byvala

Príspevok v téme: byvala
salma86

Ahojte, mam rozvedeneho priatela uz 3 roky. Viem, ze ma lubi a aj ja jeho. Velmi ma ale trapi, ked najdem v jeho byte nieco co suvisi s jeho byv. zenou. Napr. dnes som nasla v knizke zalozeny pozdrav, v ktorom jej pisal, ze ju lubi, pricom tam bol text: v zivote mam 1 miesto len pre teba... Bolo to sice spred 7 rokov, pricom teraz su uz rozvedeni 5 rokov, maju aj cirkevny sud a deti nemali, takze s nou (ublizila mu ona) uz nie je v kontakte. Hovori mi, ze lubi len mna a aj to vidim, ako sa ku mne sprava. Ale neviem, preco ma tieto veci potom vzdy tak trapia. :o( Uz mu o tom ani nechcem rozpravat...

Catherin

Bud rada ze je to tak ja je. Moj byvaly sa stretaval so svojou byvalou zenou u nej v byte a mne vykrikoval ze som zakomplexovana kedze mi to vadi a ze je to uplne normalne. Mimochodom, tiez mam po nom par veci, sprvoti som ich odlozila niekam do skrine aby mi ho nepripominali, ale teraz mi je to uz uplne jedno, necitim pri tom ziadne emocie takze mi tie veci ani nevadia. A tak isto to zrejme citi aj tvoj priatel. Par veci mu ostalo ale vobec to neriesi ani nad nimi nerozmysla.

ramirka

ja sice nemam skusenosti s tym ked niekto bol v manzelstve ale podstata je skoro rovnaka...ja ked som zacala s priatelom chodit mal kratko po rozchode s byvalou a poviem vam ziarlila som nanu lebo sa rozisli v dobrom a bol to jeho prvy skutocne vazny vztah co sa tyka aj dlzky trvania a inych veci okolo toho...boli v kontakte vyvolavali si...netvrdim ze teraz nie ale uz som s priatelom dlhsiu dobu a sam mi povedal ze tak ako mna este nikoho nelubil...takze hlavu hore za to ze ste (sme) druhe neznamena hned nevyhodu aj ked je za dobre aj s byvalkou...pri nas moze spoznat este vacsi rozmer vztahu...

salma86

prvaa: no vies, byvala manzelka mojho priatela sa hned ako sa dovybavoval rozvod druhykrat vydala (vlastne za toho, s kym podviedla na konci manzelstva mojho priatela). On mi hovori, ze nie je dobre sa porovnavat (ked som o nej hovorila), aj ked mi raz povedal, ze mi ona nesiaha ani po clenky. Medzi nami je 11 rocny rozdiel. On ju vlastne od skoncenia rozvodu nekontaktoval a ani ona jeho (hoci sa raz snazila kontaktovat jeho mamu). Ja mu verim, pre mna je to ten najuzasnejsi chlap a preto mi vadi, ze ma to s jeho minulostou trapi, lebo inak by to bolo uplne ideal. Mozno to suvisi aj s mojou naturou, ja som chcela byt uz aj v inych veciach prva (ako keby prva sa rovnalo byt jedinecna, aj ked rozum mi hovori, ze to tak samozrejme nemusi stale byt, ale tie moje emocie...)

salma86

Dakujem, Zuzana velmi za Tvoj odkaz. Presne to pocitujem, ako si to popisala a presne ma na tom stve hlavne to, ze nasu pritomnost kazim ja pripominanim jeho minulosti, hoci na to nemam dovod z jeho strany. Nie je to dobre, vynasnazim sa to zmenit, tak ako si to popisala Ty. Ď!

Druhááá

Nie nie, Ty to nekazíš, Ty len prežívaš vo svojom vnútri takú vnútornú bezmocnosť, lebo to nezmeníš. Veď aj Ty máš právo na negatívnu emóciu. A ber to aj ako pozitívum - to čo v minulosti prežil, vedel byť verný a nesklamal ten vzťah on, ale jeho bývalá, to možno svedčí aj o tom, že vo vzťahu vie fungovať úprimne a oddane. Máš právo to cítiť, veď nie si z kameňa, postupne to zmeníš neboj, a ak sa raz rozhodnete mať bajby, až možno vtedy Ťa ten negatívny pocit opustí. A vieš toto je to pekné, že máš občas aj takú akoby žiarlivostnú emóciu, keď vidíš niečo čo zanechala bývalá, to znamená, že ho musíš desne milovať a to je pozitívne nie? A ozaj - vie o tom, že Ti to vadí? Tak mu to ani nehovor, ale keď niečo nájdeš - šupni to do koša, veď teraz si tu TY. Ahoj. Zuzana

