Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

lessy

Ahoj mám problem, pred 4 mesiacmi mi zomrela najprv babka a za desaT dní na to mama, bol to pre mňa riadny šok. Moje kroky smerovali k obvodnej lekárke, predpísala mi neurol 0.5 mg. brala som ho 1 krát za deň pred spaním, asi 2 mesiace ale nie pravidelne. Teraz sa dostavili príznaky neviem zaspat, dám si zopiclon, ráno sa zobudím unavená, omámená, vidím zahlmene, buši mi srdce, pocit strachu, uzkosti je spat a hučí mi v hlave nič sa mi nechce. Dnes som 2 deň bez neurolu. Myslýte, že su to abstinečné príznaky, čo mám robit, pokračovať v užívaní alebo nie. 22.11.2010 idem k psychyatrovi, mám počkat čo mi predpíše ale čo . Poradte mi prosím, ako začat funkovat normálne Ďakujem Lessy

Maja.

bruno: Kazdy psychiater to bude riesit zasa len navykovymi liekmi a to Ja nechcem. Skusala som to s lekarom a ten hned ,ze antidepresiva. tak d..... Na Slovensku cloveka vedia naucit na drogy hoci aj legalne, ale potom sa uz o teba nik nestara ako sa toho zbavit.Ostanes uz len sam Ty a to svinstvo. Su to hrozne lieky.Zo zaciatku pomozu,ale potom je to peklo.

Bruno Bruni

Pocuvajte ak mate taketo vazne problemy preco to neriesite so psychiatrom ktory vam ich predpisuje??? Preco sa radite na internete od laikov???
Ved toto je predsa otazka pre odbornika!!!

Maja.

Ahojte: Dnes su tri mesiace co som uplne vysadila xanax. Toto obdobie bolo najhorsie,ale teraz sa to pomaly zlepsuje aj, ked rozne symptomy stale pretrvavaju. Je to hrozny liek a nikdy ho neberte. Az teraz som si uvedomila ako som mala zastretu mysel.Tento liek mi bol predpisany na uzkost ,ale paradoxne mi sposoboval este horsiu a dalsie desiatky neziaducich ucinkov.Ako je to mozne? .Lekari nevedia co predpisuju ludom az nakoniec je to horsie a horsie. Pisem to preto, aby som varovala vsetkych!!!!! Neberte benzodiazepiny!!! Dlhodobo!!!!! Abstinecne priznaky su horsie ako pri heroíne a hlavne dhodobejsie. Ja sama som zdaleka nie za vodou.Bojujem kazdy den s uzkostou, ktora sa pomaly zlepsuje. Tinitus ten je zurivy ale jeho tendencia stupa a klesa a tiez sa pomaly zlepsuje. Stale mam gastro problemy.Palenie tela koze atd.Som, ale rada, ze je to pomalicky lepsie a lepsie.Ked niekto potrebuje pokecat o problemoch pri vysadzovani ozvite sa .

maja.

Vysadila som uplne xanax uz 3 tyzdne neberiem nic ale abstaky mam stale. Je to hroza mam zapalene hrdlo bez horucky mota sa mi hlava atd.Mam stale pretrvavajuce abstinencne priznaky hotove peklo na zemi.Neviem co by som si mala dat na zmiernenie priznakov.Stale som nervozna mam opuchnuty jazyk bolest dasien nechut k jedlu, zmenu chuti uplne - kovova pachut zmiesana s horkostou.Pane boze,do kedy to bude trvat? Ma niekto s tym skusenosti? Dakujem za kazdu dobru radu.Lekar mi stale hovori ze to prejde,ale ja mam pocit, ze nevie co dalej chce mi dat dalsiu chemiu ktoru odmietam.Ake vitaminy alebo co brat aby sa s toho organizmus co najskor dostal? Dik

bojim

no ved preto sa pytam, lebo sa tomu nechcem ani priblizit. ja som nikdy lexaurin nebrala viac ako 3 mg 3-4 dni za sebou, potom aj cele mesiace ci roky nie. je to velmi narazove tieto stavy. ale bojim sa ze sa to bude zhorsovat a pre ten pripad chcem vediet ako to je.