena

Dakujem za nazory a cenne rady...

Keby to bolo take jednoduche.

Ved mne uz aj rozum hovori, ze ci ma vyznam sa takto trapit kvoli niekomu, kto si to nezasluzi a aj mi odpoveda, ze nema. No ja sama sebe nerozumiem.

Stale na neho myslim. Nedokazem sa na nic sustredit, napr. idem do obchodu a o 10 minut zistim, ze obchod som davno presla a musim sa vratit, alebo si nedokazem spomenut na to, co som to chcela.

Tuzim aby mi zavolal a ked mi zavola - netesim sa, lebo viem, ze mi nevola preto, ze tuzi ma pocut, ale len preto, aby som nebola smutna, alebo len aby zavolal, aby nebol "svina". Potom sme obaja z toho smutni a motame sa v bludnom kruhu.

Myslim si, ze za to moze aj to, ze obaja sa topime v dlhoch a niako si nevieme vychutnat zivot ako predtym. Nemozme ist na vylet, nemozme nic robit, lebo na to nemame. Uz len to, ze pride za mnou nas dost stoji. Stale len rozmyslame ako a kde zarobit peniaze. A ked sa aj podari nieco zarobit, tak hned uz aj musime zaplatit nieco a zas nemame nic. Navyse jeho rodicia ma nenavidia, no takto sa zit neda :(

bubinka

ahoj znicena, nie si jedina na svete, co taketo nieco prezila, prezila som si velmi podobne!
uz je tomu pat rokov, mam noveho priatela a planujeme svadbu, prosim ta, uvedom si, ze proste ste si neboli sudeni, nebud sebecka...proste ked nechce byt s tebou tak nebude..a nenic sa kvoli nemu..laska je o dvoch ludoch..ak ten druhy nelubi a nechce s tečbou byt, tak to nijak nevyriesis..ale zivot nie je o jednom vztahu..prave preto, ze nie si uz pubertacka,mala by si si uvedomit, ze vsetko zle je na nieco dobre, dava ti to silu a posuva ta dalej, nas zivot je poskladany z olomkov jenotlivych etap, jednu uz mas za sebou, tak nebra tej dalsej, aby zacala, za par rokov sa sama budes smiat, aka si bola zaslepena a nechapala vyznam zivota..clovek v prvom rade musi byt vdacny za svoj vlastny zivot, ak si zdrava, vaz si toho!!! a nneuvazuj nad hlupostami, co by ini ludia dali za to radsej byt opustni, ale nie napr smrtelne chori? ti si tazko najdu uz nejakeho priatela noveho a mozu zacat novy zivot...skus nad tym trosku popremyslat.drzim ti palce VERIM, ZE SA Z TOHO DEPRESIVNEHO STAVU DOSTANES CO NAJSKOR.

AK NIE, TAK SKSU SI PRECITAT NEJAKE KNIHY O KARME..MOZNO POCHOPIS...

kikaa

ja suhlasim s dsfs. nase stastie nemoze zalezat od inych ludi, ale od nas samich, pretoze kto nas ma lubit a verit v nas, ak to my sami pre seba nerobime? :)

Znicena

dsfs
co ja? ale keby ta tvoji kamosi poculi, ako by sa smiali..

Denz
dik za odkaz, pozrela som vsetky casti...

willywonkaa
uz mi nadavaju do starych dievok, uz ma laska necaka....

Dakujem Vam vsetkym za mile slove, je to pekne, ze niekoho zaujima ako mi je a chce ma povzbudit, to mi dava silu. Dakujem naozaj.

dsfs

..raz kde bolo tam bolo bol raz jeden muz.. bol na dne.. bral drogy.. fetoval.. no zoznamil sa zo zenou a povedal si ze pre nu to skusi.. prestal s drogami.. aj s fetom.. zacal pracovat dokonca sa mu super darilo chodil na kabriolete ferrari mal krasnu zenu (spriaznenu dusu) peniaze dovolenky.. az raz.. zistil ze jeho zena sa zamilovala do jeho kamarata najlepsieho a ze ho podvadza.. bol na dne znova zacal drogovat a skoncil smrtou uz sa z toho nedostal.. a preco..? lebo si ako svoju modlu vybral zenu.. a nie Boha.. ten je tu stale pre teba.. upni sa len na neho a bude ti lepsie uvidis :) /// inac ja vobec nechodim do kostola keby si ma videla/poznala ta sa popiskas od smiechu co som tu teraz napisal no ten pribeh som nasiel davnejsie a velmi mi pomaha ako vazne :D drzim palce...

willywonkaa

zničena - nie, smrť je východisko zbabelcov. Zdvihni hlavu, prestaň lipnúť na spomienkach a pracuj na sebe! Keď ti nedá tú lásku on, skôr či neskôr nájdeš niekoho kto ti ju velmi rád dá...Nepriprav sa o šance, ktoré ti ešte život ponúkne.