Chorobné upratovanie

Príspevok v téme: Chorobné upratovanie
bielamargaretka

..má niekto prosím skúsenosť s týmto problémom? Zrejme ním trpí moja matka. Všetkých naokolo terorizuje svojou potrebou mať domácnosť takmer sterilnú. Kávu ešte nemám ani dopitú, už mi pomaly trhá šálku od úst, aby ju mohla poumývať. Príde domov z práce unavená a miesto toho, aby si šla ľahnúť alebo oddýchnuť, len zametá, umýva, ukladá odkladá...tiež má potrebu neustále sa miešať do záležitostí svojich detí, napriek tomu, že máme pomaly 40ku na krku. Nakoľko žijeme dosť blízko pri sebe, kontakt s ňou nie je možné nejako obmedziť. Keď sa nám to nejako podarí, zvyčajne vymyslí niečo, aby sústredila pozornosť zase na seba alebo na otca, aby sme náhodou nezabudli, že existujú(podotýkam, že nikdy sme na to nezabúdali). A to má necelých 55 rokov. Poradí mi niekto, ako riešiť tento problém?

milli11

Je to choroba. Ktory normalny clovek uz len rad upratuje?

Tymto trpel aj byvaly, ako keby si len on upratoval, nech sa paci, nech sa aj roztrha. Ale on vsetko kontroloval aj po mne! Radsej som utiekla od neho. :D

Dalsi uz bol bordelar a po tamtych zazitkoch som si ho nevedela vynachvalit!

Lulu2011

preco je vytiahnuta viac ako rok stara tema z nicoho nic?

ja inak nic proti takym, mohli by mi pist poupratovat tí, co ich to tak baví, ze im vlastna domacnost nestaci :p

TO JE FUK

ZDRAVIM, AKO CITAM VASE PRISPEVKY NEMOZEM SA UBRANIT TOMU, ZE CO PISETE JE SKOR JEDNOSTRANNE. ZAUJIMAVE JE TO, ZE SA VAM PACI KED MATE CISTO OKOLO SEBA. KAVU SI ZALEJETE DO CISTEHO POHARA, KOS NEPACHNE V CELOM BYTE, KED KRACATE PO PODLAHE TAK TO NECHRUMKA AKO BY STE MALI KURIATKA DOMA. TAK CO CHCETE ? KTO TO MA SPRAVIT ? VY VED STALE NIECO MATE, STE NIEKDE A PRIESTOR V KTOROM ZIJETE MATE AKURAT AKO NOCLAH. MIEKTO TO SPRAVIT MUSI. JE TO TRAPNE LEBO KEBY KAZDY VEDEL AKE MA POVINNOSTI A SPRAVAL SA PODLA TOHO TAK BY V RODINACH NEZVYKAL SINDROM UPRATOVACKY. SKUSTE SA ZAMYSLIEM..

ta3

ked citam tieto Vase prispevky, skoro ma chyta smiech, ale viem, ze zit s takym clovekom v jednej domacnosti musi byt peklo, aj mne moje deti hovoria, ze som nenormalna, no ale zase moje deti, hlavne syn, je extremne neporiadny (zial, zdedil to po svojom otcovi), takze ja mam zase opacny problem, ale aj ja poznam ludi so sklonmi, o ktorych hovorite a priklanam sa k nazoru Mila79, su to ludia, ktori okrem upratovania nemaju nijake ine zmysluplnejsie zaujmy

Janab, vitam Ta spat na fore, dlhsie si tu nebola a uz si mi chybala

ShaulaThalit

šarmantná obsedantno-kompulzívna porucha... Takéto ženy začínajú o piatej ráno vyhadzovať veci zo skrine a ukladajú ich nanovo podľa farieb.

Ja 253

ja s takou upratovackou zijem uz 17 rokov ale poviem vam je hrozne neda sa to uz vydrzat furt je vsade podla nej bordel aj ked bude doma sama tak ma bordel aj keby bolo sterilne vsetko tak podla nej je to bordel

janab

Neznášam, ked som niekde na návšteve a čakajú, kedy dopijem šálku kávy, aby hned ju museli zobrať a hned v tom momente aj umyť..to radšej k takým už ani nechodievam..choré...

jajka001_

ak mam 35, mam teoreticky 40ku na krku (haha) takze tych 20 rokov by tam bolo, povedzme ze mohla mat prve v 17, druhe v 19, tretie v 21 a stale je to v norme