Odčepčenie ak už máte dieta

loujou

newesta - nuz tak , tvojim rodicom asi uz doslo, ked mate dieta, ze panna uz na milion percent nebudes, a takisto aj inym ludom. malo kto je teraz panna/panic este vo svadobny den. mne sa to zda byt pekny zvyk :) podla mna ho kludne mozete spravit, a co je na tom , ze mate babo, ved ludia vedia ze doba je ina, a nik nema pravo vas odsudzovat
mam dve sestry, obe vydate, a obe mali toto odcepcovanie, hoci este neboli vtedy maminy, ale pokial ja viem, tak vsetkym bolo jasne ze ide len o "zvyk"

newesta

modra, ani to nie je zly napad.... asi bude dobre poradit sa aj so starejsim, urcite ma dost skusenosti ako to bolo u inych...

modra

Jasne, vsak je to tvoja vec. A co keby ste ten stav vydatej po polnoci vyriesili len zmenou oblecenia? Saty na prezlecenie. Ci nestaci?

newesta

neriesim ci je to zastarale alebo nie je, ale ako to riesili tí co uz mali babo pred svadbou.
je jasne ze ziadna panna a panic sa neberu, berieme to ako ze zo slobodnej sa stane vydata po polnoci...

modra

Nevesta aj zenich sa usadia na stolicky, nevesta ma na hlave vencek (symbol panenstva), a nejaky druzba sa jej pyta, ci chce vienok snat alebo hlavku stat. Ona podvakrat odpovie, "hlavku stat". Na tretikrat si da radsej vienok snat, tak jej ho teda snimu, daju jej satku ako tetke a zenichovi klobuk ako ujkovi a potom...uz neviem :) Mne sa to zda take neaktualne v dnesnej dobe, jednak sa vienok snima davno pred svadbou a jednak sa uz nenosia satky a klobuky :) No ale niekto to ma ako zabavu, alebo ako tradiciu. Na moj vkus prilis archaicke.
My neuznavame ani to odpytovanie od rodicov, ako prilis pateticke. Akoze mali sme nieco v tom duchu, ale civilne, normalne.

modra

My sme ziadne odcepcenie a ani nic podobne nerobili, a to sme este dieta nemali. mne sa tie zvyky ani nepacia. Neboj, svadba sa zaobide aj bez toho :)

newesta

ja by som si to predstavovala tak po roku.. ked bude male vacsie..
ale uz sa mi parkrat stalo ze sa ludia pozastavovali nad tym preco robia odcepcenie a tak, ked uz maju dieta, a byvaju spolu...