tlak na hrudi

Príspevok v téme: tlak na hrudi
Emmaa

Dobrý deň, v poslednom case mi zacalo brniet v lavej ruke a vcera a dneska som pocitila tlak na hrudi a horsie sa mi dychalo.. mam len 16 rokov. Mám zatial nie na 100% potvrdenu astmu ale zachvaty mavam len na jar teraz som v pohode.. az na toto myslite ze to suvisi s astmou? alebo je to nieco ine? za odpovede vopred dakujem

karioll

laskonka
ked ta to boli iba pri nadychu,je to vec chrbtice,najcastejsie krcnej.isiel by som neurologovi,mozes mat bloknuty nerv alebo stavec.pri takychto stavoch je najdolezitejsie sa zhlboka nadychnut a nedychat a ked bolesti prejde je to chrbtica,rebra,mezirebrove svaly,cize bolestive,ale nie zivot ohrozujuce stavy

Laskonka

už od rana ako som sa zobudila, tak mi každu chvilu trpne lava ruka,a citim v nej bolesti hlavne v ramene a v lakti (i v klude) a potom ma bolí ešte hrudník, ale tiež len lavá polovica, hlavne ked sa nadychujem, (od krku nadol až zhruba po bedrá). Myslela som si, že som len nejak krivo spala a že to prejde, ale asi som sa mýlila, neviete mi prosím niekto pomoct? Nejaka skusenost?Rada?Cvik? Čo to môže byť? Dakujem ):

karioll

ojka
ano,je to strasne,ze chory clovek sa potrebuje kvalitne liecit a lekarovi je to absolutne jedno,cest vynimkam

ojka

karioll
s tym pristupom lekarov maš pravdu, ja som asi pred rokom čakala v nemocnici na operaciu "natrhnuteho" svalu a primar pri obliadke len skonštatoval, že čo tam robím,že ta noha ma nemôže boliet !!! Ja sa na neho divam, akože či je v poriadku... a mi dalej vraví, že či mi to tu stojí byť, že mi tam aj tak ostane jazva.Mu vravím, že to je to najmenej čo ma asi tak trapi. Nakoniec som sa dozvedela, že ma chcel odtial ešte pred operaciou prepustit, že on ma operovat nebude, ale môj lekar, chirurg čo ma prijal, sa za mna postavil a povedal, že on to odoperuje. A som mu za to milionkrat vdačna.
Toto bol svetly priklad toho, že lekari byvaju aj takí aj takí ;-)

jajkafr

karioll

ja ani neviem čo je to poriadne žiť bez liekov. Od narodenia mám vždy nejaké zdravotné problémy. Na niektorých ambulanciách som pomaly ako inventár. Ale na to sa nedá zvyknúť. Nech mi nikto nevraví nedá sa zvyknúť nato, že človek je stále chorí, vždy má nejaký zdravotný problém.

S tým prístupom máš pravdu. Väčšina sestier a lekárov má načítanú literatúru, ale nemajú ani len potuchy o tom, ako sa pacient v skutočnosti cíti. Napr. moja lekárka mi povedala, že pri tých liekoch čo mi predpisala nemal nikto z jej pacientov nežiadúce účinky a predpísala mi ďalšie z tej istej skupiny. Ja som mala po nich slabý anafylaktický šok. Ale lekárka mi neverila lebo iní pacienti ho nemali iba ja. A to je prístup väčšiny lekárov. Samozrejme česť výnimkám.

karioll

hmm,to je velmi dobre poznam,ja uz 15 rokov v podstate nezijem,neustale bojujem s lekarmi kvoli interakciam a kontraindikaciam,tiez som si polezal na jiske,ked mi dali mesocain.
tvoj pristup je velmi spravny,nie je nic lepsie ako ti lekar povie,ze to neboli,alebo nemoze boliet a nikdy sam taku diagnozu nemal,len mu v skole povedali ze to neboli

jajkafr

karioll

viem o tom. Ale bohužiaľ človek si nevyberie. Niekedy musíš užívať lieky, aby si mohol žiť :(. A neznamená, že ak je človek zdravoťák a pomáha ľuďom musí byť zdravý. Mňa možno moje diagnózy dostali k profesii, ktorú vykonávam a tak ti poviem, že viem sa vcítiť do kože takmer každého pacienta a vďaka tomu ako som sa v danom okamihu cítila ja, viem ako sa približne cíti pacient a čo potrebuje. Snažím sa svojim pacientom pomáhať ako najlepšie viem. Preto by som chcela robiť aj s deťmi astmatikmi a alergikmi. Pretože tie viem pochopiť asi najlepšie :)

karioll

to je divne vzhladom na tvoju profesiu.inac vies o tom,ze ked sa berie viac ako 3 lieky,je to taky bordel v tele,ze ani boh nevie,ako to dopadne?

jajkafr

karioll

A to buď rád že nevieš o všetkých mojich ochoreniach. Preto som písala, že už ma nebaví napchávať sa liekmi a mávala som fázy kedy som si ich vysadila. Teraz to je už lepšie, ale ešte nedávno som užívala denne asi 10 liekov v rôznych formách. Teraz mám na určitý čas niektoré vysadené, ale uvidí sa od ďalších vyšetrení či ich budem ešte brať, alebo či sa to dá zatiaľ aj bez nich.