Extremne dlhy a bolestivy porod

a:-)))

ujha! no to teda citam hrozy,ja som rodila iba raz a vsetko bolo ok,akurat ma nahnevalo ze sestricky na mna nakricali ze som hysterka ked tak revem.ale nemyslim ze by som sa mala za co hanbit,kricanie podla mna patri k porodu.adussa hlavne ze vsetko dobre dopadlo a ze mas zdrave diata,je zazrak ze nema traumu z prichodu na svet.to o tych porodnych cestach som nevedela,takze asi by bolo najvhodnejsie rodit cim skor po prvom dietati.

Adussa

Takže u mňa sa nepotvrdila teória,že druhé dieťa sa rodí už lahšie a rýchlejšie,ako som to čakala...aj mi potom povedali,že keď je už dlhší čas medzi prvým a druhým pôrodom (u mňa 5 rokov),že za ten čas sa zase pôrodné cesty zúžia a rodíš ako keby 1 raz...iné to majú tie,čo rodia napr. rok po roku.

Adussa

brieta...bolo to moje druhé dieťa,dcéru som porodila absolutne bez problémov...pri tej som ani nemukla,ešte ma chválili,že ani nekričím,ani nevzdychám,že iné rodičky si to už predýchavajú a ja som bola úplne v pohode...no a tiež mi moja doktorka povedala,že druhé pôjde rýchlo,aby som hneď utekala do nemocnice,keď ma to chytí...no a nakoniec som večer išla,no kontrakcie zmyzli a na druhý deň vôbec neprišli,tak ma len sledovali na tom monitore...no a už som bola aj otvorená a kontrakcie strašne,ale strašne slabé,kázali mi len tlačiť a tlačiť,no vôbec to nešlo,som tlačila nasilu a už som ani potom nevnímala poriadne...samozrejme sa mi válali po bruchu a to ma tiež dosť bolelo...no tak potom prišli na rad tie kliešte...a na pôrodnej sále vedeli,že je priečne otočený,to zistili hmatom sestričky,no ale čakali,že sa otočí počas kontrakcíí,ktoré ale neboli poriadne...ale...hlavne,že sme to prežili,doma bez pomoci by som to určite nezvládla...keby som ja prežila,malý určite nie,lebo by som ho nedokázala vytlačiť

brieta

adussa uff to teda musel byt horor,neviem si to predstavit.A pred porodom lekari nevedeli ze babatko je otocene nabok tvarickou,alebo predpokladali ze sa este upravi poloha? A odvtedy si uz rodila ci to bolo prve babenko?

brieta

sandy ja som ti zazelala pekne tehotenstvo,porod aj zdrave deticky ale vidim ze ty si obycajna sprosta primitivka takze uz nebudem dalej na teba reagovat.Si uboha hlupana,tvoj posledny prispevok je toho dokazom.Je mi ta luto.chudera.

Adussa

tigrica...áno,kieťatko je chvalabohu v poriadku,má už 4 roky:-)...no ja som mala veľmi slabé kontrakcie,skoro žiadne a malý už musel ísť von,lebo by sa udusil a už mal aj slabé ozvy...kričali na mňa "tlačte,tlačte,bábätko už musí ísť von!" a ja že veď sa snažím,ale nejde to,prosila som,aby mi spravili cisársky rez a nakoniec primárka zakričala "kliešte" a keď to do mňa vopchali,no koniec,som myslela,že ma roztrhne už nadobro...a to ani nehovorím,ako som došitá kadejako...no a povedali mi,že dieťa sa od prírody rodí dolu tvárou,no môj sa rodil tvárou nabok,takže o to to išlo aj ťahšie,pretože potom je tá hlavička širšia a ja mám dosť úzku panvu...a malý má len taký fliačik na čielku,ktorý mu očervenie,keď plače...má tam také "V"-véčko:-)....inak mu ho nevidno,len keď sa zadívam

sandy21

Brieta, tak si vytvor vlastnu temu, zamkni si ju iba pre zeny, ktore uz rodili, snad admin spravi vynimku..
a ked budes u lekara, tak nech sa neopovazi hovorit do tvojho tehotenstva, lebo on je predsa muz, a nikdy nerodil.
a mozno by si si dobre pokecala s nejakou pocernou obciankou z osady, mnohe rodili aj 12x, takze to znamena ze sa vyznaju prenatalnej a postpartalnej starostlivosti?

brieta

a nenapisala som ze zena je menejcenna,citaj pozornejsie.Len si myslim ze clovek by sa mal vyjadrovat iba k tomu k comu ma co povedat, pripadne s cim ma skusenosti.Tato stranka je tu aj koli poradenstvu,nie koli fantazirovaniu,"co by som chcela raz v buducnosti ja." Ja tiez neprispievam do tem o ktorych ani netusim.

brieta

ach boze prepac sandy ze zasa "nejaka brieta" prispieva,hlboko sa ospravedlnujem ja ubohy maly cerv ze sa opovazujem ti oponovat ale moja praprastara mama tiez rodila 9x,raz dokonca na luke pri zbere sena a z toho jej 2 deti zomreli kratko po narodeni.Ale to bude asi unikatny pripad,aj ked to bolo do roku 1950 na uzemi byvaleho ceskoslovenska.
Trosku ma pobavilo ze tebe je blizka myslienka rodenia doma a zaroven pises ze aj tak budes rodit cisarskym rezom.Tak teraz neviem ze doma cisarakom? to ti spravi kto? komicke.
V kazdom pripade nech uz sa rozhodnes tak ci onak,zelam ti raz v buducnosti pekne tehotenstvo bez problemov,uzasny porod a hlavne zdrave deticky,ved o to predsa ide.Je kedno kde,kedy,komu a ako sa narodia,dolezite je aby sme ich milovali lebo na to sme stvorene.Pekny vecer vsetkym.

mimmmka

babulky, ked to tu citam... ale ste sa rozvasnili...

ja som rodila prve dieta 4,5 hodiny.. a mam len 158 cm. Po porode mi sestricka hovorila, ze oni mysleli, ze najskor vecer porodim... a maly bol o pol piatej rano uz na svete.... druhy porod bol dvojicky a pretoze boli zle otocene, mala som od zaciatku indikovanu sekciu... inak by sme asi porod ani ja a ani babatka neprezili... ale mozem vam povedat, ze sekcia nie je ziadna vyhra... a ak by sa rodilo doma, tak uz vam toto vlastne ani nepisem.... takze budme rady, ze sme na tom tak ako sme, ze mozeme rodit v nemocniciach, aj ked doma mame klud a pohodu... ja by som ju nemenila za istotu, ze v pripade komlikacii je tam poruke niekto schopny pomoct mne aj babatku... howg...