Detské jasle-rady, skúsenosti

Príspevok v téme: Detské jasle-rady, skúsenosti
yvulienka

Ahojte.mam 20-mesacnu dcerku a nakolko nam to doma financna situacia nedovoluje inak,rozmyslam nastupit do prace a dceru dat do detskych jasli.precitala som si mnoho clankov,ktore boli vacsinou proti jasliam,ze dieta potrebuje byt do 3 rokov s matkou a budovat si s nou vztah...lenze my nemame na vyber.ani sa toho tak nebojim,pretoze nasa mala je velmi spolocenska a deti miluje ale bojim sa toho,ze mi to bude potom luto a bude mi za nou smutno...prosim poradte ako ste to mali vy.dakujem

aknitka

všetko beriem čo ste tu popísali akurát, že deti bývajú oveľa chorľavejšie keď nastúpia do kolektívu (je jedno či v dvoch, troch alebo štyroch rokoch). aspoň ja čo poznám v mojom okolí detičky čo išli do kolektívu každé jedno skoro hneď ochorelo (a to aj keď pred tým choré nebývalo). aj moja mama mi vravela, že som šla do jalsí keď som mala 2 roky. do vtedy som nebola ani raz chorá a ako som tam nastúpila sa stále s ocinom striedali na PN-ke.

lenuliatko

nie je zac:)
mne ked mama povedala ze ja som bola v skolke uz v 2 rokoch tak ma to kusok zarazilo..povedala som si ved som bola este mala ani hovorit som nevedela poriadne :D
no a teraz ked mam dcerku tak viem ze tiez ju dam do jasli lebo chcela by som este studovat a myslim ze jej tam bude aj dobre.ak vyberieme nejaku dobru skolku.nauci sa vela novych veci.a hlavne to ako sa spravat v kolektive ako sa spravat k detom ako sa hrat rozpravat byt k niekomu mily ale aj ako sa obranit :)
aby neboli nase deti take ustrachane v skole.mnohe deti sa aj v skole stretnu prave ti co boli spolu skolke.a myslim ze to nane dobre posobi.

lenuliatko

ja tiez uvazujem otom ze dam malu do jasli ked bude mat tak dva rocky.nasi ma dali do jasli v takom veku a v poho som to prezila.tiez nemam zase uplne najlepsie spomienky na niektore momenty ale mam pocit ze to prispelo ktomu ze som si nasla kamaratov potom sme sa stretli v skole bola som samostatnejsia vedela som sa prezliect umyt sama vycikat a take tie podobne veci.k mame som sa potom ovela viac tesila.a vobec mi ani nepride krute davat dieta do jasli ved tiez sa musi naucit aj nieco same nemozme vsetko zane robit.takze j som urcite za :) vela stastia

yvulienka

Tak to je super,myslim to s tvojou dcerkou a s tym dojcenim.ano vystihla si to uplne super.myslim si,ze nam trochu zmena prospeje a ten cas co spolu nebudeme si vynahradime potom ked si po nu po praci pridem.ja som bohuzial mamicku stratila ked som mala 14 rokov a ocina este skor-ked som mala 7,ale pamatam si len to,ze som do skolky nechcela chodit a bola som radsej doma s otcom,ktory bol na invalid.dochodku.lebo v skolke ma nutili robit veci co som nechcela a jest hraskovu polievku :-) uplne si to pamatam,aj to,ze ma donutili ju zjest a potom ked sme sli spat tak som ju vyvratila...ale urcite boli aj pekne chvile v skolke len clovek si skor zapamata tie zle.
moja dcerka nie je z tych deti co na mame strasne lipnu,od malicka nema problem prespat 1-2 noci u mojej rodiny.raz bola dokonca az 5 dni a noci prec, lebo som sa ucila do skoly a potrebovala som absolutny klud.z jej strany som jej absolutne nechybala-mojej krstnej mame,ktora sa o nu starala povedala aj parkrat mama co sa asi pomylila.mne bolo vtedy za nou strasne smutno a asi to mam tak zafixovane ze ked spolu nie sme je mi to potom luto.lenze toto bol iny pripad,ze tam travila aj noci a v jasliach bude predsa len 8 hodin.
vsetko si len treba prehodnotit zo vsetkych stran a hned je vo veci jasnejsie.
boze len dufam ze v tych jasliach sa k nej budu spravat dobre,lebo ona je fakt strasny certik :-)

marlenkamed

20-mesacne dieta nie je uz take male, aby nezvladlo byt pocas dna v detskom kolektive.
mam zname, ktore su cele dni s detmi na materskej a na deti dost casto kricia, su z nich nervozne, tazko zvladaju niektore sizuacie, ked sa dieta nesprava podla ich predstav. ty budes cez den v praci a ked prides domov, budes si nahradzat cas, ktory si s dietatom nebola - urcite to dcerke vynahradis, budes s nou travit cas omnoho racionalnejsie a plnohodnotnejsie, v kazdom pripade, velmi laskyplne.
neboj sa toho, neospravedlnuj sa tym, ze musis do prace. materska trva len cca pol roka, dokonca "povinna" materska je len 14 tyzdnov, vsetko navyse je len fakultativne, zena si moze vybrat, ci pojde do prace alebo ostane doma. nase mamy s nami travili 24 hodin len ten prvy polrok zivota, potom nastupovali do zamestnania. mas ty s mamou zly vztah? lebo ja vobec nie.
mam osobnu skusenost, sama som nastupila do prace 5 meiacov po narodeni dcerky a dojcila som ju do 2 a pol roka. mame uzasny vztah a tesime sa zo seba.