Plastove okna alebo eurookna?

Príspevok v téme: Plastove okna alebo eurookna?
alzbee

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor, ze ktore okna by ste si vybrali-plastove, ci eurookna? Viem, ze plastove okna zrejme vydrzia dlhsie, nez eurookna, taktiez su aj lacnejsie, ale zase (mozno blba otazka)-nevznikaju kvoli tomu plesne na stenach v byte? proste, ze byt "nedycha"...kdezto eurookna (tie sa mi aj viac pacia:)) predsalen su drahsie, asi aj kratsie vydrzia, kedze su z dreva, ale nie su lepsie v tom, ze byt aspon dycha? Dakujem:)

66miki66

Dobry den,

Citam vas problem ohladom vetrania co uz dnes nie je ziadny problem ani pri plastovych oknach pretoze technika postupila vpred. Ja osobne mam doma plastove okna. A kludne si precitajte tento clanok na stranke www.inter-okno.sk a budete vidiet ze s pliesnou dnes uz nie je problem.

Slobodna

Ja som rozhodne za drevo - byt síce dýcha ale aj podstatne viac fučí.
Ak plastové, treba často vetrať.
Vyber si tie, ktoré sa ti viac páčia :) lebo u obidvoch sa nájdu aj pre aj proti.

Majkl www

zdravim , chcem iba povedat tolko k plastovym a drevenym oknam ...Vela ludi hovori , ze plast vydrzi dlhsie ako drevo a podobne .Vsetko zalezi na vyrobe . Ked kupite lacne polske plastove okno , po niekolkych rokoch pridete na jeho nedostatky -kovanie , tesnenie , zapach plastu a pod. Pri drevenych oknach ak nezainvestujete a kupite okna od garazoveho majstra tak po niekolkych rokoch sa ukazu nedostatky v povrchovej uprave, v kvalite hranola , sklo, kovanie a dalsie dolezite faktory ...Ak si date eurookna urobit vo firmach zo silnymi referenciami a taktiez vyrobou , zistite ze sa plastove okna kvalitou a technickymi vlastnostami z EUROOKNAMI nemozu ani porovnavat...Drevo je nenahraditelny material a na svete sluzi tisice rokov . Je iba na osobe aku kvalitu a material si zvoli ...Väčšia investicia je stale lepšia a uspokoji kazdeho zakaznika na dlhe obdobie...Pozrite si stranky vyrobcov Eurookien -www.drevokocis.sk,www.eurookna-kunaj.sk www.eurookno.sk a uvidite ze su to firmy ktore vyrabaju fakt kvalitne okna ktore doslova popieraju dristy o natierani kazdych 10 rokov a podobne

Starý dub

Plastové okná je niečo ak "Amarouny" - tí čo pamätajú seriál Navštevnici, vedia o čo hovorím. Tiež to bolo pohodlné, nebolo treba ani variť, ani suroviny pripravovať... Keďže sme ale na portáli "Zdravieô - tka z tohoto hladiska jednoznačne drevene Eurookná. Kolko vydrzia plastove? 15, 20 rokov ? Drevene aj 100, keď sa o ne staráte. Keď ste ale lenivý, tak dýchajte výpary z PVC, meňte okná každých X rokov a nemyslite na to, že tie staré plastové nevie nikto zlikvidovať bez vplyvu na zdravie človeka. A keď budú v obchodoch už aj tie Amarouny, tak tam utekajte a kupujte.....

marika11

za seba som odporučila budto plastové alebo hliníkové okná. Plast aj hliník sú stále a trvácne materiály a keď chceš aby to vyzeralo dobre, tak dnes už sa dá vybrať kadečo. My máme okná z www.lamelland.sk a myslím že to spravili ozaj šikovne. :)

alzbee

Dakujem vam za nazory a skusenosti:-)) No je pravda, ze byvame v cinziaku a vsetci susedia maju biele plastove, cize by sme asi dost svietili, keby sme si dali hnede eurookna.Kazdopadne, ale aj teraz nase okna biju do oci, kedze su v katastrofalnom stave a vsetci ostatni maju peknucke nove:)) a vlastne vsetci susedia cakaju len na nas, kym si ich dame, lebo potom chcu dat zateplovat cinziak (na to zateplovanie mate aky nazor? lebo my nie sme moc nadseni)...tak uvidime, co vyhutame:)) tu som nasla aj stranky, kde ich porovnavaju...
www.eokno.cz
www.dobretipy.sk

micaa

Pred 5 rokmi sme si na dom dali namontovat eurookna a nevieme si ich vynachvalit. Su z exotickej dreviny meranti, zvlast udrzbu nevyzaduju. Akurat raz za 2-3 roky natriet olejcekom. Vyzeraju krasne :)
Znami vsak uz po 8 rokoch menia na dome za plastove, lebo im zatekaju a poskrucali sa. Okna im ale spravili z obyc dreva s tymi "uzlami", takze myslim ze ide hlavne o kvalitu toho dreva. Rozhodne by som sa zamerala na firmu s certifikatom alebo s poriadnou zarukou.
Ale ak chces okna do bytu, asi by som volila tie plastove, eurookna mi jednoducho sedia hlavne na dom. Momentalne mnohe firmy ponukaju plastove okna s vzhladom drevenych, natiahne sa na ne specialna folia a vyzeraju super.

roman08

jednoznacne plastove maju dlhsiu zivotnost nezhniju a nemusis natierat.co sa tyka toho ze drevene dychaju a plast nie to je kravina ram tvori mizivu cast okna a eurookna a plastove maju rovnake tesnenie na rame a izolacne sklo takze musis vetrat ci je plast alebo dreveny ram.ked ti bude plesniviet stena od plastu tak aj od eurookien.proste treba vetrat.inac s tym plesnivenim to je vatcsinou problem pri starsich domoch.ale napr. ja byvam v 60 rocnom dome mam plastove okna a v pohode.akurat co sa mne nepaci na plastovych tak to biele ramy.ja mam zlaty dub imitacia dreva.tie biele posobia strasne umelo.ale v imitacii dreva je to pekne.to je asi na tych drevenych jedina vyhoda oproti bielemu plastu,ze vyzeraju krajsie.najdolezitejsia cast na okne je sklo lebo zabera najvatsiu plochu t.j.tade unika teplo.dnes sa robi uz aj trojsklo ja osobne keby davam teraz okno tak si ho dam.

jankaaaa :)

no ja by som tiez radsej odporucila plastove...my mame doma eurookna...jedno okno sme museli reklamovat, vymenili nam ho, lebo po styroch rokoch uplne jeden roh zhnil zvonku...s ostatnymi (klop-klop-klop) zatial problem nie je, ale mam pocit ze je to len otazka casu...ale zas na druhej strane, drevene okna maju svoje caro, predsa je to len dvero :))) ale to nestoji za to, mam pocit...

adka00

Alzbee my mame eurookna a nikdy viac !!!!Su sice krasne ,ale byvame v nasom dome len 5-ty rok a uz sa nam olupuje farba ,praskaju a minule ako bol ten silny lejak tak nam aj cez ne zatieklo.Tak ze keby mam peniaze tak ich povyhadzujem a dam plastove.