bulimia+anorexia=bludný kruh

Príspevok v téme: bulimia+anorexia=bludný kruh
sewie

aby bolo jasné,mám dvadsať rokov a som bulimička...konečne som si to priznala,ako každý som si myslela že mne sa to stať nemôže,myslela som si že je to len záležitosťou mladých a naivných dievčat ,ktoré si snívajú svoj sen o modelingovom móle a teraz kričííím pomóc!neviem sa z toho vymotať a už ďalej nevládzem.prechádzam z anorexie do bulímie a z bulímie do anorexie,chcem sa toho zbaviť ale pri tom nepribrať,mrzí ma ako savidím-ako trosku,je mi psychicky zle z toho čo sa zo mňa stalo a cítim sa ako chudera,nedokážem sa už z nočoho tešiť...akoby bol koniec...mám odvahu bojovať ale z týždňa na týždeň znova a znova začínam stále ten istý boj...do kedy?ako dlho to ešte vydržím?!

ach jaj

baby chcem sa opytat, dneska ma vyst kniha diagnoza F50 ( asi viete je to kniha o abstinujucej bulimicke!) mno a ze to ked dneska vychadza malo by to byt v kazdom knihkupectve? neviete mi poradit?? diks

gracy44

ach jaj no len ked ja si nepripadam ako daka bulimicka zas ani chuda nie som len sa bojim pribrat, no dufam ze do toho nespadnem a kebyze jem normalne tak to ani nerobim, hlupa som to je pravda

dot

gracy44
Podla mna je to bulimia.

kyblik
Tak v tom pripade sme na tom uplne rovnako :-) Tiez sa bojim priberania, mam obmedzenia, cvicim, zdravo sa stravujem, no obcas sa prejem... A neprestajne sa presviecam ze som normalna. Ibaze obcas mi taky vnutorny pocit hovori ze ani nie. :) Pokial mas normalnu vahu a nekolise sa Ti, si inak zdrava a normalne menstruujes, mala by si byt OK.... Je pravda ze dnesne zeny si dost strazia svoju hmotnost... Len to netreba az prilis prehanat a nevycitat si obcasny prehresok.

gracy44

prosim povedzte mi: ze ci je toto zaciatok bulimie proste ked sa moc najem idem vracat ale nedokazem vyvracat vsetko len cast a ked citim ze teraz som zjedla nieco navyse tak to musim dat von, potom este prezieranie aj v noci zas vracat a tak - trva to uz asi 2 tyzdne tak kazdy druhy den

kyblik.

dot dakujem za reakciu :)
ja uz neviem ci som prekonala alebo nie alebo teraz alebo co...presviedcam sa o niecom co neviem ci je alebo nieje uz ani neviem:(
ano to vsetko co si napisala na mna sedi a viem ze su to vsetko priznaky PPP ale ajtak sa mi naskytuje "co ked"
ved vela zien chudne, nechce pribrat, chcu mat taku vahu ako teraz, maju obmedzenia ktore nechcu porusit lebo vedia ze priberu a bla bla a aj napriek tomu su zdrave, nie?
neviem teraz kde su tie hranice lebo podla mna to ma kazda druha zena a nema kazda PPP
vahu a vysku nechcem pisat ale nieje to ziadna ultra podvaha

dot

kyblik
A ake su Tvoje obmedzenia? Nemusis mat PPP, pokial sa len zdravsie stravujes. Ale ak si PPP prekonala, je velmi pravdepodobne ze v Tebe stale ostal (a ostane) nejaky "blok" co sa jedla tyka. Myslim ze pri PPP by si takmer neustale myslela na jedlo, mala vycitky po jedeni "zakazaneho", snazila sa schudnut alebo bala by si sa pribratia. Aku mas vysku a vahu? Ak si spokojna sama zo sebou mala by si byt Ok :)

kyblik.

citim sa uz jak magor ktory uz ani nevie co sa vlastne deje:) mam toho vela nastudovaneho o PPP + preziteho a viem ze sa snazim samu seba presvedcit ze som v poriadku lebo "bla bla bla" ale co ked som vazne v poriadku?
povecte mi prosim z objektivneho pohladu- snazim sa nebyt nikdy vyhladovana, cvicim, pravidelne jem, sice len "moju stravu" ale kazda zena ma iste obmedzenia, no nie?
kde su tie hranice PPP a niePPP? to potom aj vegetarianky mozme oznacit za PPP ked sa rozhodnu ze nebudu jest meso cize sa obmedzuju...
och joj, ani neviem co som sa chcela spytat ale mozno niekto pochopi moje hlavove pochody:)) a napise svoj nazor
dakujem.

inge

nebudte blbe najdolezitejsia je psychycka pohoda kto bude chcet byt so stihlou (nehovorim o troskach) babou ktora nema nic ine na starost len ci nepribere? zdravie je prednejsie kedy vam to dojde? len si ho nicite a pritom 99% z tych co tu pisu su podla tych napisanych mier urcite neni TLSTE jak o sebe pisu to je chory pohlad je mi to luto neviem ako pomoct to je psychika

nikus

Ahoj, Pusate musíš vydržať, chce to čas. Jedz veľa ovocia, zeleniny..nezaoberaj sa tým, že zo všetkého priberáš..držím palce, vydrž!

pusate

baska,kolko meráš?ja som teš mala anorexiu aj bulímiu,z pôvodných 45kg/152cm som schudla na úbohých 28kg,tiež som skončila v nemocnici,ked som pribrala sa to ešte 4krát zopakovalo,ale už iba na 35-36-37kg
a teraz som brutálne pribrala,váha mi ukazuje už 49kg(tak moc som v živote nemala) a stále ide hore,som zufalá,a nechcem už viac priberať,ale už nechcem ani anorexiu:(((mám 17rokov,menzes som este nikdy nemala...