Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!

Príspevok v téme: Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!
bezradna.gab

Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?
Áno?!?
Učím sa anglicky na škole(ale viete ako AJ na škole,nič sa pomaly neučíme a to som už 2r na strednej a do kopy nevime z AJ nič)!!!
Tak teraz cez prázdniny sa ja sama ako samouk učím anglicky,slovíčka,filmy a programy pozerám v angličtine...ale rozumiem každé 10 slovo:(
A čo si myslíte sú NEPRAVIDELNÉ SLOVESA VELMI VELMI dôležité?
Napríklad ked budem vediet nepravidelné,podla vás sa skôr dorozumiem anglicky?
Proste prosim pomôžte mi,a to v tom,aké máte vy techniky,triky na učenie slovíčok a tých nepravidelných slov AJ.
Dajte radu...chcem to stihnú do konca sept.
Napríklad do konca sept. sa chcem naučit tieto nepravidelné na tejto stránke:
www.englishpage.com

Ako si mám to vtlačiť do tej hlavy..pomáhajte...dakujem vopred každemu

take

Zabudni na biflovanie nepravidelnych slovies. Nikto ich nevie vsetké rozoznat a pri rozpravani nie je cas na to mysliet. Zakladne, casto pouzivane sa da zapamätat. Doporucujem Ti ale nasledovne:
pokial nevies ci je pravidelne alebo nepravidelne tak pouzi slovo v zakladnom tvare a daj pred to was a pridaj k slovesu koncovku - ing napr:
neprav. sloveso hear je v minulom case heard. Pretoze nepoznas ci to je prav. alebo neprav, tak pouzi I was hearing.
Mozes pouzit aj minuly cas pomocneho slovesa "do" to je "did".
Cize druhy sposob bude I did hear you, a sloveso ostane v pôvodnom stave a nemusis sa trapit ci je prav., alebo nepravidelne.
Pokial si si ista, ze sloveso je pravidelne, tak predpokladam, ze vies vytvorit minuly cas pridanim koncovky - ed, nar: I worked. Popripade pouzi: I was working, alebo : I did work.

0vecka

podla mna je to taky zaklad ak ich nebudes vediet nikdy sa anglicky dobre nenaucis ale mozno ak sa ti to nexce ucit by to stacilo vediet pasivne proste aby si vedela ze ate je minuly cas od eat a ked budes pozerat filmy najlepsie v anglictine s anglickymi titulkami kym nerozumies tak sa ti to dostane do ucha... ale to mas tak ak to vediet nebudes tak nebudes vediet anglicky ak to vediet budes nebude to este nic znamenat :)

ploche_brusko

preboha dievca, zijes v 21 storoci!!!...nebudem ti tu pisat kde si mozes stiahnut filmy, lebo ked to sama nevies, tak zbytocne ti hodim adresy aj tak s nimi nepohnes, podla toho co pises...cos a tyka knih..ak si uz taka leniva ze nedokazes ist do knihupectva a kupit si knihu tak si zadaj do google, hocico, dajme tomu britney spears a prvy clanok v anglictine citaj...a citaj vsetko...dalsie clanky pre boha tolko tu toho je.....

akademia vzdelavania: neviem...chod sa spytat, ja si to uz nepamatam

slovesa: ked uz sa chces silou mocou tie slovesa ucit, tak sa ich uc, na skodu ti urcite nebudu, ale nebudes vediet lepsie anglicky tym ze sa ich naucis..... to je to iste ako keby som sa spytala " ked oberiem zo stromu ceresne, budem vediet lepsie varit?"

a namiesto toho aby si sa pytala nezmyselne otazky, vstan od pc a nieco rob, lebo my sa tu za teba tu anglictinu urcite nenaucime....

zrejme tak po anglicky asi vediet nechces, lebo keby si chcela, mala by si uz davno vsetko nastudovane, a nemusela by si sa pytat na fore ze co mas robit ;)

_lucka_

Extrem fool ti to napísal trochu drsne, ale má pravdu. Stačí používať google, ísť do knižnice, kníhkupectva, pobehať jazykovky. A nelamentuj nad tým či sa to stihneš naučiť, ale začni preto niečo robiť. Zober do ruky knihu a uč sa. Určite za 3 mesiace nebudeš vedieť perfektne po anglicky, možno tak základy.

extrem fool

bezradna.gab, ty mas prosim ta kolko rokov? Lebo jedna vec je pytat sa, ale druha, ze co za voloviny sa pytas ty :-/.

"Takže myslíš si keď ich budem vedieť tak mi ostatne veci v AJ pôjde ľahšie???"
- Uz ti povedali, ze NIE!! Nic to s tym nema, to ze za to naucis neznamena, ze OSTATNE veci ti pojdu lahsie. Akurat budes lahsie vytvara jednoduchy minuly cas atd..NIC VIAC, NIC MENEJ. Toto je jedna z najjednoduchsich veci v anglictine, takze ak uz toto ti robi problemy...

