Chorobné upratovanie

Príspevok v téme: Chorobné upratovanie
bielamargaretka

..má niekto prosím skúsenosť s týmto problémom? Zrejme ním trpí moja matka. Všetkých naokolo terorizuje svojou potrebou mať domácnosť takmer sterilnú. Kávu ešte nemám ani dopitú, už mi pomaly trhá šálku od úst, aby ju mohla poumývať. Príde domov z práce unavená a miesto toho, aby si šla ľahnúť alebo oddýchnuť, len zametá, umýva, ukladá odkladá...tiež má potrebu neustále sa miešať do záležitostí svojich detí, napriek tomu, že máme pomaly 40ku na krku. Nakoľko žijeme dosť blízko pri sebe, kontakt s ňou nie je možné nejako obmedziť. Keď sa nám to nejako podarí, zvyčajne vymyslí niečo, aby sústredila pozornosť zase na seba alebo na otca, aby sme náhodou nezabudli, že existujú(podotýkam, že nikdy sme na to nezabúdali). A to má necelých 55 rokov. Poradí mi niekto, ako riešiť tento problém?

jajka001_

ja upratujem stale a stale tu je bordel :) uz som sa na to vykaslala a upratujem tak raz dvakrat denne, aj tak to nema zmysel :)nikdy tu nebude dokonalo cisto a by ma slak potom triafal ked vzapati ako vyupratujem niekto pride, nieco zamrvi ci prelozi a moj dokonaly poriadok je v keli :))vzdy som neznasala take sterilne ciste domy, clovek sa boji aj si sadnut...opacny extrem samozrejme tiez, parkrat som sa bala sadnut ze nieco chytim. a niekedy, aj ked upracem tak sa citim nesvoja, ked nikde nic nie je volne pohodene, lebo potom zas mam pocit ze mi zacne sibat a chytim nejaku obsedentnokompulzivnu poruchu :)
hlavne nech je pohoda :)

verula

No , ale ked stale upratuje ako môže byt neporiadok? Síce aj ja každy den poutieram prach, poukladám čo nie je na mieste , umyvadlo a toaletu tiež denne upratujem , ale take velke upratovanie ako umyvanie okien , triedenie skrín, a pod. take robím tak kazde 3 mesiace .

ich

ja upratujem upratane vtedy ked mam nervy nadranc a musim to predychat.
vtedy top robim iba kvoli sebe a robim aj nemozne...

janab

čítam tu , že upratujete,staráte sa o rodinu,deti,máte koníčky,pracujete...no proste ženy-zázračnice..
..každý psycholog vám povie, že ak niekto stále má nutkanie upratovať , tak nemá poriadok sám v sebe...nechcem nikoho uraziť,pretože mala som takú mamu...dnes tu už nie je, ale už v detstve som si povedala, že takto nie..toto nikdy doma robiť nebudem...moja mama sa opotrebovala veľmi skoro...a áno..sú aj ženy zázračnice...

fííí

mila 79 - ja som tiež "postihnutá" upratovaním a stíham ešte stráášne veľa činností. Napr. športujem, príroda, výlety venujem sa deťom, chodím s nimi na krúžky, dobre! navarím, o manžela sa postarám :) ....... a to upratovanie mám ako taký relax. :)

matka.r

baby ja som na tom horšie ja mám takú svokru a bývame u nej.periny vetrá 2x do týžd. , umyje okná a od dva dni ich umýva znova že ich osrali muchy, parapety drhne skoro každý deň , altánok skoro každý deň, pivnicu vysáva každý týžd. a ked začne vysávať , .... a to celý deň iné nehovorí len ako je všetko špinavé a všade sú chlpy , všetko je usraté od múch , a to boch chráň ak niekto prejde po tráve a nie po chodníku , v kúpelni čo by sa človek ani neumyl aby nenašpliechal , a kopec iného , ...

Nádej-1

Človek od 45 až do 60 rekapituluje život v ktorom prežil svoj problematický život,jednu-dve generácie detí a zisťuje, že v máloktorých prípadoch naplnil svoje predstavy o živote.Niekto sa usromní stým čo dosiahol, no väčšina je nespokojná a upenlivo sa sústreďuje na to čo môže ovplyvňovať.Manželské páry, ktoré sa ľubia aj po 50 a aj60-tke nemajú takéto nenormálne chovania.Je to preto , že láska medzi nimi ceklom nevyprchala a nehľadia na svoje chyby a berú život aj s drobnými chybami.Ľudský vzťah je pre nich dôležitejší ako to , že každý je iný.Mama by potrebovala seberovný stály citový ,trebárs aj priaťeľstvo, vzťah ako náhradu za nesplnené sny.Potom by sa citovo ukľudnila.

mila79

co sa tyka upratovania, skor by som povedala,ze osoba ktora upratuje nema nic ine na robote, alebo nicim inym sa nezaujima a tak upratuje. Poznam zeny co nevedia alebo sa nezaujimaju o nic ine a tak upratuju. Treba ich zamestnat, citanim knih, strikovat, hackovat, dobre navarit, naucit sa poaracovat s PC, zaobstarat si psa a icst s nim na prechazku. Ved je kopec zaujimavych cinosti ako cistenie. Problem je iba v tom,ze zeny \\\'\\\'postihnute\\\'\\\' upratovanym, nemaju totiz o nic ine zaujem..:((

bielamargaretka

tatiana, tak to je tuším horšie ako u nás..ja som je u mňa tieto veci prísne zakázala prevádzkovať, tak pri odchode aspoň hrnce poumýva, aby náhodou neodišla bez toho, že niečo nespravila...