prváá

salma86 : ja som zena z druheho brehu. prezila som niekolko stastnych rokov v manzelstve s muzom, s ktorym sme sa velmi milovali...., no potom prisiel zial rozvod, sme uz 7 rokov rozvedeni, no stale sme v kontakte, da sa povedat, ze kazdy den si volame, obcas zajdeme na obed, nakupy, atd. On uz ma vztah s inou zenou, ale stale som ja ta prva a ked sme niekde spolu a ona mu zavola, tak jej nikdy neprizna, ze je so mnou. ja ani neviem preco. my spolu nespime, nebozkavame sa, nevyznavame si lasku..., len sa proste rozpravame a ked mi treba s niecim pomoct, ci vybavit alebo financne, tak stale pomoze. nikdy nepadol z jeho, ani z mojej strany navrh, aby sme sa dali znova dokopy. ja vlastne nemam ani zaujem vartit sa k nemu, aj ked stale ho mam rada, no uz trochu inak. no budem uprimna - mne to velmi lichoti alebo neviem ako to nazvat, proste v kutiku duse mi to robi dobre, ze stale ja som ta prváá.

salma86

Dakujem, Zuzana velmi za Tvoj odkaz. Presne to pocitujem, ako si to popisala a presne ma na tom stve hlavne to, ze nasu pritomnost kazim ja pripominanim jeho minulosti, hoci na to nemam dovod z jeho strany. Nie je to dobre, vynasnazim sa to zmenit, tak ako si to popisala Ty. Ď!

Druhááá

Ahoj. Viem o čom hovoríš. Si druhá v poradí ... Je to desne napísané, ale je to tvrdý fakt. Prežila som toto isté. Môj súčasný manžel fungoval v 8-ročnom vážnom vzťahu, ktorý skončil rozchodom. Aj Tvoj drahý má za sebou minulosť, ktorá sa nedá úplne vymazať a spáliť. Bola tu, je tu a ešte aj bude, pretože ju žil a prežil. Tak isto by si uvažovala aj Ty, nemohla by si si z hlavy vymazať minulosť a určité prežité zážitky zostávajú v hlave, no a tiež na fotkách, odkazoch, obrázkoch, uterákoch, ktoré kedysi spolu kúpili, na pohovke, ktorú kedysi spolu zdieľali, kuchynskej linke, pri ktorej kedysi spolu varili a bla bla bla ... takých by sa dalo vymenúvať. A potom si prišla Ty do jeho života a teraz zasa Ty píšeš jeho prítomnosť, zážitky, spoločné chvíle, fotky, obrázky, nový uterák a pod., a všetko to závisí od Vás dvoch, či to bude príjemná minulosť alebo minulosť stále zdieľaná prítomnosťou. Ver mi, nikdy sa to nedá vymazať, boli to city, ktoré k nej prechovával a určite ju ľúbil. Viem, že od Teba sa žiada pochopenie, nechaj mu čas, nepokaz to, užívaj si to a pod., a viem, že je pre Teba ťažké sa vyrovnať s tým, že si druháááá - ale dá sa to, skús to, urob tak, venuj svoju silu a energiu, lásku, cit aj myšlienky, čas aj emócie jemu, ak ich prijíma a najmä opätuje, už mu v živote píšeš prítomnosť, ktorá bude raz minulosťou ale zdieľaná stále. Držím Ti päste a ak Ťa nejaká taká negatívos myšlienka napadne daj mu poriadnu pusu príp. ho zhoď rovno do postele, tak dáš najavo, že si tu teraz TY. Ahoj Zuzana

odpovedam

Chlapi beru take veci inak ako zeny. Oni to velmi neriesia. Podla mna by si mu mala verit a sustredit sa na vase spolocne stastie s priatelom a nie na to, co uz bolo a nie je pritomne. Viem, ze je to tazke a asi kazda zena by sa pozastvaila nad tym pozdravom, no vzdy pomaha trosku nadhladu. Nekomplikuj to krasne medzi vami. Uzivaj si jeho pritomnost. Ani on asi nie je rad, ked mu pripominas minule veci ;-)

christie

podla mna si zbytocne sama skodis, ked je ten vztah naozaj v poriadku, tak na take veci nemysli... jedine co tym dosiahnes je to, ze psychicky nebudes ok a este si ten vztah aj sama pokasles...
tak hlavne klud...