"Tak nemáš nijakú stránku s "nepravidelnými slovesami"? "
- www.google.sk ti este aj po slovensky vyhodi PLNO!!

"Č myslíš dá sa do septembra naučiť aspoň polovica s tých nepravidelných slovies,vieš tie základne???"
- Tak toto ma zabilo! :-D Akoze to ma ona odkial vediet, dokedy sa to ty naucis? Podla mna s tvojim IQ asi za 6 mesiacov :D. Naucenie nepravidelnych je otazka pre niekoho dnova, pre ineho par dnova. Takze moja odpoved, ano, do septembra by si si v pohode naucila nielen tie najjednoduchsie.

"-ploche_brusko- A kde ja zoženiem filmy s titulkami alebo videa s titulkami? Či po anglický písaný časopis či knihu "
- Ak si nevies stiahnut filmy z netu (ak vies, vies si aj titulky...) tak si jednoducho KUP alebo VYPOZICAJ film, kde si nahodis jazyk anglicky a pod to titulky. Odporucam ti vsak v anglictine pozerat film, ktory si uz videla a BEZ tituliek. A to snad zartujes kde zozenies anglicky casak ci knihu?! :-O. V kniznici je toho MILION!! Nevraviac o knihkupectvach, kde su regale zaplnene knizkami (romanmi, dramami...pre rozlicne stupne angliny -od zaciatocnikov po expertov-)a je tam plno literatury pre samoukov!! (prides mi ako z ineho sveta :-D). To sa nevies troska s kamoskami ist popozerat, alebo prevetrat net, ked uz taketo veci si nevies vybavit? A je jedno, ci mas 14 alebo kolko.

"A tá - "Akadémia vzdelávania na Roosveltovej v KE"- Ako sa tam prihlásiť?Koľko to stojí? A koľko to trvá? A vedia tam dobre naučiť?"
- JEZISMARIA! Prides tam (budem ti to hovorit ako nejakej vymletej, co aj zjavne si. Prepacte ludia, ale ked uz toto povazujete za normalne otazky!!)
Povies: "dobry den, mala by som zaujem o kurz anglickeho jazyka". Povies ci pokrocily, alebo zaciatocnicky... mozno ti navrhnu rozlicne kurzy - rocny, polrocny, intenzivny...vyberies si... Toho isteho pana/pani sa spytas na cenu. To je vsekto, len si treba otvorit ustocka.

"Bude to stačiť aby som sa bez obáv pustila do UK a aby som sa vedela vyjadrovať ako človek?:-D"
- 3 mesiace ti URCITE NESTACIA, ked este ani nepravidelne neovladas... A do ziadnej UK nechod, ved este umries od hladu! Ak si na slovensku nevies vybavit a ist sa opytat na kurz, resp.si kupit anglicku knizku, tak v UK umries od hladu, lebo si nebudes vediet kupit ani rohlik!!!!

Dievca, tvoj posledny prispevok zabil...
Vazne pochybujem, ze si tak uplne ok.

bezradna.gab

-levicaaaa-Ja som sa pomýlila:-D Takže myslíš si keď ich budem vedieť tak mi ostatne veci v AJ pôjde ľahšie???
Tak nemáš nijakú stránku s "nepravidelnými slovesami"?
Č myslíš dá sa do septembra naučiť aspoň polovica s tých nepravidelných slovies,vieš tie základne???
Please,Odpíš už vopred ďakujem.:)

-ploche_brusko- A kde ja zoženiem filmy s titulkami alebo videa s titulkami? Či po anglický písaný časopis či knihu ?
PROSÍM TA AK MÁŠ NIEČO S TOHO,MôŽEŠ MI DAŤ link na tie stránky alebo poradiť kde sa to dá zohnať?
A tá - "Akadémia vzdelávania na Roosveltovej v KE"- Ako sa tam prihlásiť?Koľko to stojí? A koľko to trvá? A vedia tam dobre naučiť?
Ďakujem vopred za tvoje rady pls odpíš.:)

-esicko555-Viem že nie su nič,ale prečo ich treba vedieť? Mnoo asi sú dôležité...a čo je ešte dôležitejšie v AJ?
Ďakujem vopred,pls pdpíš.:)

-katka...- Mám niečo podobne (tu je link na stránku ktorú mám už doma)- www.martinus.sk
Čo myslíš je dobrá?
Chystám na ten 3.mesačný kurz,čo myslíš bude to stačiť keď popritom budem aj ja pozerať a počúvať veci po anglicky?
Bude to stačiť aby som sa bez obáv pustila do UK a aby som sa vedela vyjadrovať ako človek?:-D
Aké sú tie základné nepravidelné slovíčka? Nemáš link na nijakú takú stránku?
Please/Prosím Ta odpíš,už vopred ďakujem:-)

Aj iný,hoc kto čo vie o tomto viac,pomôžte mi.Už vám vopred každému Ďakujem

katka...

Ked sa nenaucis nepravidelne slovesa, ako chces vytvorit minuly cas a pod.? Zozen si knihu pre samoukov a ta jazykovka ti fakt pomoze.