Pichla ma osa, včela!

Príspevok v téme: Pichla ma osa, včela!
maťťťťťa

Prosím pomôžte mi,

presne pred rokom ma pichla do členku osa, alebo včela ja sa v tom nevyznám....
za pár hodín mi to začalo opuchať na druhý deň som išla na pohotovosť dali mi iniekciu, ale nepomohla ...na ďalaší deň sa to už nedalo vydržať tak som išla k obvodnému lekárovi a ten mi predpísal, nejaké tabletky a masť a musela som mať 5 dní nohu vyloženú...potom mi to prešlo

....a teraz presne o rok ma ta potvora zase poštípala...neviete niekto prosím čo by mi na to pomohlo? Nemám ako isť na pohotovosť a začína mi to opuchať... .....kamaratka mi poradila aby som si na to priložila vreckovku namočenú v octe :o(

....ja chodím do práce a nemôžem mať 5 dní zase vyloženú hohu doma :o((((((

vrtisek

šak osa nemá žihadlo ako včela.dali ti injekciu pre istotu, prejde to samo-tak to robili v minulosti čakali ak je to opuchnuté tak ocot-neskrabat.niekedy odpuchne za chvílu niekedy za dva týždne. a kde to máš?
ked pichne na pusu a napuchne vtedy, ľad a rýchlo na pohotovosť.
zrejme to máš na končatine alebo trupu, v poho ak nie si alergik.

chcem poradit

Mna vcela pichla pred tyzdnom a tiez som voec nevedela ako mam postupovat. Velmi mi to scervenalo, opuchlo, svrbelo a na dotyk to bolo strasne horuce.
Ako prva vec, ktoru treba okamzite vykonat je vybrat zihadlo (v pripade ustipnuti osou sa vacsinou zihadlo nenachadza) Zihadlo sa musi vybrat pinzetou, pokial nemate v blizkosti pinzetu ani nozik, postaci vamna to aj necht, ale riziko nebezpecenstva je o to vyssie.
Ak vam po vybrati zihadla zacina tiect trochu krvi, zoberte si vreckovku, servitku ci toaletne papier a silno pritlacajte na ranu aspon 1 minutu.
potom treba ranu dezinfikovat dezinfekcnymi kremami, alebo mydlom a vodou.
Aby ste zabranili nadmernej bolesti si miesto bodnutia nechajte v prude vody aspon 2 minuty. Miesto opchu okamzite potrite alpou, po 3 minutach ucinkovanie, potrite Fenistil gelom na ustipnutia hmyzom po 4 minutach jemne naneste Vietnamsku mast, ktoru nechajte ucinkovat t minut a potom ju vreckovkou zotrite. Nasledne ranu prelepte leukoplastom a nasledne obviazte obvazom.
Dalsie dni sledujte vyvoj celeho miesta bodnutia, pokial sa po 6 dnoh nezmierni bolest ani opuh, vyhladajte lekara.

chcem poradit

Mna vcela pichla pred tyzdnom a tiez som voec nevedela ako mam postupovat. Velmi mi to scervenalo, opuchlo, svrbelo a na dotyk to bolo strasne horuce.
Ako prva vec, ktoru treba okamzite vykonat je vybrat zihadlo (v pripade ustipnuti osou sa vacsinou zihadlo nenachadza) Zihadlo sa musi vybrat pinzetou, pokial nemate v blizkosti pinzetu ani nozik, postaci vamna to aj necht, ale riziko nebezpecenstva je o to vyssie.
Ak vam po vybrati zihadla zacina tiect trochu krvi, zoberte si vreckovku, servitku ci toaletne papier a silno pritlacajte na ranu aspon 1 minutu.
potom treba ranu dezinfikovat dezinfekcnymi kremami, alebo mydlom a vodou.
Aby ste zabranili nadmernej bolesti si miesto bodnutia nechajte v prude vody aspon 2 minuty. Miesto opchu okamzite potrite alpou, po 3 minutach ucinkovanie, potrite Fenistil gelom na ustipnutia hmyzom po 4 minutach jemne naneste Vietnamsku mast, ktoru nechajte ucinkovat t minut a potom ju vreckovkou zotrite. Nasledne ranu prelepte leukoplastom a nasledne obviazte obvazom.
Dalsie dni sledujte vyvoj celeho miesta bodnutia, pokial sa po 6 dnoh nezmierni bolest ani opuh, vyhladajte lekara.

even201

ak si alergická, tak určite treba mať poruke tablety proti alergii alebo fenistil tablety. a to miesto si natierať fenistil gélom, alebo takým vietnamským chladivým balzamom, ten má tiež účinky proti bolesti a sťahuje opuch.

Peto T

Mňa uštipla osa v utorok popoludní. Bolelo to, ale len chvíľu, a zatvrdlo mi okolie. Našťastie som už predtým stihol v rámci zvyku užiť cca 2g vitamínu C. Keď ma uštipla, užil som ďalšie 3g, a večer už som ledva hľadal miesto, kde to bolo.

O to viac je vitamín C potrebný pre alergikov, tam môže zabrániť väčšej pohrome, ale potrebné sú vysoké dávky, rádovo aj 12 gramov. Toľko užil aj Dr.Klenner, keď ho uštiplo 15 sršňov, a všetky príznaky za pár minút prestali.

Pozrite kapitolu Uštipnutie sršňom, a tiež Vedľajšie účinky. rizikaockovania.sk

maruska77

ja by si sla kupit ZYRTEC do lekarne.. je to na alergiu..aj alergicke reakcie.. mal by rychlo zabrat a potom ho maj stale pri sebe...keby nahodou..

InLoweee

njj, daj si ocot, alebo lepsie octanovu mmast na postihnute miesto, ja ked som bola postipana, tusim mi babka davala aj svedske kvapky na postip.oblast... cibula je takisto dobraa,... ak tooto nepomoze - treba zajst k lekarovi... !