Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

rena23

Susina, aj ja si myslim, ze je to psychika. Podobne stavy som mala z uzkostnej poruchy - tiez sa mi najskor prejavovala len telesnymi priznakmi. Samotne AD nepomozu, treba si hlavne najst dobreho terapeuta, objavit pricinu, vyriesit ju a bude dobre. Ja som zivy dokaz. ;-) (A to som mala horsie stavy ako popisujes Ty.) Inak, ak by si pozrela na temy Uzkost, alebo Depresia a panicka porucha, tam je kopec ludi s podobnymi priznakmi, len oni uz vedia, z coho to maju. Netreba sa bat, ale riesit. Drzim palce!

jajkafr

princesska
ahoj no darí sa ... asi pol roka v kuse som brala magnézium keď som ho vysadila závrate a slabosť sa mi vrátila späť ako šibnutím prútika tak som ho nasadila opäť a pomaličky vysadila teraz to je celkom oki uvidím ako dlho a ty ako?

princesskaja

jajkafr - no ako? dari sa? mne s prichadzajucim teplom sa tieto stavy zhorsili, dnes som tak musela prist z mesta domov, po par metroch som myslela, ze to neprezijem, ja som, len som zabudla heslo

jajkafr

Princesska
ja mám 20 myslíš si, že mi to je jedno? Nemôžem postáť ani chvíľu na jednom mieste. Idem von, do kostola ... tak len pozerám kde si sadnúť. Keď nastupujem do autobusu pozerám, aby bol prázdny a keď sedím a nastúpi nejaký starší človek je mi strašne blbo, že ja mladá sedím a on musí stáť, ale bohužiaľ keď sa postavím stačí chvíľa a idem k zemi a asi by som sa dosť blbo cítila keby ma museli dvíhať so zeme v autobuse. Není mi to všetko jedno, ale asi to nezmením. Bohužiaľ je to tak :(

jajkafr

Princesska

tak podľa všetkého to môže byť asi z toho. Mne tiež lekárka povedala, že to je z toho zvýšeného nervovosvalového napätia. Nedokážem stáť na jednom mieste vôbec nikde. Teraz naposledy sa mi to stalo v dosť blbej situácii kedy som si nemohla ani sadnúť ani nič. Tak som sa snažila aspoň hýbať na mieste, ale nebolo mi dvakrát do smiechu už som sa len modlila, aby to skončilo a aby som sa mohla ísť prejsť.

Princesska

jajkafr - ja osm susina, len som konecne nasla svoju registraciu :) poznam to, stava sa mi to najma na zastavke ked cakam na MHD, ze musim chodit,lebo ked stojim mam pocit, ze omliem od tocenia hlavy, tiez mi dr. povedal, ze neurovegetaticny system lahko podrazitelny plus panick aporucha, no ja Ti viem :(

tatiana - ako zas mail neprisiel?

jajkafr

susina

ja mám točenie v hlave, pocit na zvracanie, búšenie srdca, pískanie v ušiach už asi rok. Bola som s tým u neurologičky záver znel zvýšená nervovosvalová dráždivosť. Nemôžem stáť dlhšie na jednom mieste, lebo mi je hneď zle. Začne sa mi točiť v hlave, ťažšie dýchať a letím k zemi. Mala som podozrenie aj na meniérov syndróm. Pretože mám ja nedoslýchavosť a keďže príznaky sedia (točenie v hlave, pocit na zvracanie, pískanie v ušiach) foniatrička ma poslala na magnetickú rezonanciu. Meniérov syndróm sa našťastie nepotvrdil. Tiež mám nižší tlak, ale to riešim tým, že nosím stále zo sebou vodu a snažím sa veľa piť, aby som ho trošku zvýšila. Pri nízkom tlaku je tiež potrebná fyzická záťaž aspoň trochu pohybu nesedieť len doma. Prechádzky...