Bývanie v meste verzus bývanie na dedine (byt)

Príspevok v téme: Bývanie v meste verzus bývanie na dedine (byt)
ewinka

Zdravím všetkých,
S priateľom riešime otázku bývania, chceme sa osamostatniť, kupit si byt. Avsak nemáme taku hotovost na aspon 2-izb. byt v meste - Košice, musel by zobrat uver, ale v okoli Kosic je mozne kupit byt za sumu taku, kolko nasetrene ma. Ja si osobne myslim, ze ci byvanie na dedine-vo väčšej dedine tak ako v meste má svoje výhody aj nevýhody,
Povedzte, vlastne napíšte... co si o tom myslíte... ci radsej na dedinu, alebo ostat v meste a platit 15-20 rokov hypoteku,
dakujem za vsetky prispevky,
Majte sa.. :)

doubledog

ja uprednostnujem byvanie v meste, a to v lokalite s dobrou pesou dostupnostu.

napr my mame pesi 10 minut od domu:
posilovnu
saunu
niekolko obchodov - potravin
jazero s vodnymi bicyklami
detske ihrisko
viacero specializovanych predajni
postu
pobocku mojej banky
zdravotne stredisko
niekolko lekarni
niekolko smerov MHD
kino
dost krciem, par kaviarni a restauracii
stanok s ovocim a zeleninou
pekaren
ked zavitaju, tak aj kolotoce

byvanie na dedine znamena, ze cokolvek potrebujes, musis tam ist autom.

Deee

Aj ja hlasujem za mesto a podla povahy cloveka byt ( ak sa nechce starat o uz spominane zatekajuce steny, ci zateplenie a ine opravy, v bytovke je vzdy nejaka sprava, ktora sa o toto postara) alebo dom (ak radi kosite, piplete sa hoci aj v okrasnej zahradke a radi nieco stale vylepsujete lebo dom nie je nikdy hotovy), ja som mala moznost ist 10 km od mesta, ale dochadzanie za vsetkym by ma stalo prilis vela cenneho casu, su dni ked potrebujete byt o 6:00 u lekara a z dediny by som musela vystartovat este ovela skor, v meste este 5:50 sedim doma, ja som byvala aj v dome v centre mesta (vsade blizko pesi, paradna obcianska vybavenost), potom v bytovke pri centre (rovnake vyhody ako dom, nevyhovovalo mi vsak pratanie spolocnych priestorov, nikto nikdy nebol s nicim spokojni, hystericki susedia- iny pribeh), teraz byvam vo velkom dome so zahradou v tichej stvrti nad mestom (aby som to stihala a bola samostatna musela som si kupit auto, jedno nam uz nestacilo, kedze sme to casovo nedokazali vykryt), No a autom to mam vsade maximalne do 7 minut.

Excell

Býval som dlho v paneláku, sem tam boli aj nedoplatky ale nemusíš riešiť zatekanie zo strechy a podobné veci. Na to je geofond. V dome si musíš tieto veci hradiť zo svojho a to nie je žiadna sranda. Všetko má výhody ale aj nevýhody. Ak máš v paneláku normálnych susedov tak prečo nie?

lost

ale zase, ani to ustredne kurenie nie je ziadna slava..
jedine tak kurenie plynom v byte? alebo eketrinou?

lebo fakt, tie merace na radiatoroch tocia "jednotky" rychlejsie ako tocia formule kilometre..

napr ja mam nedoplatok 60eur/mesiac a to je byt len 50m2 :D a nemal som tu saunu..
teraz neviem ci je to vela, alebo v norme..

Excell

Lost, ja bývam skoro v centre, v rodinnom dome so záhradou, mám aj čerešňu a iné ovocné stromy ale chystám sa to všetko vyhodiť a nasadiť len trávu a okrasné kríky. Asi by som radšej išiel bývať do paneláku kvôli ďaleko menším nákladom na bývanie. Finančne utiahnuť rodinný dom vykurovaný plynom je riadna fuška.

lost

Excell

no na dedine:

mozem mat Kino izbu :D
mozem mat tenisovy kurt (i ked toto je asi zbytocne)
ale mozem mat bazen (da sa zabit vela casu :) )
dunaj by som tam sice nemal.. ani divadlo, ani kaviarne :D

ale skor som to porovnaval "byt" vs "dom"
napr v meste sa mi jedno nepaci a to ze ak chcem zobrat psa vyvencit niekam do prirody, tak bud budem kracat najskor 15 minut tam a 15 spat , aby som sa niekam dostal, alebo ho zoberiem autom..
dalej sa mi nepaci, ze clovek tam nema prakticky ziadne sukromie (v dave sa ani tak lahko nestrati, no mozno je to individualne) mozno na dedine by to bolo este horsie.. (asi zalezi od susedov a velkosti pozemku)

ale v meste je aspon optika :)

malo garazi je v meste :)

ja by som chcel nejaky 1 podlazny dom s kino izbou :D
ale zase sa obavam, ze by som sa unudil k srmti... i ked - teraz so mv byte a tiez nikam nechodim (no nie je to BA)

Excell

Čo odporúčam? Choď do divadla, choď na prechádzku na Železnú studničku, choď do Zoo alebo do botanickej záhrady, choď na nábrežie k Dunaju, posedieť si pri káve v kultúrnom prostredí, možností je veľa, prečo práve Aupark? Kde toto všetko nájdeš na dedine? Na dedine z tohto nenájdeš nič. Tam si ráno natiahneš montérky a ak nepresedíš pol dňa v krčme tak makáš okolo domu, večer z gumákov vytrasieš slamu a ideš drichmať. Krásne.Ja viem, pritiahol som to za hlavu ale nie zas tak moc.