Prvý krát k psychológovi

Príspevok v téme: Prvý krát k psychológovi
Chooozy

Chcem navštíviť psychológa pretože svoje problémy už nedokážem sama zvládať a mám pocit že potrebujem odbornú pomoc. v našom meste sú 4. 3 sú klinický psychológovia a 1 je pedagogicko psychologická poradňa. Neviem aký je medzi tým rozdiel a tak neviem kam mám ísť, neviem si predstaviť ani len ako to tam vyzerá či prebieha, neviem to je najskôr nejaké úvodné sedenie kde poviem aký mám problém alebo ako to tam vlastne funguje??? Koľko sa asi približne platí? vie mi niekto povedať viac?

kvetinka24

Ahoj. V pedag.-psych. poradni sa riesia problemy suvisiace so ziakmi - s detmi v skolskom prostredi, ci uz ide o poruchy spravania, ucenia, ale aj psychicke poruchy, ktore spozoruje ucitel a riesi ich cez skolskeho psychologa a ten moze aj cez ped.-psych. poradnu.

Ty zrejme hladas inu pomoc - chod za ktorymkolvek z tych psychologov. Resp. sa skus najprv objednat, telefonicky alebo osobne, mozes sa aj spytat na financnu stranku vopred, aspon budes vediet. Na prvom sedeni vyrozpravas svoj problem, pripadne sa ta este cosi popyta, zalezi, co mas na srdci. Dolezite je rozpravat, nehanbit sa, oni to pochopia, na to su tam, no a pomozu. Mne pomohli, ale ja som chodila do krizoveho centra, ktore poskytovalo psychoterapeuticke sluzby zdarma. Chodim tam uz dva roky, ale posledne mesiace uz iba preventivne. Som uz v poriadku, resp. viem si poradit so zivotom uz. :) Drzim palce.