Cvicim, zdravo jem - kedy uvidim vysledky???

Príspevok v téme: Cvicim, zdravo jem - kedy uvidim vysledky???
januskax

Baby, ktore mate skusenosti, poradte mi. Chodim 3x do tyzdna cvicit, zdravo jem / 5x denne mensie porcie, vela zeleniny, bielkoviny, ziadne sladkosti, chlieb /, pijem cca 2,5 l denne a za 2 tyzdne som neschudla ani gram. Viem, ze nemozem cakat ktovie ake vysledky za taku kratku dobu, ale vobec nic??? Chodim na spinning + body styling.
A neschudla som ani z cm, proste NIC:((( Je to mozne, aby sa to vobec za tie dva tyzdne nijako neprejavilo na vahe?? Ake mate skusenosti? Kedy mozem cakat, ze mi vaha zacne klesat?

pepinka7

a keby si si kúpila pulzmeter? ja si myslím, že je to dobrá investícia, tie ceny nie sú až tak extrémne vysoké a niektoré majú aj iné funkcie, napríklad ako hodinky alebo časovač pri tréningu.

januskax

Ano, cvicim obden.

Viem, ze tep by mal byt taky, aby som popri cviceni stihala rozpravat. Nemam si ho ako odmerat, ale rozpravat by som teda ozaj vladala len tazko:( Cize to potom cvicim uplne zbytocne?? Neschudnem?? Tak ake cvicenie si mam vybrat? Ten spinning ma fakt bavi, ale tam je problem, ze nejake to tempo s cvicitelkou drzat musim a tym ten tep je asi vyssie...

pepinka7

januska, karioll má pravdu, skús si ten tep strážiť. Ja som bicyklovala na stacionárnom bicykli, na ktorom je aj pulzomer a vždy som sa snažila byť vo svojom predpísanom pásme. Cvičila som 3-4 x týždenne, hodinu pred telkou. Samozrejme som upravila stravu. A hmotnosť šla dole, za tri mesiace som schudla 11 kg.

karioll

skleroza
40 minut obden je optimalne.hodina je vela,a telo sa musi aj zregenerovat,hlavne srdce,ved to nema pauzu nikdy,teda,nemalo by mat:(

karioll

januskax
pri vyssom tepe prestava telo spalovat tuky,berie zasoby glykogenu zo svalov,ktore sa velmi rychlo vycerpaju,nastava rozvoj dychacieho a srdcovo cievneho systemu co je sice fajn,ale neriesi to tvoj problem
cize behas a kecas s kamoskou alebo sama so sebou a chudnes.alebo budes sprintovat a narastu ti svaly a po 100 metroch odpadnes

januskax

Majkaaa, dakujem za povzbudenie:)

Karioll, a keby ta aktivita bola vyssia, vtedy sa co deje? Tvoria sa skor svaly alebo ako? Lebo mam pocit, ze pri tom spinnigu budem asi vyssie ako je ta odporucana hodnota, tak ci to je zle alebo co... :(

januskax

Tali,
ja som nikde nepisala, ze chcem ZAZRAKY po dvoch tyzdnoch. Len co som citala skusenosti ludi, tak ked zacali chudnut, schudli trebars hned za prvy tyzden 0,5 - 1 kg. A to aj bez cvicenia. A ja sa teda fakt poctivo snazim aj cosi cez 2 tyzdne a nepadlo ani to pol kilo. To je zazrak - cakat 0,5 kg za 2 tyzdne??

Vazim sa 2x do tyzdna. A ano, meram sa a nic:(

Cvicim kombinaciu spinningu a body stylingu, teda pol hodinu spinning a pol body styling.

karioll

nie som baba,ale treba sa merat a nie vazit.aerobna aktivita musi byt 220-vek krat 0.6-0.7,iba vtedy sa spaluju tuky a trvat 40 minut.do mesiaca musia ist cm dole,ak nie,tak bud nebudes dodrziavat co som ti napisal,alebo vela jes

tali

ahoj, to chces fakt zazraky po dvoch tyzdnoch. ja som cvicievala kvoli schudnutiu kalanetiku (ale cvicim aj dnes), a to je fakt ucinne cvicenie a za nejake necele 3 mesiace som zhodila z 92cm v pase na 65cm. Sam od seba sa mi upravil stravovaci rezim (prestala som zrat a zacala jest). dolezite je najst cvicenie, ktore na teba najlepsie zabera a ako ti niektori pisu, nevazit sa kazdy den. tak to inak bolo pisane aj v tej knihe s kalanetikou. autorka pisala, ze treba vahu dakde schovat, odpratat, lebo zo zaciatku sa bude s velkou pravdepodobnostou diat to, co sa deje tebe - ze sa vaha nezmeni, alebo dokonca clovek priberie. Lepsie je vraj sledovat ubytok vahy na obleceni. ale tiez nie po dvoch tyzdnoch. My sme vtedy doma vahu ani nemali (preto pisem udaje v cm). najlepsie je fakt vazenie a meranie pustit z hlavy a jedneho dna si prosto vsimnes, ze vyzeras inak, oblecenie je ti volnejsie a potom sa odvazis a budes cela happy, ze si schudla :)
urcite vytrvaj. ak nemas nejaky problem napr. so stitnou zlazou, ci co to zvykne robit problem, tak potom nie je mozne aby si po cviceni a uprave jedalnicka neschudla :)