pre a proti antikoncepcie

mirranda

whee_ee
možno som to sa pomylila. Ja neviem. Na internete popisu hocico. Clovek ani nevie, či tomu môze verit. :-)
a gynekologicky sa potom opytam :-)

whee_ee

"Ženy nemôžu darovať krv v tehotenstve ani pol roka po pôrode, počas menštruácie, ani ak vážia menej ako 50 kilogramov. Antikoncepcia darovaniu krvi nebráni."

úryvok z článku zo sme.sk

whee_ee

mirranda, to by potom bolo mizerne malo darkyn... HAK uziva kvantum zien a aj ja, aj kamosky sme mohli krv darovat normalne bez problemov:)

tak drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne:) viem, ze na preventivky staci chodit raz rocne, ale ja som obcas taky strachopud, ze co ak je to malo:D... btw, ak ti gynekolog nebude robit odber, tak sa ho na to opytaj, myslim, ze ak je ustretovy, nebude mat problem. predsalen zdravie mas len jedno :)

mirranda

whee_ee dakujem za odpoved. Ja beriem hak 10-tý mesiac, ale ja nechodim na prehliadky. Tak možno ma o dve mesiace (ked si pojdem vypisat recept) upozorni, že musim ist na odbery.
Ináč môže sa darovať krv, ked berieš antikoncepciu? ja som tak vedela, ze nie.

whee_ee

btw, nechcem, aby som vyznela, ze HAK vnucujem. chapem, ze niekomu nemusi sadnut vobec ziadna... a respektujem aj ine nazory a skusenosti:D to len preto, aby sa do mna niekto nezacal navazat, lebo aj ked som nenapisala nic zle, uz viem, ako to niekedy na tomto fore chodi:)

whee_ee

mirranda, no chodim tak cca raz za pol roka, ale teraz mi to akosi nevyslo casovo, tak pojdem cca po 9 mesiacoch, tento tyzden sa chystam. gynekolog mi robi odbery tak cca raz rocne, lebo ja som sledovana este aj na kardiologii aj endokrinologii,takze tam mi robia odbery kazdeho pol roka - nie som sledovana kvoli HAK, ale inym veciam, ale vedia, ze uzivam :)

btw, minuly mesiac som bola konecne darovat krv, takze viem, ze krv mam pravdepodobne ok :D:D

gepard:-)

+ : ochrana prd tehotenstvom, naleju sa ti prsia, takze su plnsie, vacsie, ale to je len docasne, ked ju vysadis, tak po urcitom case sa to vrati do normalu, dokaze sa vyrazne zlepsit plet, niektorym uplne zmiznu menstruacne bolesti, niekomu sa uplne vytrati PMS, menzes ti bude chodit na hodinu presne, atd
- : dokaze narobit v tele velku sarapatu, vlastne aj menzes je len umelo vytvoreny, dokazes si nou zasvinit cele telo, ale to az po par rokoch mozu prist dosledky uzivania HAK, niektore zacnu mavat zlu naladu, depresiu, dokaze sa zhorsit kvalita vlasov, mozu zacat padat, mozes byt napata, boliet ta prsia, jednoducho ti nemusi sadnut, tak narobi problemy, ale to treba riesit s gynekologom, aby ti predpisal nejaku inu, ktora tvojmu telu sadne

gymka

ako hovori tvoj nadpis-pre a proti, tak sa tu zachvilu vytvoria dve skupiny zien: PRE a PROTI

kazdeho je to slobodna vola, ci bude brat HAK. Ja som ju vyskusala, ale nerobila mi dobre a preto som nechcela skusat niekolko dalsich druhov a skoncila som s tym. Teraz pozorujem svoje telo, viem kedy ovulujem, striedame milovanie s kondomom a prerusovanu. Antikoncepcia je velky biznis a preto sa na mnohych clankoch docitas aka je prospesna, ale je to liek, preto ma nezelane ucinky a pre telo nie je dobre ani prirodezene aby bolo niekolko rokov zasobovane umelymi hormonami.