Extremne dlhy a bolestivy porod

brieta

mariaa moje starsie malo 50cm a druhe 53cm a teraz je to mladsie drobne a to starsie vysoke :-))
tigrica pekne si to vystihla,porod je nic oproti tomu ze o chvilu budeme drzat v ruke to vytuzene zdrave babatko ;-)

tigrica

Este som zabudla napisat ze mne krcok maternice zasival porodnik, no zvonka ma zasivala jeho ziacka, mam pocit ze to nemam pekne zasite, ale to zistim az o pol roka ked to bude uplne zahojene.
Mojaeni, ja som im tiez utekala z lozka :-) Museli mi nohy sestri drzat, lebo som sa vykrucala do lava, tak som tlacila :)) Jedna blba sestra sa mi tam vysmievala ze som porod ponala nejak specificky, ci co.. bola proste ironicka, neprijemna.

tigrica

:-))) Ano mas pravdu ze zena vydrzi aj taku bolest ako keby jej den noc obe ruky za ziva amputovali. Ja som sa posledny tyzden modlila k bohu, ze si pretrpim aj ten najhorsi porod, len nech mam babatko zdrave, ved to je na cely zivot, porod trva len kratko :)

mojaeni

ahojte, kazda mame zaujimave skusenosti s porodom. Ja mam za sebou dva porody, ten druhy len tot nedavno, malicka bude mat dva mesiace.
Oba som mala vyvolane, ten prvy trval cca.6hodin, kontrakcie boli hned od zaciatku tak silne, ze som nedokazala ani sediet, ani lezat, len som si pomahala sprchou a predychavanim. Po odteceni plodovej vody a uz priamo pri porode som mala dojem, ze zahyniem, kontrakcie boli hrozne bolestive bez prestavok, no otvorena som nebola takmer vobec. Sestricky boli dost neprivetive, nedovolili mi ani pohnut sa na lozku, ani hlavu zodvihnut,len lezat ako sprepacenim mrtvole nehybne, spravali sa dost neprijemne, mala som dost strachu aj bez ich komentarov, tak si mnohe mohli odpustit. Nastastie som mala svojho gynekologa a ten bol velmi dobry a hlavne ludsky.Tiez uz neboli ziadne ozvy babatka, tak sa muselo konat rychlo, sestricka mi musela pomoct ze mi tlacila svojimtelom na brucho...nakoniec to dobre dopadlo
Druhy porod tiez vyvolany,hoci som uz ani za svet nechcela ist na indukciu.Ale bola som po termine, tak som sa tomu nevyhla.Bala som sa viac ako pri prvom, uz som tie bolesti poznala. Primar povedal, ze to bude rychlovka a nastastie neklamal...Porodila som za hodinu a pol, aj to preslo velmi rychlo. Najlepsie bolo, ze klystir som si robila sama na zachode, pretoze mi ho nedali. Tak som sa pol hodiny uz v bolestiach o zabavu postarane. bolo mi do smiechu aj do placu zaroven.A potom uz len kratka sprcha a asi 10 min. na porodnom boxe a dcerka sa narodila. Bolesti znova priserne.Lekar a porodna asistentka boli super, velmi laskavi a trpezlivi, hoci som im doslovne utekala z lozka od bolesti. Sitie trosku bolelo, ale hojilo sa velmi dobre, vobec som nemala problemy .

[zruseny12]

nie ziaden basketbalista :0))))
ale pozeram na neho poriadne do vysky...ale neviem kolko ma teraz...
no ked sa narodil mal dost velku hlavicku...prve, co bolo sestricka zhykla***je aku ma velku hlavicku***
mozno aj tam bol problem,ze bola velka hlavicka a ja som mala uszke boky atd.

a presne ako pises...zalezi to na vela veciach v danom momente...a na lekar.

a len tak naokraj,syn mal tolko,ale tam bola jedna pani,lezala so mnou na izbe a ta mala dieta ,ktore malo 450vaha a 54cm...
tak na to, co povies?

a:-)))

a inak k tym tvojim detom ze 53 a 54 cm ! to su teraz basketbalisti? nezvycajne velka dlzka na novorodenca,teraz su vysoki? moja mala 52cm ale teraz je take tintitko drobne,preto sa pytam.

a:-)))

aj na lekarovi,aj na okolnostiach ake nastanu,je to velmi nevypocitatelne a niekedy sa rychlo zmeni situacia.Ja som tiez radsej za klasicky vaginalny porod,ale ked sa uz neda inak,vdakabohu aj za ten cisarak v danej chvili.

[zruseny12]

...je to velmi individualne si myslim ja som rodila
1x 1989rok/velmi tazky porod/a syn mal 410vahu a 53-54cm...
2x 1996rok/velmi lahucky a rychly porod/a dcera 3,95vahu a 53cm...

a cisarsky,mne vysvetloval lekar pri prvom porode/lebo ja som sa uz pytala a prosila aby ma zobrali na cisarsky-ja som nekricala,ale stale som si pri bolesti zahryzla do ruky-potom aj ta ruka tak vyzerala/ tak,ze je lepsie rodit obycajne,ze nie su take komplikacie,ako pri cisarskom,lebo po cisarskom sa zle hoja rany atd.
a to 1x som rodila vo velmi modernej nemocnici vtedy a myslim si,ze sa to nezmenilo....to s tym cisarskym rezom aj dnes...
ale asi fakt zalezi len na lekarovi,co bude robit a ako bude postupovat pri porode...

a:-)))

a tigrica,nemyslim ze lekari ohrozili teba alebo babatko ked si bola pod dohladom asi by rychlo zasiahli keby sa nieco zle malo stat.niekedy je porod velmi zdlhavy ale o to krajsi si mala "vysledny efekt" nie? :-)))